Reklama

Armyshop Armytrade - outdoor vybavení, army zboží pro každého

O nás

Vybaven.cz je první a jediný český projekt zaměřený na rozsáhlé testování tacticool, survival, military a outdoor výrobků. Od roku 2013 ukazujeme skutečnou kvalitu značkového vybavení.

V roce 2015 poprvé vydáváme i tištěnou verzi. Již na stáncích!

Archivováno Národní knihovnou

Reklama

Army-sulrplus.cz

Zdá se, že obuvnický průmysl se tento rok jen hemží inovacemi. V obchodech už můžeme narazit na letošní novinku od KEEN a ani známý výrobce podešví Vibram nechce zůstat pozadu a představuje novou řadu obuvi inspirovanou Japonskem.

 

Furoshiki je látka (obvykle s barevným vzorem), do které se v Japonsku balí zboží nebo dárky. Vibram si vzal z této látky inspiraci a vyvinul obuv, která „obalí“ vaši nohu.

V podstatě jde o podrážku připevněnou k elastické látce se dvěma cípy.

Látka se omotá kolem nohy a zajistí se na suchý zip.

Výhodou této boty je, že látka přesně kopíruje tvar chodidla, takže se vám nestane, že by vám bota na některém místě nesedla.

Vibram tuto botu vymýšlel hlavně pro použití ve městě, případně na výlety v méně náročném terénu, takže to rozhodně nebude bota, kterou nazujete, když se chystáte vyrazit na túru. Ale určitě by si mohly najít místo v batohu jako záložní obuv. Furoshiki jsou lehké a skladné, takže by se mohly hodit, například když na treku potřebujete usušit své turistické boty, nebo chcete jen večer nechat nohy odpočinout po celodenním chození v těžkých botách. Nebo v podstatě pro jakýkoliv sport, kde potřebujete něco na přezutí, ale nechce se vám tahat větší a těžší boty.

Furoshiki se dá zatím sehnat jen v USA a v Asii a to za cenu 110 dolarů (přibližně 2600 kč). K dispozici jsou v pěti barevných variantách v jediném „provedení“. Na reklamním videu ale můžeme zahlédnout i další verze, které budou vyšší a pravděpodobně spíš určené pro ženy k formálnějšímu oblečení, než na sport.

Přidejte se k nám na Facebooku!

Reklama

Armyshop E-Army.cz

Reklama

Pracovní, armádní a outdoorová obuv

Reklama

Hodinky Traser

Reklama

Reklama

armyshop