Déjà vu aneb Mikulášovická epopej 2

Možná si vzpomenete na můj loňský střet s firmou Mikov. Sepsal jsem tehdy dva články: ZAČÁTEK a ZÁVĚR.

Bylo to přesně před rokem a tak přišel čas se podívat, jak velký kus práce od té doby firma udělala a kolik avizovaných novinek uvedla do výroby.

 

Na loňské výstavě nožů v Příbrami (měsíc po mé návštěvě) byly představeno několik novinek.

Nepříliš povedený nůž s pracovním názvem Blacker

 

A restart modelu Brigand, který měl mít úplně nový výbrus, vyšší tvrdost ocele a možná i uhlíkovou verzi.

 

Uplynul rok. Viděli jste od té doby v prodeji alespoň náznak těchto novinek? Nebo nějakou jinou? Alespoň cokoli nového, krom stále rostoucích cen? Jakoukoli změnu ukazující, že firma Mikov stále žije? Já ne. Nula. Zhola nic.

Resp. Mikov žije. To nepochybně. Ale nachází se dlouhodobě v umělém spánku, ne-li v kómatu. Uvízlý někde na přelomu 70.-80. let minulého století. A v tržní ekonomice platí stejné pravidlo jako v medicíně – čím déle jsi v kómatu, tím méně máš šancí na probuzení.

Party-Hard

Počet komentářů: 7

 1. Retard napsal:

  No tak minimálně ten Brigant už nějakou dobu je.
  http://www.mujmikov.cz/index.php?page=7&id=63

  • admin napsal:

   MůjMikov je malá firmička jistého příbuzenstva vedení Mikovu, kde se prodávají, resp. uvádí se do prodeje omezené zkušební série, jako například různobarevné střenky zavíráčků apod. Takže to vůbec neznamená, že se Brigand prodává plošně.

   • Retard napsal:

    Reagoval jsem na „Uplynul rok. Viděli jste od té doby v prodeji alespoň náznak těchto novinek?“
    a ffg Brigant se za „náznak“ považovat dá.
    A netuším, co si mám představit pod pojmem „plošný prodej“ a v čem je to signifikantní protože minimálně pro mě je důležité to že si nůž můžu koupit (teda ne že bych ho chtěl) a ne to jestli se běžně prodává v každém druhém obchodě.
    Jinak já opravdu nejsem nějaký fanoušek firmy Mikov (což je způsobeno hlavně tím, že vyrábí nože z plechu na konzervy) ale zdá se mi nespravedlivé psát, že žádná ze slibovaných novinek není na trhu, když je.

    • admin napsal:

     Znovu opakuji – Mujmikov je platforma pro prodej malých sérií a custom objednávek. Což ten Brigant asi byl. Pokud si objednám sérii 50 Utonů s růžovou rukojetí a budu je nebízet ve svém e-shopu, nebude to okamžitě znamenat, že Mikov začal prodávat růžové UTONy.

 2. Adam napsal:

  A není to nějaký tajemný záměr mikovu, nevyrábět výrobky, co by se prodávaly? 😀 Po těch letech mě to tak už skoro přijde…mmch. taková perlička bokem: Brigant se mě moc líbí a moc dobře se mě drží…bohužel kdo zná mikov ví, jak je to s jejich ocelema a nabroušením (kdo neví tak ve zkratce-tristní). Poslal jsem tedy dotaz, zdali by nešlo: A) čepel vyrobenou jinde zalisovat do rukojeti za B) vyrobit jí např. z luxusního materiálu. A) nejde, B) z RWL 34 by cena přesáhla 6 tisíc :D, jak je to s malými nožíři nevím, ale mám takového tucha, že za 6 tyček toho uměj vykouzlit daleko, daleko víc. Po představení toho nového Briganta jsem se těšil, že si ho objednám i z uhlíkovou verzí (která nakonec nebude, dle infa z můjMikov), ale dnes vím že ne, když ta firma chce zdechnout, prosím, ať je po jejich.

 3. Omen napsal:

  Když Mikov, tak Adler.

 4. 3022 napsal:

  „když ta firma chce zdechnout, prosím, ať je po jejich.“

  :))))))

  Amen. S Brigandem do vidim stejne. Bohuzel asi budu neschopnosti naseho tuzemskeho vyrobce donucen koupit CS Finn Bear. Kdyby byl Brigand z podobne oceli, kupodivu bych ho snad i preferoval, ale takhle….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget