Od února roku 2016 platí zákon, podle kterého musí být chodci na silnicích bez veřejného osvětlení označeni reflexními prvky. Tato povinnost se dá snadno splnit pomocí levných reflexních pásků. Ale pokud si například chodíte rádi v létě na večer zaběhat, tak vyrazíte jen v tričku a plastový pásek není na holou kůži na ruce nic příjemného. Malá americká firma přišla s nápaditým řešením, díky kterému nemusíte už žádné reflexní doplňky řešit – speciální reflexní barvu Safety Skin, kterou můžete natřít přímo na svou kůži.

 

Safety Skin se vyrábí v praktickém balení, které připomíná deodorant. Není tak problém strčit Safety Skin do kapsy nebo do batůžku a vyrazit ven.

 

Aplikace je jednoduchá, prostě přiložíte barvu na kůži, lehce přitlačíte, přejedete barvou jednou sem a tam a máte na těle reflexní pruh. Anebo si s tím můžete trochu vyhrát a na kůži si něco nakreslit nebo napsat.

 

Safety Skin je vyrobena z ingrediencí, které jsou pro lidskou kůži nezávadné, nebrání produkci potu a můžete s ní natřít i svoje ratolesti. Barva by se ale neměla natírat na poškozenou kůži. Safety Skin není rozpustná ve vodě, takže nějaký ten déšť by ustát měla. Mýdlem nebo vlhčeným ubrouskem byste ji ale měli dle výrobce snadno odstranit.

 

Ve dne Safety Skin vypadá jako nevýrazná šedá barva, takže na vás kolegové v práci nebudou příliš divně koukat, pokud si zapomenete nějaký kousek barvy umýt.

 

Na dotazy, zda Safety Skin funguje i na textilie, výrobce poskytuje neurčitou odpověď, že na některé látky barva funguje, ale že byla vyvinuta specificky pro aplikaci na lidskou kůži. Takže na oblečení ji natřít můžete, ale výsledek bude nejistý. Tím se použití Safety Skin ale omezuje na teplé letní večery anebo na otužilce, kteří běhají v krátkém rukávu po celý rok.

Z hlediska ceny se připravte, že si za komfort bez plastových pásků omotaných kolem ruky připlatíte. Jedna tuba vyjde na 18,95 dolarů čili něco kolem 440 korun českých. Na druhou stranu, pokud si rozpočítáte cenu na počet aplikací, tak to už tak hrozné číslo není. Výrobci zatím chybí přesnější statistiky, ale během nedávných testů jim jedna tuba vydala na 110 aplikací (natření 15 cm dlouhého pruhu). Počet aplikací se snižuje na neoholené kůži, protože chlupy na sebe nabalují více barvy a barva vám tedy rychleji ubývá. Pokud ale nemáte končetiny chlupaté jak medvěd, tak by měl být poměr cena/výkon u Safety Skin poměrně rozumný.

Otázkou je, jak moc je Safety Skin schopný odrážet světlo. Žádnými certifikacemi se výrobek zatím nepyšní, takže kupující může jen doufat, že si pořizuje opravdu účinný bezpečnostní prvek, který vás zviditelní i na větší vzdálenosti.