VSSL od kanadské firmy Survival Light Products – KPZ trochu jinak

Kanadská společnost Survival Light Products představila zajímavý koncept krabičky poslední záchrany.

 

Základní myšlenkou je přehlednost. Celá KPZ je souborem několika hliníkových pouzder. Obsah každého snadno poznáte podle samolepky na víku.

 

Co v této 510g vážící KPZ najdete?

 

LED svítilnu

 

Kompas

 

Svíčku s dobou hoření 4h.

 

Věci na rozdělání ohně / Zrcadlo

 

Řetězovou pilku / Pišťalku

 

6 tablet Aquatabs na desinfekci vody / otvírák na konzervy

 

Reflexní šipky na označení směru

 

Provaz / žiletku

 

Rybářské náčiní

 

Prostředky první pomoci

 
Cena celé sady je prozatím stanovena na 89USD (1900,-Kč). Pokud byste potřebovali nějakou náhradní plechovku, zaplatíte od 6 do 12USD (128-256,-Kč).

Dále společnost nabízí také pouzdro první pomoci za 59USD (1259,-Kč).

 

A improvizovaný přístřešek, taktéž za 59USD (1259,-Kč).

 

Já osobně v KPZ obecně nevidím žádný velký smysl, ale tento koncept se mi svojí přehledností a snadnou vyměnitelností docela líbí a jsem zvědav, jak uspějí na Kickstarteru, kam míří za týden, 15. září. Budu vás o tom informovat.Prozatím více o VSSL můžete zjistit na jejích WEBU.

Počet komentářů: 6

 1. Marian napsal:

  ako mam kpz pouzil som ju niekolko krat ale pol kila určite nema a je to podla mna zbytočna velka vaha nosim ju napriklad v maskačoch a pol kila by mi dost vadilo

 2. Hopistar napsal:

  Ta cena je nehorázna pálka, či u tej KPZ alebo aj u PP. Ale možno tá trúpka je nejaké nehorázne titano letecká odlahčená mega oceľ v ktorej je možne prenášať aj radioaktívni odpad. :)

 3. passco napsal:

  Ta cena je vysoká a to bude hlavny dovod preco to nekúpim .. otázka nebolo vy lepšie spraviť hranatý tvar namiesto okruhleho? predsa len lepšie vypní priestor v batohu ako valec :) Inak ten Zombie šulec 😀 smiech

 4. JItka Zmeková napsal:

  Těžké, velké a drahé. Jako první pomoc nevím, ale jako instantní stan pro jednoho je to úspora místa, nicméně cena je taky vysoká.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget