The Alternative – „kondom“ na zbraň od Alternative Ballistics

Americká společnost Alternative Ballistics představila „kondom“ na zbraň, který má sloužit ke snížení počtu mrtvých během policejních zásahů.

 

První vystřelený projektil se má zachytit do kovové koule, která ho zbrzdí. Úder takovou koulí se dá přirovnat k úderu kladivem, avšak koule neprorazí tělo pachatele a nemá tudíž devastující účinek.

 

Tento návlek má policista nosit ve speciálním pouzdře na opasku a v případě potřeby nasadit na svou zbraň.

 

Takto to má vypadat v reálu:


 

Co si o tomto vynálezu myslíte vy?

DOPLNĚNO:

Můj názor je, že se jedná o využití horkého tématu soukromou firmou na jedné straně a divadlem pro davy na straně druhé.

Co si budeme povídat, americká policie jednu ránu nevypálí skoro nikdy. Když už se střílí, tak to vypadá zhruba takto:


 
Nebo takto:

 
Nebo takto:

 
A nebo takto, celá kompilace:

Počet komentářů: 7

 1. MV napsal:

  Chtěl bych vědět, jak to bude přesné. Podle mě moc ne, ale tak asi na jednu mordu do chlapa to bude stačit. Taky jsem zvědavej, jak si bude někdo nasazovat tuto oranžovou ochranu v terénu nasazovat – už vidím, jak se na mě žene borec s kudlou, lovím na pásku, nasazuju na hlaveň, zavírám oči a střílím. Je škoda, že to nikde do toho „figuranta“ fakt nenašili, bych se rád podíval, jak to opravdu zastavuje.

  Nicméně to bude znamenat konec varovných výstřelů. Prostě „Stůj nebo střelím“ a BANG bomba kladivem.

 2. miro016 napsal:

  Ono to podla mna v podstate nie je zly napad. Policajt ma zbran s nesmrtiacim a hned nasledne aj smrtiacim ucinkom. V zavislosti od eskalacie situacie moze pouzit obe „verzie“ zbrane. Samozrejme to nasadzovanie je hlupost rovnako ako vystrielat cely zasobnik do utocnika/obete. Ako mi jeden znamy povedal, a uplne sa s nim stotoznujem, zbran ma v prvom rade zastavit a az jej druhoradou funkciou je zabit (samozrejme hovorim o policajnych zbraniach).

 3. Kajky napsal:

  Už to, že mám manipulovat s „návlekem“ před hlavní, již nabité zbraně (a to navíc Glock nemá manuální pojistku spouště) , je dost šílená představa.

  Používání zbraní u policejních složek v USA a ČR je nerovnatelný. Jak víme, jedna rána na člověka, co je pod vlivem drog ho nijak nemusí ovlivnit. Proto většinou vystřílí do pachatele hned několik ran. V těchto nelehkých situacích není času rozmýšlet se zda vystřelím ostrou střelu, nebo onu“ tlumenou“. Pokud například policista mine, či se tato tlumená střela zastaví o nějakou překážku, musí znovu nasadit „návlek“ a to ho může stát jeho život jen proto, že nechtěl proti pachateli použít plnou sílu. Upřímně řečeno, do ČR se to nedostane a jestli, tak až za pár let.

 4. Simon napsal:

  1. To je zelezná Koule s prúmerem ca. 1,5cm, která letí 1/5 rychlostí normální kulky, coz je porád jeste skoro 200/sek. – jasne ze to má zastavovací úcinek.
  2. S Pistolí se strílí na krátké vzdálenosti, max 20m – a to uz je fakt hodne. U policie AUT cvicíme max. na 12m. Ta koule musí letet pekne do zatácky – zádný dral. Nasadís to o milimetr spatne, kulka trefí kouli minimálne bokem a uz to jde vedle,… (musketa)
  3. VSECHNO má vetsí zastavovací úcinnek nez klasická celoplást – ta totiz nemá zastavovací úcinnek ZÀDNÝ! Policie AUT a myslím ze i CR pouzívá 9mm Para, poloplást, a i ten vetsinou jde skrz telo, dokud netrefí nekde do kosti.

  Zastavovací úcinek je produkt Hollywoodu. Nejsem fyzyk, ale uz jsem nekde videl výpocet, kolik kulek ráze 9mm (které zústanou v tele) je nutno, zastavit cloveka který vází 80 kg a pohybuje ze krokem – kolem púl magazínu. Jakmile ale osoba udelá dalsí krok, zase do toho pohybu vkladle energii, kterou zastavit by potrebovalo zase tucet ran.
  Proto se casto v zásahových videech z ameriky vidí, jak nekdo pokracuje v pohybu, a polda pritom strílí jako blázen.

  Ve Vídni jsme pred dvema lety meli nahatou, zenskou psychózu, se dvemy nozi. Dostala 9 ran, 8 prústrelú. Ta poslední kulka jí trefila do kosti v noze, coz ji mechanicky nedovolilo jít dál. Zotavila se. V novinách strasný shitstorm: „Policie strílela 9 krát na ubohou zenskou,…“

  Tento vynález uz dobre okomentoval autor na stránce „vybaven“ prování firma, která ted chce udelat dobré peníze, a velice do bre to trefil Jan Kejda: Je to pícovina

 5. ernesto napsal:

  rovnou můžou střílet softkama

 6. danko napsal:

  nemyslím si, že jde o revoluční věc. Stejnou práci by odvedl gumový projektil a docela by mne zajímalo, jak policajt ve fofru toto nasazuje :-))

 7. brunas napsal:

  Představte si situaci kdy je policista donucen pachatelem bránit se. Pachatel jde vstříc policistovi a nedbá příkazu k zastavení. Policista vytáhne zbraň na které je nasazený tento zázrak ,jsou dva možně scénáře: 1. Pachatel je paralyzován záchvaty smíchu a bez výstřelu zatčen. 2. Policista naposledy pachatele varuje a následně vystřelí ale díky vzdálenosti projektil mine cíl a zůstává ležet na zemi opodál. Chvilka trapného ticha kdy pachatel vyjeveně zírá na policistu a policista rudne studem. Policista rezignovaně pronáší „Brácho nemohl bys mi to podat abych po tobě mohl prásknout ještě jednou ? „.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget