Recenze: Samoohřívací nápoje 2GO

Ochutnal jsem nedávno samoohřívací nápoje v plechovkách značky 2GO a chci k tomu napsat krátkou „recenzi“.

Pokud netušíte, o co se jedná, stručně popíšu. Jedná se o plechovku obsahující 200ml nápoje a integrovaný ohřívač, který se spouští promáčknutím plechu ve spodní části nádobky. Funguje to zhruba takto:

Myslím, že to není nutné rozepisovat víc do hloubky, že ne?

Přejdu tedy ke konkrétním výrobkům. Ochutnával jsem Cappuccino, citrónový čaj a slepičí polévku.

Když se řekne „Samoohřívací nápoj za 65Kč“, tak asi čekáte něco takového:

sklenka

Kdepak, zpátky do reality. Chuťově to rozhodně nebylo špatné, ale rozhodně bych za to nechtěl platit 65Kč. Ani za jedno z toho. Počítejte s tím, že po konzumaci budete mít pocit jako po prvním sexu vesnickém ohňostroji – „A to už je jako všechno?“.

Za 65Kč dostanete 200ml průměrného nápoje, který se po 10-15 minutách ohřeje na 40°C. Tudíž nezahřeje, neposílí, nedodá moc sil. Bez nadšení ho vypijete a budete spíše zklamáni. Jistě, dokážu si představit situace, kdy nepůjde rozdělat oheň a uvařit si ranní kávu. Ať už z jakéhokoli důvodu. Pak taková plechovka jistě přijde vhod. Ale za celou dobu co se toulám venku, ani jednou jsem v takové situaci nebyl a ani by mě nenapadlo nějakou takovou plechovku tahat s sebou. Proto i nadále takové samoohřívací potraviny budu považovat spíše za zábavnou, avšak trochu předraženou kuriozitu.

Počet komentářů: 9

 1. Constantin napsal:

  Nevím co ti na tom trvalo 10-15 minut. Mimo to v návodu jasně stojí 3 minuty. Já si to koupil letos v únoru a použil cestou domů z tréningu a celkem bodlo :)

  • admin napsal:

   Tak ty jsi byl ten, kdo mě navnadil. Nestopoval jsem čas, jen jsem to promáčkl plech a čekal cca 10 minut, aby se dosáhlo maximální teploty. Bohužel maximální teplota těchto nápojů pro mě není dostatečně maximální. :)

   • Constantin napsal:

    Je to schválně ´´jen´´ 40°C aby se to dalo hned konzumovat :)

    • admin napsal:

     Věř mi, došlo mi to… 😉 Ale když si kupuji horký nápoj, který mě má zahřát, tak očekávám skutečně horký nápoj, ne něco o teplotě moče mladého slůněte.

    • Constantin napsal:

     😀 😀 😀 Jasně, že když čaj tak horký, já to použil po tří denním tréningu (na který si mě nalákal ty 😀 ) cca v 10 večer kdy bylo -8°C a bodlo jinak můj názor visí už na fóru.

 2. Wary napsal:

  Doporučuji číňany na Hájích, bus odjezd směr Petrovice. Měli tam samozahřívací čokoládu, asi kolem 20 korun, do pár minut opravdu teplé, chuť skvělá jen si fakt nepamatuju na jméno, jestli budu mít cestu kolem, postnu

  • admin napsal:

   Jo, už jsem to měl také. Ale jak říkám, je to spíše kuriozita. Té čokolády není moc, ke konzumaci se musí použit lžička a tahat podobnou váhu/objem kvůli troše teplé čokolády mi přijde zbytečné. Tabulka Milky poslouží daleko lépe. A pokud někdo trvá na tekutosti, může si koupit čoko polevu v plastové lahvičce :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget