NANOTIPS – pro všechny, kdo bez elektroniky nevydrží ani na horách

Kanadská firma Nanotips se rozhodla vyvinout řešení pro všechny, kdo chtějí ovládat dotykové obrazovky v rukavicích. Pokud tedy jste na horách, v zimě ve městě nebo máte například pracovní rukavice a nutně potřebujete ovládat dotykovou obrazovku, máte ve většině případů smůlu. Nanotips přináší možnost, jak na jakýchkoliv rukavicích vytvořit dotykovou vrstvu, která tento problém vyřeší.

 

Jedná se o látku, kterou necháte vsáknout do rukavice a nátěr pravidelně oživujete. V nabídce naleznete dva různé druhy – Black na materiály jako kůže a guma a Blue na textil a fleecové rukavice. Za 20$ tak získáte lahvičku, která vydrží kolem 15 nebo 30 aplikací. Každá vrstva se musí během 2-4týdnů obnovovat.

 

Použít nanotechnologie k podobnému účelu je jistě zajímavým nápadem, zatím ale ne příliš dotaženým do konce. Nanotips zatím fungují pouze s rukavicemi z tenkých látek, u těch silnější látka špatně prosakuje a neplní tak svou funkci přenašeče signálu. Tímto jevem se zabývá chlapík zde na videu:


 

Pro Vybaven.cz píše Matyáš Vejskal.

Zdroje:

http://www.nanotips.com

http://www.theoutdoorgearreview.com/2014/09/nanotips-preview-and-testing.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget