Gatekeeper – karabina za všechny prachy

Vypadá to, že Kickstarter pomůže na svět další tacticool vychytávce – nejdražší karabince na klíče, jakou jste kdy viděli.

 

Gatekeeper, jak se tato karabina jmenuje, je vyrobena z leteckého hliníku s pláštěm z titanu. Tělo se skládá z 19 dílů pospojovaných 26 nerezovými šrouby.

 
 

Takový počet součástek dává karabině dost futuristický a přetechnizovaný vzhled. Ten je ale hlavním a asi jediným lákadlem, protože příliš mnoho funkcí od karabiny očekávat nemůžeme. Na spodní části má Gatekeeper tři otvory na připojení kroužků na klíče, ale kromě zavěšení drobné výstroje nemá jiné využití.

 

Autor sice v kampani na kickstarteru píše, že „Gatekeeper funguje přesně tak, jak by karabina měla fungovat“, ale zároveň dodává, že Gatekeeper není použitelný jako bezpečnostní prvek na lezení. Takže vám vyjde přesně to, co je v úvodu článku – nejdražší karabinka na klíče, jakou jste kdy viděli. Gatekeeper se totiž dá na kickstarteru pořídit za 99 dolarů (2400 kč) a jakmile kampaň skončí, zvedne se cena na 135 dolarů (3300 kč).

 

S tak velkým počtem dílů byste Gatekeeper mohli ještě používat jako skládačku, pokud se budete nudit. Ale hádám, že to nebyla přidaná hodnota, na kterou autor při vývoji myslel. Je to tedy především designový kousek s malou užitnou hodnotou, který si vzhledem k ceně koupí nejspíš jen dobře vydělávající manažer. Nepřipomíná vám to něco?

Co na Gatekeeper říkáte?

Počet komentářů: 6

 1. Vladimir Hutta napsal:

  Neda sa to pouzit ako boxer?

 2. Josef Dvořák napsal:

  Zbytečný módní doplněk, nic víc. Požárnická karabinka z Hornbachu za 50Kč, vyjde nastejno. Když jsem viděl ten kůl plánek, říkal jsem si, že karabina třeba půjde rozebrat a použít jako multifunkční klíč, ale tohle je jen kravina za těžké peníze. Za tu cenu si raději pořídím dobrý nůž nebo po skončení kampaně ještě lepší nůž.

  S takovým boxerem by sis leda zlámal prsty Vláďo.

 3. Serenitas napsal:

  KDO proboha kotuje díry od krajů místo od středu? 😮 to si to ma ten obraběč dopočítavat nebo co jako? 😀

 4. Milan napsal:

  Tohle si koupit, to musí mít jedinec inteligenci kokršpaněla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget