FLIR One — udělejte z mobilu termokameru

Jistě znáte společnost FLIR Systems, velkou americkou firmu, vyrábějící špičkové termovize a termokamery. Nyní FLIR Systems uvádí na trh tak zvaný FLIR One, ochranný obal na iPhone, který z něj udělá mini termokameru.

 

Má to však několik háčků. Prvním je fakt, že ve všech fotkách a videklipech pořízených za pomoci tohoto obalu se zobrazí i logo společnosti FLIR, což někomu může celkem vadit.

 

Dalším háčkem je napájení. FLIR One totiž má vlastní baterii, kterou musíte pravidelně kontrolovat a dle potřeby dobíjet.

Největším problémem je ale jako obvykle cena. Za tuto hračku chce výrobce nezanedbatelných 349USD (7450,-Kč).

 

 

Počet komentářů: 8

  1. passco napsal:

    Tak za termo kameru to nie je moc 😀 Ešte by ma zaujimalo rozlíšenie

  2. Soja napsal:

    Co sem viděl videa, tak se dá docela dobře použít na hledání zdrojů tepla, ale orientovat se s tím potmě v prostoru by šlo asi dost těžko. Pokud není světlo, tak přestane fungovat doplňková kamera, která do obrazu přidává obrysy objektů a pak ten obraz vypadá jak olejová skvrna na vodě.

  3. uniman napsal:

    FLIR One používa jadro FLIR Lepton ktoré ma rozlíšenie 80 × 60 pixelov v IR spektre, okrem toho je tam kamera s rozlíšením 640×480(VGA) vo viditelnom spektre. Zlúčením spektier technológiou MSX vzniká to čo je na obrazovke mobilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget