Walkabout Ti – první na světě celotitanový vodní filtr

Australán jménem Matt Munoz spustil tento týden kampaň na Kickstarteru, kde chce nasbírat celkem 48000USD (1034526,-Kč). Pomoct mu v tom má řada velmi odolných titanových filtrů na vodu. Zatím v ní najdeme dva produkty Walkabout Ti a Walkabout Ti Ultralight. Velkou zvláštností těchto filtrů je skutečnost, že jsou vytvořeny z titanu. A to nejen pouzdro, ale i samotný filtr, který se skládá z několika perforovaných brček Ti Core. Perforace má údajně odizolovat veškeré nečistoty nad 0,2 mikron.

 

Celotitanová konstrukce zaručuje odolnost vůči jakýmkoli pádům, ale i vůči mrazu nebo varu.

Walkabout Ti Ultralight je koncipován jako malý individuální filtr o délce 160mm a o průměru 25mm. Cena na tento filtr je stanovena na 113USD (2435,-Kč)

Walkabout Ti je o něco větší, délka je kolem 250mm, průměr 38mm. Krom titanového filtru je v něm také i vrstva aktivního uhlí. Cena tohoto filtru by neměla přesáhnout 191USD (4116,-Kč).

 

Chcete-li o tomto filtru zjistit další podrobnosti, případně projekt rovnou podpořit finančně, najdete ho ZDE.

Počet komentářů: 7

 1. RjR napsal:

  Myslíte, že bude lepší než filtry Sawyer ?

  • Soja napsal:

   Jestli zvládnou technologii, tak by mohly mít skoro stejné filtrační vlastnosti jak sawyer, jenom s tím, že tomu nebude vadit hrubší zacházení a neměl by ani mráz, který ničí některé filtry. Přímo sawyeru mráz vadí hodně… A jelikož titan na rozdíl od plastu časem nedegraduje, tak by měl mí samozřejmě o dost větší životnost. Jen tam podle mě nebude tak kvalitní membrána, takže bude těžší ten filtr čistit.
   I tak bych to ale rozhodně bral jako doživotní zálohu :-)

  • passco napsal:

   Mna by zaujimalo aká je trvanlivosť filtra Sawyer?! lebo 300k sa mi zdá sci-fi a našiel som konkurenčný filter(Renovo Trio), ktorý naviac filtruje aj chemiu a tam garantuju 1000 litrov :) Takze kde je pravda?

 2. Soja napsal:

  Kdybych si před 3ma měsíci nekoupil sawyera, tak rozhodně neváhám a po vydání a otestování kupuju.

 3. passco napsal:

  Ako je to zaujimave ale nechapem čo je take unikatne na titanovom filtrovaní? Aj ta cena sa mi zdá velmi nízka nato, že je to titan.. To radšej mohli spraviť tie trubky zo striebra :)

  • passco napsal:

   A este otázka ziadna certifikácia asi k tomu nebude ze? 😀

   • Zipy napsal:

    Co jsem nedávno koukala, tak kampaň na kickstarteru byla neúspěšná a stránky výrobce taky nebyly poměrně dlouho aktualizovány, takže těžko říct, jestli vůbec filtry budou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget