Kategorie: ZBYTEČNOSTI A GADGETY

LVL – fitness náramek, který hlídá úroveň vaší hydratace

Všichni víme, že pitný režim je důležitý, ale zvláště v dnešní hektické době může být jeho dodržování často velmi obtížné. Firma BSX Athletics proto přichází s fitness náramkem, který hlídá úroveň vaší hydratace a upozorňuje vás, kdy by bylo dobré tekutiny doplnit.

Nahlédněte pod ruce nadanému strojníkovi z Kalifornie – výroba kompaktního praku Zodiaceng

Prak Zodiaceng je schopen přesné rány, přestože je malý akorát do kapsy, nebo do batohu. Za jeho návrhem a výrobou opravdu od píky stojí americký strojník Ken Spaulding z Kalifornie. Ken vlastní malou firmu Zodiaceng Engineering, která se zaměřuje na návrhy a výrobu malých kovových výrobků, jako jsou nože nebo například prak. Nedělají velké zakázky, i proto Ken Spaulding nabízí svůj prak na Kickstarteru. Kupec tak nejen získá šikovný nástroj, ale i podpoří rozvíjející se firmu.

 

Hoverboard jako z filmu: Flyboard air

Francouzská firma Zapata Racing, před několika měsíci ukázala svůj nový výrobek Flyboard air, který dokáže vznést člověka do vzduchu.  Už dříve se Zapata Racing  zaměřovala na výrobu různých vznášejících se strojů, z nichž se v privátním sektoru uchytil hlavně Flyboard Pro series,

 

The Silver Balloon – Solární vařič do kapsy

Solární vařiče se na trhu vyskytují už delší dobu, ale většinou se jedná o velké neskladné kusy vhodné spíš na zahradu, než na nošení do přírody. Silver Baloon od California Sunlight by ale tuto situaci mohl změnit, protože díky své konstrukci se dá složit do kapsy.

 

Monthly Gear Box – výstrojní loterie v krabičce

V Čechách se tento trend ještě tolik neujal, ale ve světě vyskakují jako houby po dešti všemožné firmy, které vám za předplatné zasílají každý měsíc balíčky plné předmětů zaměřených na určité téma. Můžete si tak objednat pravidelnou dávku sladkostí z celého světa, triček, hraček pro svého psa nebo dokonce měsíční zásilku cvičebních pomůcek. A dokonce existují firmy, které vám budou každý měsíc zasílat předměty určené k přežití v přírodě nebo v různých nouzových situacích.

 

LifeStraw Steel

Jak už jste mohli zaznamenat v našem reportu z výstavy ISPO, LifeStraw uvádí na trh několik nových modelů vodních filtrů. Asi nejvíce nás zaujal nový filtr LifeStraw Steel.

  

Skládací brýle Popticals

Chránit oči před prudkým sluncem je důležité, ale jakmile sluníčko zaleze, spousta lidí řeší problém, kam se slunečními brýlemi. Do kapsy to nejde, protože by se tam brýle poškrábaly o další předměty, z hlavy můžou spadnout a pravidelně sundávat batoh, aby člověk uložil brýle dovnitř se taky nikomu nechce. Řešením jsou Popticals, které se pomocí pohyblivých součástek dají složit do velmi malých rozměrů, takže není problém je i s pouzdrem schovat do kapsy.

 

Chytré tetování sleduje váš fyzický stav

Elektronika se v dnešní době dostane téměř všude. Pokud si ještě chvíli počkáte, brzy ji budete moct mít i ve svém tetování.

 

Jak ušetřit za kadeřníka?

Štve vás, že vaše drahé polovičky pravidelně nechávají u kadeřníka tučnou sumu za nový účes? Tak si můžete vzít inspiraci z jednoho španělského kadeřníka, popadnout zapalovač a váš oblíbený nůž a postarat se o nový sestřih vlastnoručně. Pokud máte k dispozici drápy ala Wolverine, tím lépe.

Jak fungují střelné zbraně v animacích (Colt 1911)

Ano, máme rádi GIFy a rádi s nimi zpestřujeme naši tvorbu. Tentokrát je ale použijeme jako čistě vzdělávací materiál a podíváme se na to, jak vlastně funguje zbraň Colt 1911 a to pěkně podrobně. Materiály přebíráme ze stránek animagraffs.com, kde najdete veškeré informace v angličtině.

Switch to our mobile site