Kategorie: ZBRANĚ A DOPLŇKY

SwitchBack – Upgrade na svítilnu pro lepší úchop zbraně

Kalifornská firma Thyrm vytvořila ve spolupráci s Chrisem Costou zajímavý doplněk pro taktické svítilny zvaný SwitchBack, díky kterému budete mít při střelbě se svítilnou výrazně lepší úchop na zbrani.

 

Pohled do zbrojnice Navy SEALs

Jako dítě v hračkárně si musel připadat zbraňový nadšenec s přezdívkou SMGLee, když se mu díky jeho kontaktům v armádě podařilo dostat do zbrojnice jednotky Navy SEAL. Nějakým zázrakem (nebo spíš kvůli nedbalosti jeho doprovodu) se mu na toto místo dokonce podařilo dostat foťák. Pochopitelně nemohl odolat a udělal spoustu fotek, které pak zveřejnil na internetu. Navy SEALs z toho nebyli příliš nadšeni a fotky byly po dvou dnech odstraněny. Samozřejmě ale zafungovalo pořekadlo „What goes on the internet, stays on the internet“ a řada uživatelů fóra, na kterém byly fotky zveřejněny, si obrázky stáhla a nyní už je jich zase plný internet.  Pojďme se tedy podívat, jak to v takové zbrojnici speciálních jednotek vypadá.

 

Fotky už jsou pár let staré, takže to neberte jako přesnou ukázku toho, co mají SEALs momentálně ve výbavě a co aktuálně používají, ale spíš jako přehled toho, co všechno můžete v jejich zbrojnici najít.

 

Konfiskáty z amerických letišť – 2 (67 fotek)

Instagram není jen o fotkách jídel a „kachních” selfies. Například svůj účet tam má i americký Úřad pro bezpečnost letectví (Transportation Security Admnistration – TSA). Pravidelně se tam zveřejňují fotky konfiskátů a také jejich stručné příběhy. Jednou jsme TADY už nějaké fotky ukazovali, ale je čas na další pořádnou sbírečku! :)

Recenze: Batoh Blackhawk! Diversion Carry – hlavně nenápadně! – po 9 měsících

Značka Blackhawk! je fenoménem ve světě taktického a střeleckého vybavení. Něco jako 5.11 Tactical, ale tak trochu prostě víc combat – jestli víte, jak to myslím :-) O to víc překvapí, že batoh Diversion Carry naprosto dokonale zapadne do melancholické městské šedi.

 

Představení produktu: taco sumka od Combat Gearu – co víc chtít za 700 vočí?

Zásobníkové rychlosumky ulehčují život střelcům již několik let a na žádné vestě či opasku by neměla chybět aspoň jedna pro tzv. „bojové přebití“. Pojďme se mrknout na „taco“ sumku od českého výrobce Combat Gear.

Představení produktu: Držák na turniket od Combat Gear – promyšlených 14g

O českém výrobci Combat Gear jsme psali už v jednom z tištěných magazínů VYBAVEN, jako o nadějné hvězdičce na domácí scéně. Když má někdo šikovné ruce a slouží nějaký ten pátek v armádě, tak nápady na kvalitní vybavení přicházejí skoro samy.

S Combat Gearem jsme se domluvili hned na několika projektech a toto je jen první ochutnávka :-).

Ukrajinští vědci vyvinuli mocný bojový dron

„Ukrajinští vědci vyvinuli mocný bojový dron, téměř nezničitelný ze země“ – píšou dnes ukrajinské informační servery, ze kterých se ta zpráva během několika hodin roznesla po celém světě. Nejdříve jsem tomu neuvěřil.

 

TrackingPoint – Zbraň která míří sama

Stále ještě jsme se (naštěstí) nedostali do bodu, kdy by zbraň střílela sama. Ale díky řadě elektronických vychytávek od TrackingPoint jsou dnes už některé zbraně schopné samy zamířit.

 

Proč policie USA vraždí děti „ozbrojené“ vodními pistolkami?

Takových případů je čím dál více a samozřejmě pod každým článkem se pak rozjede vášnivá diskuze na téma záporných hodnot inteligenčního kvocientu americké policie. Vždyť je tak snadné rozeznat skutečnou zbraň od té dětské, plastové. Opravdu?

 

Magpul Hunter X-22 – Video

Skvělý reklamní spot od Magpulu, který opravdu pobaví!

 

Switch to our mobile site