Kategorie: ZAVAZADLA

Recenze: Batoh First Tactical TACTIX 1-DAY PLUS – představení urban bestie

Předpokládejme, že jste o značce First Tactical ještě neslyšeli. Začneme tedy stručným představením toho, jak vznikla a co nového přináší. Tento americký výrobce představil svou řadu taktického vybavení od rukavic, přes kalhoty, košile, bundy, boty až po batohy, celkově vyladěnou do posledního chloupku na všudypřítomných velcro panelech teprve koncem roku 2015.

Přehled zajímavostí a novinek na trhu s batohy

Ti z vás, kteří jsou pravidelnými návštěvníky na Kickstarteru, ale pravděpodobně i všichni ostatní, už zaznamenali zvýšenou koncentraci všelijakých inovativních batohů, revolucí v zavazadlech a to vše přitom často znamená jen přidání nové kapsičky, nebo poutka.

 

Recenze: Batoh Wisport Raccoon 65 – po 6 měsících s vojenskou krosnou

Pojďme se podívat na populární model univerzální krosny od polského výrobce Wisport. Raccoon je k dostání ve více „litrážích“ (45-85l) a mnoha kamuflážích – já jsem zvolil tu větší – 65l se dvěma 9l kapsami na stranách v decentní olivě. Raccoon se tímto zařadil v mém šatníku na místo #1 jako batoh na 3 a více denní treky (nebo cesty za testováním, kam s sebou tahám hromady věciček k nafocení 😉 )

 

Novinka od Osprey – batoh Kyte 46 si oblíbí nejedna outdoorová žena

Batoh Osprey Kyte 46 Woman vychází z modelu pánského trekového batohu Osprey Kestrel, avšak je upraven speciálně pro dámskou postavu. Mnoho nastavitelných popruhů (ramenních, hrudních a bederních) má zaručit maximální komfort drobnější ženské konstrukci na dlouhých túrách či při náročnějších sportovních aktivitách. Detailním nastavením lze docílit toho, že vám batoh umožní volnost pohybu a nebude vám překážet při žádných, ani náročnějších pohybech. Tak alespoň hovoří oficiální materiály.

 

Recenze: Batoh Blackhawk! Diversion Carry – hlavně nenápadně! – po 9 měsících

Značka Blackhawk! je fenoménem ve světě taktického a střeleckého vybavení. Něco jako 5.11 Tactical, ale tak trochu prostě víc combat – jestli víte, jak to myslím :-) O to víc překvapí, že batoh Diversion Carry naprosto dokonale zapadne do melancholické městské šedi.

 

Recenze: Batoh DEFCON 5 Multiuse – po 8 měsících používání

Italská značka DEFCON 5 je známa na českém trhu především jako výrobce polo-armádního vybavení, které je využíváno především pro airsoft a podobné militantní sporty. Nicméně v Itálii tato značka dodává například batohy i italské armádě. Přesně z takové spolupráce vznikl batoh označovaný jako Multiuse – původně určený pro nasazení v mezinárodních misích.

 

Klymit Splash 25 – batoh se vzdušným rámem

Firma Klymit je známá hlavně díky nafukovacím karimatkám (recenze můžete najít zde a zde). Sem tam ale zabrousí i do výroby batohů. Nyní se Klymit pouští do zajímavého projektu, ve kterém spojují své znalosti z výroby batohů i karimatek – první vodotěsný batoh se zádovou konstrukcí plněnou vzduchem.

 

Recenze: Batoh MFH Assault backpack (vs Mil-Tec)

V redakci jsme tahali sirky, na koho tadle recenze spadne:) Je to takový pověstný dortíček s lahodnou třešničkou na hoře domácí šlehačky.

 

Recenze: Taška Falco 536 – skryté nošení trochu jinak

Do testů se nám dostala taška od slovenské společnosti Falco Holsters, zabývající se výrobou pistolových pouzder a dalšího příslušenství. Taška je označována jako Model 536 a bude se líbit jen těm, kdo jsou ochotni nosit „kabelku“ pro muže a odložit kvér z opasku do speciální kapsy. Pojďme se podívat, zda to dává smysl.

 

Military řada batohů Berghaus – placený článek

Historie firmy Berghaus začala v roce 1966, tedy v době, kdy ještě neexistoval ani pojem „Outdoor”, ani celé to šílenství kolem něj.

Dva profesionální horolezci jménem Peter Lockey a Gordon Davison tehdy založili firmičku na vývoj, výrobu a následný prodej kvalitního vybavení vycházejícího z jejích vlastních zkušeností a potřeb. Svůj první obchod otevřeli v britském New Castle a již záhy slavili úspěch.

Switch to our mobile site