Kategorie: VŠE, CO SE NEVEŠLO JINAM

Podešve Vibram – jak vznikly a co vlastně s touto značkou kupujete

Při výběru bot do terénu nelze minout pojem Vibram. Někdo chápe Vibram jako synonymum pro kvalitní a odolnou podrážku (odborně podešev, ale mluvme lidsky 😉 ), někteří si zase pod tímto slovem mylně představí materiál, ze kterého se podrážky vyrábí. V dnešním článku se tedy podíváme, co Vibram ve skutečnosti je a co může za jeho popularitu.

  

Co se starým lanem?

Máte doma staré horolezecké lano, které už se netroufáte používat, ale je vám líto ho vyhodit? Tak se podívejte na následující fotky, které by vám mohly posloužit jako inspirace, jak takovému lanu vdechnout nový život. Z lana se totiž dá vyrobit řada věcí. Od jednoduchých záležitostí, jako je vodítko, až po složitější výtvory jako například lustr nebo křeslo.

 

Značka S&S Precision – „Kdyby to tak šlo nějak udělat, aby…“

Americká společnost S&S Precision by se dala snadno popsat takto: Firma zaměřující se na úpravu vojenského vybavení. To by vůči ní ovšem nebylo vůbec fér, protože jejich práce je mnohem komplexnější a stojí za to, se na ní podívat pod drobnohledem, už i kvůli tomu že většina jejich výrobků je spíše malých rozměrů.

 

Pohled do zbrojnice Navy SEALs

Jako dítě v hračkárně si musel připadat zbraňový nadšenec s přezdívkou SMGLee, když se mu díky jeho kontaktům v armádě podařilo dostat do zbrojnice jednotky Navy SEAL. Nějakým zázrakem (nebo spíš kvůli nedbalosti jeho doprovodu) se mu na toto místo dokonce podařilo dostat foťák. Pochopitelně nemohl odolat a udělal spoustu fotek, které pak zveřejnil na internetu. Navy SEALs z toho nebyli příliš nadšeni a fotky byly po dvou dnech odstraněny. Samozřejmě ale zafungovalo pořekadlo „What goes on the internet, stays on the internet“ a řada uživatelů fóra, na kterém byly fotky zveřejněny, si obrázky stáhla a nyní už je jich zase plný internet.  Pojďme se tedy podívat, jak to v takové zbrojnici speciálních jednotek vypadá.

 

Fotky už jsou pár let staré, takže to neberte jako přesnou ukázku toho, co mají SEALs momentálně ve výbavě a co aktuálně používají, ale spíš jako přehled toho, co všechno můžete v jejich zbrojnici najít.

 

KAUZA CLAWGEAR – jak by měl zodpovědný výrobce řešit problémy?

Každá světová značka, která se chce zařadit mezi TOP na trhu, musí čas od času řešit nějaký ten problém s kvalitou produktů či služeb. My se snažíme tyto problémy aktivně hledat a řešit je před tím, než si danou věc pořídíte vy. V tomto článku se mrkneme na to, jak problémy řeší slavná rakouská značka CLAWGEAR. Pokud budete mít jakoukoliv stížnost či připomínku, tak pište sem pod článek, budeme to průběžně řešit s výrobcem.

 

Konfiskáty z amerických letišť – 2 (67 fotek)

Instagram není jen o fotkách jídel a „kachních” selfies. Například svůj účet tam má i americký Úřad pro bezpečnost letectví (Transportation Security Admnistration – TSA). Pravidelně se tam zveřejňují fotky konfiskátů a také jejich stručné příběhy. Jednou jsme TADY už nějaké fotky ukazovali, ale je čas na další pořádnou sbírečku! :)

Sháníme další redaktory do týmu

Zdravíme naše fanoušky. Vážíme si toho, že nás pravidelně čtete, proto se obracíme nejdříve na vás a teprve pak budeme koukat jinde.

Vybaven.cz se stále rozrůstá a přišel čas to zas trochu víc zainvestovat a nakopnout celý projekt kupředu. Sháníme proto redaktory rovnou dvou typů.

Recenze: Univerzální lepidlo StormSure – dva příklady použití

Pokud jste na našich stránkách postřehli článek o tom, jak si opravit outdoorové vybavení, tak jste jistě v textu našli zmínku o lepidle SeamGrip, které tam v několika pasážích doporučujeme. SeamGrip se dá již delší dobu sehnat v obchodech s horolezeckým vybavením, ale teď se nám do ruky dostalo ještě něco zajímavějšího – pomalu-schnoucí lepidlo StormSure z Velké Británie.

Představení produktu: Držák na turniket od Combat Gear – promyšlených 14g

O českém výrobci Combat Gear jsme psali už v jednom z tištěných magazínů VYBAVEN, jako o nadějné hvězdičce na domácí scéně. Když má někdo šikovné ruce a slouží nějaký ten pátek v armádě, tak nápady na kvalitní vybavení přicházejí skoro samy.

S Combat Gearem jsme se domluvili hned na několika projektech a toto je jen první ochutnávka :-).

Jak se dostat z 0 shybů na 20? Mariňáci ví…

Jste u nás zvyklí číst jen o vybavení? Tak se nebojte, ale my si myslíme, že svaly mohou být také považovány za „výbavu“, a tento program od US Marines nás natolik zaujal, že ho s vámi chceme sdílet. Přeci jenom být „fat bastard“ není pro treking, vojenská cvičení či jiné military sporty úplně ideální a shyb je právem považován za krále cviků. Podle něj se dá fyzička celkem snadno odhadnout.

Switch to our mobile site