Kategorie: VAŘIČE A JINÉ NÁČINÍ

The Silver Balloon – Solární vařič do kapsy

Solární vařiče se na trhu vyskytují už delší dobu, ale většinou se jedná o velké neskladné kusy vhodné spíš na zahradu, než na nošení do přírody. Silver Baloon od California Sunlight by ale tuto situaci mohl změnit, protože díky své konstrukci se dá složit do kapsy.

 

Velký test filtrů a jiných prostředků na úpravu vody

Spolu s týmem vědců z katedry experimentální biologie rostlin Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze jsme provedli několik testů outdoorových filtrů a prostředků na chemickou úpravu vody. A jak jistě dávno víte z našeho Facebookového profilu, dopracovali jsme se k velmi zajímavým výsledkům.

 

Legendární sada nádobí: GSI Pinnacle Dualist

 

Sada cestovního nádobí od americké firmy GSI Outdoors je určena pro ty, co rádi vaří v přírodě, avšak koukají na každý gram. Název Pinnacle Dualist má svůj význam – Pinnacle představuje nepřilnavý vysoce tvrzený teflon, který je nanesen na lehký eloxovaný hliník. Dualist znamená, že sada je zhotovená pro uvaření porce akorát pro dvě osoby.

Recenze: Kuksa – severská klasika

Dneska se podíváme na něco méně obvyklého. Kuksa je tradiční laponský hrnek či miska, obvykle vyřezávaný z březového nádoru (vyboulenina na kmeni), který hrál významnou roli pro národ Saami.

Recenze: Odolná lahev SIGG WMB Sport Black Touch

SIGG je známým švýcarským výrobcem různých outdoorových lahví a to především těch s klasickým očkem.

 

Společnost Sea To Summit představila nádobí X-POT

V Čechách zatím ne moc známá značka Sea To Summit představila novou edici skladného nádobí pro treky. Nemusíte se tedy snažit sbalit klasický ešus, X-POT hrnce prostě zmáčknete a jako placku nacpete do batohu/auta/. Zajímavá konstrukce zajišťuje vysokou skladnost celého kompletu.

Recenze: Jídelní souprava LIGHT MY FIRE

Soupravu obsahující příbor (Spork 3in1), hrnek (Pack-up-Cup™) a láhev (Pack-up-Bottle™) pro testování poskytl internetový obchod Top-Armyshop.cz. Testování samotné pak proběhlo v listopadu 2014 v průběhu 30 denní offroadové expedice v Maroku a Západní Sahaře.

 

Walkabout Ti – první na světě celotitanový vodní filtr

Australán jménem Matt Munoz spustil tento týden kampaň na Kickstarteru, kde chce nasbírat celkem 48000USD (1034526,-Kč). Pomoct mu v tom má řada velmi odolných titanových filtrů na vodu. Zatím v ní najdeme dva produkty Walkabout Ti a Walkabout Ti Ultralight. Velkou zvláštností těchto filtrů je skutečnost, že jsou vytvořeny z titanu. A to nejen pouzdro, ale i samotný filtr, který se skládá z několika perforovaných brček Ti Core. Perforace má údajně odizolovat veškeré nečistoty nad 0,2 mikron.

 

Recenze: Filtrační lahev LifeStraw Go

O vodním filtru LifeStraw už určitě mnozí z vás slyšeli – tlusté modré brčko, které vám na cestách udělá i z té nejodpudivější kaluže pitnou vodu. Nyní se dá LifeStraw opatřit i v praktičtější podobě – filtrační lahvi. Nejste už tedy odkázáni jen na zdroje vody v bezprostřední blízkosti, ale můžete si vodu nosit i s sebou.

 

MealSpec – chemický ohřívač potravin

Americka společnost MealSpec uvedla na trh stejnojmenný produkt, který má konkurovat chemickému ohřívači z potravinových dávek MRE.

MealSpec je údajně daleko efektivnější – rychleji se aktivuje a produkuje teplo po delší dobu.

 

Switch to our mobile site