Kategorie: TRVANLIVÉ POTRAVINY

Překlad z backpackers.com: Jak vyrobit domácí energetické tyčinky

Šetřete peníze a vyrobte si některou z těchto home-made dobrot. V originále napsala Elisabeth Kwak-Hefferan.

foto1

 

Recenze: REAL Trumat – delikátní dehydratované norské dávky

Společnost DryTech je norský výrobce dehydratované stravy. Pro civilní trh (outdoor, turisti, cyklisti) přináší výrobky pod značkou REAL Trumat, které se vyznačují především kvalitou – ale o té až dále. DryTech dodává stravu také přímo norské armádě a teprve nedávno přišlo rozhodnutí pustit tyto vojenské balíčky na komerční trh. Najdete je pod označením REAL Field Meal.

Recenze: Káva Grower’s Cup – ranní požehnání

„Taková blbost!“ chtělo by se říct. Sáček rozdělený do dvou sekcí propustnou přepážkou, uzavíratelný okraj a nalévací hubička.

Recenze: 40 hodin na dávkách – Arpol vojenská potravinová dávka „RB“

V první řadě je potřeba si uvědomit, že 24 hodin vydrží člověk bez jídla úplně v pohodě. Ale ve vojenském světě, kde je obrovský tlak na výkonnost vojáka, vzniká snaha o uspokojení jeho základních potřeb tak, aby mohl 100% svého soustředění a draze získaných schopností použít k boji.

 

Recenze: Sušené maso – velký senzorický test

Úvodní nalejvárnu o sušeném mase máme za sebou a teď se pojďme podívat na konkrétní příklady a velké srovnání značek. Nejprve si pojďme říct pár slov k hlavním testovaným produktům.

 

 

Vše o sušeném mase – opravdu to není jenom „Jerky“

Jerky učitě znáte – má to pěknou americkou image, je to plné bílkovin a chlapi si to nosí na střelnici, pochody, doplnění energie při výkonech nebo to prostě zobou místo chipsů.

Připravujeme pro Vás velké srovnání sušených mas na českém trhu, ale zjistili jsme, že v České republice je obrovský nedostatek informací o sušeném masu. Jelikož ani my nejsme v této oblasti dvakrát moudří, nechali jsme si vše vysvětlit od majitele e-shopu maso-susene.cz, který nás pozval na degustační přednášku do své prodejny v Praze.

MealSpec – chemický ohřívač potravin

Americka společnost MealSpec uvedla na trh stejnojmenný produkt, který má konkurovat chemickému ohřívači z potravinových dávek MRE.

MealSpec je údajně daleko efektivnější – rychleji se aktivuje a produkuje teplo po delší dobu.

 

Recenze: Adventure Food – potravinové dávky pro cestovatele

Ačkoliv to na našem webu poslední dobou vypadá, že téměř vše s označením „outdoorové jídlo“ nebo „nouzové dávky potravin“ je nepoživatelné (Prep-a-Ration, Mountain house…), najdou se i výjimky. Jednou z nich je například holandská firma Adventure Food. Měla jsem možnost ochutnat dvě hlavní jídla, dvě snídaně, jeden dezert (ano, čtete správně, tato firma vyrábí i dezerty) a všechna jídla byla velmi chutná.

 

Recenze: Prep-A-ration – nouzová potrava

Nedávno nás kontaktovali zástupci společnosti SURVIVAL Company s.r.o. a požádali o názor na nouzové potraviny, které se mají dodávat v rámci tzv. Survival Boxů, nebo-li krabic poslední záchrany. Zákazník, který takovou krabici zakoupí, by pak teoreticky měl mít nouzovou zásobu toho nejdůležitějšího, co potřebuje pro přežití. Podrobnosti najdete na S-kit.cz.

Obdrželi jsme potravinové dávky dvou značek. Tu první, Mountain House, v poslední době docela solidně propagovanou na cestovatelských serverech, jsme pro vás recenzovali před pár týdny. Druhá, Prep-A-ration, přichází na řadu dnes.

Rovnou a bez mučení se přiznávám, že jsem to skoro nejedl. Ochutnal jsem pouze několik balíčků a takto to dopadlo:

Tak třeba kuřecí Risotto.

 
 

Doba trvanlivosti MRE a pár užitečných tipů k tomu

Dostal jsem od fanoušků zajímavé info. Je všeobecně známo, že americké potravinové dávky MRE jsou velmi trvanlivé. Je tomu skutečně tak? To rozebereme v dnešním článku.

Switch to our mobile site