Kategorie: RADY A NÁVODY

Super-ovce z Novozélandských hor a jejich vlna Merino

Možná se ptáte, proč teď koncem léta, kdy se hodí spíše psát o plavkách, načínáme takovéto téma? Odpověď je prostá. Právě nyní je totiž optimální čas na to, vybavit se na budoucí zimu z výprodejových loňských kolekcí ;-).

Předem děkujeme společnosti Icebreaker za poskytnutí podrobných materiálů a za vydatnou konzultaci.

02

Co se starým lanem?

Máte doma staré horolezecké lano, které už se netroufáte používat, ale je vám líto ho vyhodit? Tak se podívejte na následující fotky, které by vám mohly posloužit jako inspirace, jak takovému lanu vdechnout nový život. Z lana se totiž dá vyrobit řada věcí. Od jednoduchých záležitostí, jako je vodítko, až po složitější výtvory jako například lustr nebo křeslo.

 

KAUZA CLAWGEAR – jak by měl zodpovědný výrobce řešit problémy?

Každá světová značka, která se chce zařadit mezi TOP na trhu, musí čas od času řešit nějaký ten problém s kvalitou produktů či služeb. My se snažíme tyto problémy aktivně hledat a řešit je před tím, než si danou věc pořídíte vy. V tomto článku se mrkneme na to, jak problémy řeší slavná rakouská značka CLAWGEAR. Pokud budete mít jakoukoliv stížnost či připomínku, tak pište sem pod článek, budeme to průběžně řešit s výrobcem.

 

Překlad z backpackers.com: Jak vyrobit domácí energetické tyčinky

Šetřete peníze a vyrobte si některou z těchto home-made dobrot. V originále napsala Elisabeth Kwak-Hefferan.

foto1

 

Recenze: Univerzální lepidlo StormSure – dva příklady použití

Pokud jste na našich stránkách postřehli článek o tom, jak si opravit outdoorové vybavení, tak jste jistě v textu našli zmínku o lepidle SeamGrip, které tam v několika pasážích doporučujeme. SeamGrip se dá již delší dobu sehnat v obchodech s horolezeckým vybavením, ale teď se nám do ruky dostalo ještě něco zajímavějšího – pomalu-schnoucí lepidlo StormSure z Velké Británie.

Jaké vybrat kalhoty – aktuální přehled toho nejlepšího

Opravdu čím dál častěji narážím na otázku: „Jaké kalhoty jsou teď ty nejlepší?“ Je pro mě opravdu težké něco doporučit, ale v tomto článku se podíváme na několik modelů, které obvykle zaznívají. Předem upozorňuji, že nemám zkušenost se všemi dostupnými modely / značkami a klidně v komentářích prozraďte, které jste zvolili vy a proč :-)

Snick&Mayo – energie sbalená na cesty

Jeden ruský reportér před několika měsíci zveřejnil fotky z celorepublikového závodu speciálních jednotek Specnaz „Zelená stezka“, slangově také označovaného jako Dostihy. Během závodu ta nejdrsnější jednotka vsadila na celkem zvláštní stravu. Chtěli ušetřit hmotnost, promysleli to a jako nejlepší kombo jim vyšla Snickerska zalitá majonézou.

2016-04-17 18.14.52

Značka Fallkniven – výrobce legendárních nožů

Zkušené borce asi nemá smysl poučovat o tom, co Fallkniven vlastně je, ale pokud s bushcraftem a zálesáctvím začínáte, mohlo by se vám rozšíření obzorů o tuto značku hodit. Fallkniven je rodinná firma ze Švédska, jejíž zakladatelé desítky let údajně rybařili a lovili. Od roku 1984 vyrábí nože, které vyplvývají z jejich zkušeností z terénu, a jsou tak v mnoha ohledech vskutku nepřekonatelné.

 

Jak číst VYBAVEN.CZ? Mám se bát „sponzorovaného“ obsahu?

Občas se nám pod článkem objeví narážka na to, že je „zaplacený“, že to je „reklama“ nebo „snůška propagačních keců“. Stává se to hlavně v případě, kdy napíšeme celkem pochvalnou recenzi. Jako médium nemáme cíl odhalovat jen to špatné, rádi píšeme o i dobrých věcech, takže se může stát, že při hodnocení produktu použijeme minimum kritiky.

Náš web je jedinečný v tom, že je vysoce nezávislý. Abyste nebyli zmateni tím, co čtete, máme tu pro vás krátké shrnutí typů článků, které u nás najdete.

Jak se dostat z 0 shybů na 20? Mariňáci ví…

Jste u nás zvyklí číst jen o vybavení? Tak se nebojte, ale my si myslíme, že svaly mohou být také považovány za „výbavu“, a tento program od US Marines nás natolik zaujal, že ho s vámi chceme sdílet. Přeci jenom být „fat bastard“ není pro treking, vojenská cvičení či jiné military sporty úplně ideální a shyb je právem považován za krále cviků. Podle něj se dá fyzička celkem snadno odhadnout.

Switch to our mobile site