Kategorie: PŘEHLED NOVINEK A ZAJÍMAVOSTÍ

Přehled zajímavostí a novinek na trhu s batohy

Ti z vás, kteří jsou pravidelnými návštěvníky na Kickstarteru, ale pravděpodobně i všichni ostatní, už zaznamenali zvýšenou koncentraci všelijakých inovativních batohů, revolucí v zavazadlech a to vše přitom často znamená jen přidání nové kapsičky, nebo poutka.

 

Přehled profesionálních metod zastavení masivního krvácení (POZOR drastické záběry)

Pro profesionální lékaře v terénu je masivní vnější krvácení pacienta noční můrou, protože způsobuje 35% smrtí před hospitalizací a 40% do 24 hodin po hospitalizaci. Jak ho zastavit, jaké jsou nové a jaké jsou tradiční metody, se dočtete níže. Ať už vojenské lékaře na bitevním poli nebo záchranáře na sídlišti dělí jakkoliv velká profesní propast, oba v situaci, kdy jim pacient silně krvácí před očima, musí bleskově reagovat, aby zabránili téměř okamžité smrti. Lékař musí vhodně zvolit metodu zastavení krvácení. Pokud zvolí dobře, instantně zareaguje a ránu zajistí, je možné pacienta dopravit do nemocnice (ať už do polní, nebo do civilní) a pacient má šanci přežít.

 


Na místě je upozornit máslíčka, že v článku se objevují videa a fotografie zobrazující krev a krvavé rány.


Překlad z Gearjunkie.com – Historický seznam výbavy: Horolezci v roce 1942 byli tvrdí jako ocel

Vybavení každého z nás se hemží moderními technologiemi a materiály. Jak ale vypadalo vybavení horolezců před lety, když ještě syntetické materiály nebyly běžně k dostání? Článek ze stránek Gearjunkie.com nám umožní nahlédnout do batohu horolezce z roku 1942.

Ultralehké batohy a nepromokavé membrány z nás dělají měkkoty. Horolezectví tak už není to co bývalo. Třeba jako ve čtyřicátých letech.

 

LVL – fitness náramek, který hlídá úroveň vaší hydratace

Všichni víme, že pitný režim je důležitý, ale zvláště v dnešní hektické době může být jeho dodržování často velmi obtížné. Firma BSX Athletics proto přichází s fitness náramkem, který hlídá úroveň vaší hydratace a upozorňuje vás, kdy by bylo dobré tekutiny doplnit.

Nahlédněte pod ruce nadanému strojníkovi z Kalifornie – výroba kompaktního praku Zodiaceng

Prak Zodiaceng je schopen přesné rány, přestože je malý akorát do kapsy, nebo do batohu. Za jeho návrhem a výrobou opravdu od píky stojí americký strojník Ken Spaulding z Kalifornie. Ken vlastní malou firmu Zodiaceng Engineering, která se zaměřuje na návrhy a výrobu malých kovových výrobků, jako jsou nože nebo například prak. Nedělají velké zakázky, i proto Ken Spaulding nabízí svůj prak na Kickstarteru. Kupec tak nejen získá šikovný nástroj, ale i podpoří rozvíjející se firmu.

 

Hoverboard jako z filmu: Flyboard air

Francouzská firma Zapata Racing, před několika měsíci ukázala svůj nový výrobek Flyboard air, který dokáže vznést člověka do vzduchu.  Už dříve se Zapata Racing  zaměřovala na výrobu různých vznášejících se strojů, z nichž se v privátním sektoru uchytil hlavně Flyboard Pro series,

 

Nový způsob čištění vody?

Líbil by se vám prostředek na čištění vody, který jen pomocí slunečního světla rychle odstraňuje z vody bakterie a viry a se svými miniaturními rozměry se vám vejde i do peněženky? Díky vědcům ze Stanford University se možná takové skvělé věcičky brzy dočkáme.

 

Podešve Vibram – jak vznikly a co vlastně s touto značkou kupujete

Při výběru bot do terénu nelze minout pojem Vibram. Někdo chápe Vibram jako synonymum pro kvalitní a odolnou podrážku (odborně podešev, ale mluvme lidsky 😉 ), někteří si zase pod tímto slovem mylně představí materiál, ze kterého se podrážky vyrábí. V dnešním článku se tedy podíváme, co Vibram ve skutečnosti je a co může za jeho popularitu.

  

Super-ovce z Novozélandských hor a jejich vlna Merino

Možná se ptáte, proč teď koncem léta, kdy se hodí spíše psát o plavkách, načínáme takovéto téma? Odpověď je prostá. Právě nyní je totiž optimální čas na to, vybavit se na budoucí zimu z výprodejových loňských kolekcí ;-).

Předem děkujeme společnosti Icebreaker za poskytnutí podrobných materiálů a za vydatnou konzultaci.

02

Co se starým lanem?

Máte doma staré horolezecké lano, které už se netroufáte používat, ale je vám líto ho vyhodit? Tak se podívejte na následující fotky, které by vám mohly posloužit jako inspirace, jak takovému lanu vdechnout nový život. Z lana se totiž dá vyrobit řada věcí. Od jednoduchých záležitostí, jako je vodítko, až po složitější výtvory jako například lustr nebo křeslo.

 

Switch to our mobile site