Kategorie: PŘEDSTAVENÍ VÝROBCŮ Z ČR

Test prototypu: BUSHCREE – o 33,3% lepší hamaka designována v ČR

Nevěřili byste tomu, jak nás potěšila zpráva jednoho z fanoušků na naší stránce BUSHCRAFT.cz, který se přiznal, že rozvíjí zajímavou vychytávku, která se ve světě již objevila, ale na svou slávu stále ještě čeká. Prototypy testujeme velmi rádi, a protože jde i o zjištění zájmu veřejnosti, rádi vám celý koncept BUSHCREE představíme.

 

Recenze: Funkční prádlo SCUTUM Wear – po 6 měsících

Funkční prádlo vyráběné v ČR pod značkou SCUTUM Wear jsme si již představili, dneska se podíváme, jak je na tom v terénu. V recenzi si něco řekneme o triku s krátkým rukávem, kalhotách a boxerkách. Bude se jednat o jednu z techničtějších recenzí, takže nečekejte žádné přihlouplé vtípky a gify (ty si necháme na příště 😛 ). Na začátek si ale pojďme říct něco o tom, z čeho je Scutum vyrobené.

 

Scutum Wear – funkční prádlo pro speciály – PR článek

Scutum Wear je unikátní český projekt, který přichází s kolekcí funkčního prádla zaměřeného na trochu jiné sportovní využití. Když se řekne „funkční prádlo na sport“, tak si většina z vás představí jemné umělé látky, které odvádí pot od těla a hodí se tak do posilky či na běhání. Scutum, ale dělá čest svému latinskému překladu a opravdu funguje jako štít.

banner

 

Rozhovor: Ondřej Němec – čerstvá krev v Mikovu a plány na rok 2016

Možná jste již zaregistrovali, že český výrobce nožů Mikov začíná po delší době ožívat a snaží se přinášet nové produkty, které se zdají být schopné obstát na současném trhu. Také jste si možná všimnuli, že na Vybaven.cz jsme se před dvěma lety do Mikovu za jejich zpátečnickou politiku několikrát nepěkně opřeli.

V půlce roku 2015 přišel nový nožík označený jako LIST, před 2 měsíci potom trilogie designových zavíráčků POCKET. Kdo za tímto „restartem“ (tak o tom mluvíme v redakci, není to oficiální fáze :-) ) stojí? Co se na nás chystá příští rok? O tom jsme si povídali s Ondřejem Němcem.

Ondřej je 21letý designér, který jako jeden z mála lidí na rozhovor přinese skicář i model a ukáže, jak nůž v jeho hlavě postupně vzniká. Od úvodních dvou vlnek, které nůž připomínají jen s notnou dávkou fantazie, až po prototyp s propracovanými detaily. Jeho nadšení pro práci na nožích je nebezpečně nakažlivé!

4

Návštěva továrny Prabos – 80 fotek

Firmu Prabos asi není třeba představovat. Koukněte na report z naší návštěvy.

Déjà vu aneb Mikulášovická epopej 2

Možná si vzpomenete na můj loňský střet s firmou Mikov. Sepsal jsem tehdy dva články: ZAČÁTEK a ZÁVĚR.

Bylo to přesně před rokem a tak přišel čas se podívat, jak velký kus práce od té doby firma udělala a kolik avizovaných novinek uvedla do výroby.

 

Smutný pohled na sortiment firmy Mikov

Když recenze nože postupně přechází v kritiku společnosti, tak je něco špatně. Rozhodl jsem se proto oddělit tyto dvě části od sebe a každou zveřejnit samostatně. Je mi jasné, že pokud přicházím s kritikou jediné tuzemské nožířské firmy, která stále ještě nějakým zázrakem přežívá a vyrábí tradiční nože doma v ČR, plivu proti větru a budu pravděpodobně uživateli těchto nožů ukřižován. Uvědomuji si také, že přes 10 tisíc fanoušků na mých stránkách je značné číslo, tudíž pravděpodobně si tento článek dříve nebo později přečtou i zástupci firmy. Ale budiž, je to můj názor a zkusím ho podat co nejobjektivněji, s maximálním využitím podkladů přímo z oficiálního webu společnosti a webů jejích konkurentů.

Switch to our mobile site