Kategorie: SEBEOBRANNÉ PROSTŘEDKY

Recenze: Pepřové spreje Sabre Red – modelové situace

Jsme zvědaví kluci a nedalo nám, abychom nevyzkoušeli pepřáky na vlastní kůži. Holky do toho jít nechtěly, takže jsme to vzali hezky do vlastních rukou:) Vyžádali jsme si tedy speciální dekontaminační mýdla od Sabre Red, které mají fungovat dvoufázově a snižovat bolestivé pocity po zasažení sprejem.

 

Recenze: Pepřové spreje SABRE RED – reálný test

Pepřové spreje jsme tu už měli a doporučuji si do úvodu pročíst kompletní článek ZDE. V dnešním testu se podíváme na 5 různých modelů od firmy Sabre Red, která se prezentuje jako špička na trhu s obrannými spreji.

 

Společnost Surefire ukázala novinky pro rok 2015

Už jste to viděli?

Chytré neletální náboje SmartRounds Technology

Společnost SmartRounds Technology představila „chytré” neletální brokovnicové náboje ráže 12, které údajně mají v sobě zabudovaný akcelerometr a mikrokontrolér. Tímto projektem chtějí na crowdfundinfové platformě Indiegogo nasbírat 525000USD.

 

K čemu vlastně slouží taktické pero?

V komentářích pod článkem o taktickém peru UZI se objevil příspěvek od Lukáše z webu policista.cz. Odpověděl jsem mu na stejném místě, ale už hodinu mi to stále šrotuje v hlavě a mám potřebu to rozepsat trochu víc. A také se zeptat na názor vás, co jste z oboru. Myslím, že z toho může vzniknout celkem plodná diskuze.

 

Kalihawk – bojový tomahavk od RMJ Tactical

Americká společnost RMJ Tactical zaměřující se na všemožné bojové tomahavky představila „novou válečnou sekeru” s názvem Kalihawk. Design Kalihawku byl navržen ve spolupráci s mistrem boje nožem Dougem Marcaidou a má vycházet z konstrukce kerambitu a nožů typu khukri. Počítá se prý také i se pravidelným skrytým nošením…

 

Lidé během zásahu elektrickým paralyzérem (VIDEO)

V životě by mě nenapadlo, že to řeknu, ale to moderní umění se mi snad začíná i líbit… :)


 

Taktické pero od Cybernetic Research Labs – aneb další milionový úspěch na Kickstarteru

Po vynálezcích survival náramku s křesadlem a rybářským háčkem tu dnes máme dalšího vychcánka, který vám močí na záda a říká, že se potíte společnost, která vyvinula „unikátní taktické péro“ a vydělala tak 57082,-USD (1.190.000,-Kč) jen prostřednictvím Kickstarteru. A samozřejmě ty propisky prodává dál.

 

Výsledky testování: Obranné spreje Pfeffer KO JET od Ballistolu a STOPER od A1 Security

Za rok provozu Vybaven.cz jste si asi zvykli, že naše testy a recenze nejsou moc podobné těm publikovaným jinde. Ve stejném duchu budeme pokračovat i nadále a dnes se zaměříme na obranné pepřové spreje, konkrétně na porovnání amerického Stoperu od firmy A1 Security products (pěnový obranný sprej) a německého Pfeffer KO JET (tzv. tekutá střela) od firmy F.W. KLEVER GmbH, vám spíše známé pod názvem Ballistol. Za cíl jsem zvolil to (alespoň dle mého) nejdůležitější – pohodlnost nošení a zacházení a také rychlost spolehlivého zasažení útočníka.

Multiple Impact Bullet – zázrak nebo berlička pro neschopné?

Na světové výstavě Shot Show 2014 v Las Vegas byl před dvěma týdny představen nový druh nábojů – Multiple Impact Bullet.

 

Switch to our mobile site