Kategorie: OCHRANA JEDNOTLIVCE

Nový způsob čištění vody?

Líbil by se vám prostředek na čištění vody, který jen pomocí slunečního světla rychle odstraňuje z vody bakterie a viry a se svými miniaturními rozměry se vám vejde i do peněženky? Díky vědcům ze Stanford University se možná takové skvělé věcičky brzy dočkáme.

 

Recenze: Ochranné brýle Wileyx ROGUE – po 6 měsících

Brýle Wileyx ROGUE byly představeny na začátku roku 2016 a prakticky ihned se staly nejvíc populárním modelem v sortimentu této značky. Cena 120$ za set se třemi zorníky, pouzdrem a šňůrkou je u top značek opravdu potěšující.

Velký test filtrů a jiných prostředků na úpravu vody

Spolu s týmem vědců z katedry experimentální biologie rostlin Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze jsme provedli několik testů outdoorových filtrů a prostředků na chemickou úpravu vody. A jak jistě dávno víte z našeho Facebookového profilu, dopracovali jsme se k velmi zajímavým výsledkům.

 

Recenze: Pepřové spreje Sabre Red – modelové situace

Jsme zvědaví kluci a nedalo nám, abychom nevyzkoušeli pepřáky na vlastní kůži. Holky do toho jít nechtěly, takže jsme to vzali hezky do vlastních rukou:) Vyžádali jsme si tedy speciální dekontaminační mýdla od Sabre Red, které mají fungovat dvoufázově a snižovat bolestivé pocity po zasažení sprejem.

 

Recenze: Pepřové spreje SABRE RED – reálný test

Pepřové spreje jsme tu už měli a doporučuji si do úvodu pročíst kompletní článek ZDE. V dnešním testu se podíváme na 5 různých modelů od firmy Sabre Red, která se prezentuje jako špička na trhu s obrannými spreji.

 

Neprůstřelná trička ze supermarketu? Již brzy!

V USA jsou každou hodinu zastřeleni 3 lidé (přepadení, sebevraždy, neodborná manipulace se zbraní). To je 86 životů za den a přes 30 000 za rok. U nás toto číslo známé není, ale v souvislosti s případem aktivního střelce v Uherském Brodě bychom se měli zamyslet.

 

Recenze: Střelecké brýle Bollé Silium+ – první dojmy

Jak jistě víte, před pár týdny se v německém Norimberku konala světová výstava IWA Outdoor Classics. Velký report jsme o tom dávali SEM.

Jako každý rok na IWA bylo představeno mnoho novinek. Na jednu z nich se podíváme dnes. Jedná se o další generaci střeleckých brýlí Bollé Silium, které máme ve velké lásce a nestydíme se to přiznat (např. ZDE, ZDE či ZDE).

O tom, že došlo k několika změnám, svědčí již název – Bollé Silium+ (výrobní označení SILPPSF). Pojďme se podívat, co že to „plus” znamená.

 

Společnost Surefire ukázala novinky pro rok 2015

Už jste to viděli?

Chytré neletální náboje SmartRounds Technology

Společnost SmartRounds Technology představila „chytré” neletální brokovnicové náboje ráže 12, které údajně mají v sobě zabudovaný akcelerometr a mikrokontrolér. Tímto projektem chtějí na crowdfundinfové platformě Indiegogo nasbírat 525000USD.

 

Recenze: Brýle Bolle Silium a poušť

Brýle pro testování poskytl internetový obchod Top-Armyshop.cz. Testování samotné pak proběhlo v listopadu 2014 v průběhu 30 denní offroadové expedice v Maroku a Západní Sahaře.

O těchto brýlích zde již bylo řečeno hodně, nebudu mého kolegu opakovat, pouze přidám několik málo poznatků z nehostinného prostředí Sahary.

Switch to our mobile site