Kategorie: RUKAVICE

Recenze: Rukavice Helikon-Tex UTL – po 5 měsících

Koupil jsem si od Helikonu rukavice především z důvodu, ze kterého mi je odmítli na test poskytnout oni: „naše rukavice jsou na trhu známé svou kvalitou, tam není co testovat“. Já o jejich rukavicích neslyšel ani slovo, a tak jsem sáhnul po nejběžnějším modelu rukavic Urban Tactical Line (prostě UTL).

Společnost Mechanix představila novou barvu rukavic – Wolf Grey

Pamatujete si na naše představení firmy Arc’teryx? Tak zde máte další příklad toho, že když Arc’teryx přijde s nějakou novinkou, tak se jí za pár let chytnou i další firmy. V roce 2012 Arc’teryx LEAF představil novou barvu svých produktů s názvem Urban Wolf. A nyní můžeme v katalogu Mechanix najít nápadně podobnou barvu s názvem Wolf Grey.

Tato barva je určena pro akce ve městském prostředí a vyrábí se v ní rovnou 3 typy rukavic:

 

Recenze: NoName rukavice z Pakistánu za pár šupů

Dnešní recenze bude stručnější a zaměřená především na prodejce. Pakistánská firma Outfly nás kontaktovala s nabídkou, že nám poskytnou vzorky rukavic své produkce k otestování. Výrobní cena (FOB) rukavic je údajně 4,15 USD a prodejní cena by tak ve finále mohla být kolem úžasných 300,-Kč za pár.

Teď se bavíme o vyšším modelu Knuckle Gloves – 7 s chráničem kloubů, dodatečným polstrováním a v provedení z pravé kůže.

 

Recenze: Rukavice Mechanix CG heavy duty dámské

Už poměrně dlouho vlastním rukavice Mechanix M-pact 1 a co se týče kvality, tak jsem si nimi docela spokojená. Problém je, že i velikost S je na dámskou ruku příliš velká a tak jsem byla velmi nadšená, když se na stránkách firmy Mechanix objevilo několik modelů dámských rukavic. Už poměrně dlouho má tato firma v sortimentu dámské provedení rukavic Original, ale ty pro mé potřeby neposkytovaly dostatečnou ochranu a jejich růžové provedení mi spíš přišlo jako špatný vtip, než jako vážně míněný produkt.

Nyní se sortiment rozšířil o několik typů pracovních a ochranných rukavic, které už vypadají o něco seriózněji. Menší háček je ovšem v tom, že rukavice jsou v současnosti k sehnání jenom v USA, evropská divize Mechanix nemá o nových modelech ani páru.

 

Recenze: Taktické rukavice Mechanix M-pact – první dojmy

Dnešní recenze se bude týkat rukavic M-Pact od známé americké firmy Mechanix, která od roku 1991 vyrábí ochranné rukavice snad do všech odvětví, kde se rukavice používají, od řidičských, přes security, taktické až po dílenské.

 

Recenze: Rukavice Mechanix – velký souhrn

Pevné, odolné a hlavně relativně levné rukavice značky Mechanix jsou ve světě taktického vybavení jakousi modlou. Spousta modelů, spousta barev, spousta velikostí – vybere si opravdu každý. Proto jsme většinu modelů pořídili a v průběhu roku otestovali.

V těchto rukavicích jsme káceli stromy, čistili drogová doupata, stříleli a učili střílet, běhali závody Spartan Race, zatýkali zločince a chránili VIP. Tato recenze bude spíše velkým souhrnem poznatků o Mechanixech nasbíraných za rok, některé modely pak ještě rozepíšeme do samostatných článků.

 

Recenze: Taktické gelové rukavice IHD HELIKON-TEX

Nejdříve informace od prodejce:

Robustní taktické rukavice IHD Helikon s gelovými ochrannými zónami jsou určeny pro „těžkou službu“. Rukavice jsou detailně propracované a vyrobené z kvalitního prodyšného materiálu. Nároční uživatelé ocení vyztužení v nejvíce namáhaných oblastech.“Vychytávkou“ těchto rukavic je zpevnění na konci prstů, kromě malíčku. Na dlaních a kloubech prstů jsou ochranné gelové vycpávky. Na prstech jsou praktické větrací otvory a gumové chrániče kloubů. Pomocí suchého zipu lze stáhnout rukavice na zápěstí.

Switch to our mobile site