Kategorie: BOTY

Recenze: Boty Crispi SPY UNI Low GTX – první dojmy

Crispi je známý italský výrobce kvalitní outdoor obuvi – nás bude zajímat především taktická řada obsahující různé kanady a služební boty. Recenze modelu SPY je jen první vlaštovkou ze sortimentu HQH System.

Recenze: Salomon XA Pro 3D Forces Mid GTX – po půl roce naplno

Model XA Pro je stálicí v sortimentu Salomonu a tak není divu, že byl použit i pro řadu FORCES – tedy na „služební“ verzi bot v barvách olive, černá, burro a písková.

Podešve Vibram – jak vznikly a co vlastně s touto značkou kupujete

Při výběru bot do terénu nelze minout pojem Vibram. Někdo chápe Vibram jako synonymum pro kvalitní a odolnou podrážku (odborně podešev, ale mluvme lidsky 😉 ), někteří si zase pod tímto slovem mylně představí materiál, ze kterého se podrážky vyrábí. V dnešním článku se tedy podíváme, co Vibram ve skutečnosti je a co může za jeho popularitu.

  

Recenze: Kanady Under-Armour Valsetz 7“ – muší váha mezi vojenskou obuví

Valsetz 7“ jsou nejlehčí kanady, které jsem kdy měl. Možná bych řekl i nejlepší, ale takto my produkty na VYBAVEN nehodnotíme – každý koncept má své silné i slabé stránky a my se díváme na oboje. Před samotnou recenzí jen podotýkáme, že opravdu jde o ten známý Under Armour, který vyrábí i vojenskou obuv. Za poskytnutí bot děkujeme oficiálnímu zastoupení top-armyshop.cz.

 

Originální San-Daly kmene Juhoansi z Kalahari na Kickstarteru

Originální bushman sandály určené pro vytrvalostní lov, které se nezměnily po tisíce let? Ano, díky dobročinnému projektu VIVOBAREFOOT bude možné tyto sandály mít. Designér Galahad Clark se pustil do vytvoření prapůvodního designu sandálů, které budou určené pro moderní chodidla. S výzkumným týmem se vydal do Namibie, hluboko do Kalahárské pouště, kde se potkal s bushmany z vesnice San – jedněmi z posledních vytrvalých lovců v dnešním světě.

1

Recenze: Sandále VIVOBAREFOOT Camino – v létě bosky i na cestách (první dojmy)

Vloni na podzim jsem v rámci práce na recenzi VIVOBAREFOOT Hiker přišel poprvé do styku s pohybem naboso. Zul jsem kanady a začal objevovat dávno zapomenuté kouzlo pohybu bez tlumivých podešví, mezipodešví a jiných nárazy-pohlcujících vrstev. Od té doby jsem ušel mnoho kilometrů a je tedy čas si představit nějaké boty vyloženě na léto – proto se mrkneme na sandále Camino.

 

Recenze: „Boty“ Pentagon Scorpion – po roce trápení

To, že s botami Pentagon Scorpion budou problémy, jsem tušil od samého začátku. Není totiž obvyklé, že „taktické boty” za 2290,- ihned po vybalení z krabice vypadají takto:

Recenze: Kanady Original SWAT – Classic 9“ pískové – po 6 měsících – UPDATE

Boty značky Original SWAT často objevíte v různých diskuzích na internetu jako vhodnou střední cestu – kvalitní boty, za příjemnou cenu. Ze zvědavosti jsem si jedny kanady koupil a v této recenzi se trochu rozepíšu o tom, proč je pro mě jejich časté doporučování naprosto nepochopitelné.

Recenze: Salomon XA Pro 3D GTX – ještě mokrá legenda

U bot je to tak, že koluje mnoho pověstí o legendárních modelech, které jsou prověřeny časem a různí znalci vám je budou vehementně doporučovat. Mezi těmito jmény už to ale trochu zavání zatuchlinou. Proto to dnes trochu provětráme a podíváme se na poměrně nový model Salomon XA Pro 3D, který se na trhu objevil v upravené verzi pro rok 2014, a to nejen v civilním provedení, ale také v provedení FORCES pro military a policejní účely.

Recenze: Veganské Vivobarefoot HIKER M Grey – naboso do terénu

Trendy v obouvání a v nárocích na obuv se trochu posunuly a boty Vivobarefoot HIKER M reagují na tyto změny značnou inovací. Chcete chodit zdravěji, přirozeněji a v botách, na jejichž výrobu nebyly použity žádné živočišné produkty? To se vám bude tato recenze líbit!

 

Switch to our mobile site