Kategorie: NOŽE A NÁŘADÍ

Recenze: Nůž RUI Tactical 32004 Energy – po půl roce

Nůž RUI Tactical je vyroben z jednoho masivního kusu nerezové oceli o tvrdosti 58-60 HRC (jednotka tvrdosti materiálu měřená diamantovým kuželem, tvrdost 58-60 HRC značí relativně tvrdý materiál, který dá zabrat při broušení.). Střenka je vyrobena z materiálu G10 s hrubou protiskluzovou strukturou. V patce rukojeti je ukryto vyšroubovatelné křesadlo. Navíc k němu dostanete kožené pouzdro s kapsou na drobnosti, které je možné nosit svisle i vodorovně.

 

Recenze: Nůž Fallkniven F1 – je to stále ten „pilot survival knife“?

Na našich stránkách jste si mohli přečíst velké představení značky Fallkniven a my na něj navážeme první z recenzí. Podíváme se na model F1, který byl fasován piloty švédské armády jako klasický nůž pro přežití. Je potom otázkou, zda je nůž nadále natolik legendární, jako si ho malujeme. Pochybnosti o kvalitě soudobé produkce Fallknivenu se nám při testu svým způsobem hořce potvrdily, ale o tom až v recenzi…

 

Recenze: Nůž Camillus Wildfire – se sci-fi dovětkem „robo quick launch“

Značka Camillus je známa hlavně za oceánem, kde prodává obrovská kvanta nožů – najdete je totiž zabalené v blisterech v prakticky každém Walmartu. U nás je v supermarketu zatím nenajdete, ale pojďme se podívat na první z několika modelů, které pro Camillus testujeme (včetně proslulé mačety Carnivore). První nůž se jmenuje Wildfire a chlubí se technologiemi Robo Quick Launch a Carbonitride Titanium.

 

Konfiskáty z amerických letišť – 2 (67 fotek)

Instagram není jen o fotkách jídel a „kachních” selfies. Například svůj účet tam má i americký Úřad pro bezpečnost letectví (Transportation Security Admnistration – TSA). Pravidelně se tam zveřejňují fotky konfiskátů a také jejich stručné příběhy. Jednou jsme TADY už nějaké fotky ukazovali, ale je čas na další pořádnou sbírečku! :)

Camillus představil novou řadu nožů Les Stroud Heritage

A zas tu máme řadu nožů, u kterých cena na na vývoj a výrobu byla pravděpodobně podstatně nižší, než náklady na nákup slavného ksichtu marketing. Nekrofilní prznění kdysi slavného jména pokračuje. Ne, nebojte, mám na mysli (kdysi) americkou značku Camillus,  Less Stroud se nechává prznit i zaživa stále žije.

 

Recenze: Nůž Kizlyar Supreme STURM – bouře a vzdor z východu

Tak pár recenzí na nože Kizlyar už u nás najdete. Všechny je spojuje fakt, že za přijatelnou cenu jde o velmi povedené nože, které jsou více či méně specializované. Nůž, který mě osobně opravdu nadchl, se jmenuje STURM a byl navržen pro německou armádu.

 

Recenze: Leatherman Rev – pokus o odtučňovací kúru

Rev je nejnovějším přírůstkem do rodiny cenově dostupných multitoolů od značky Leatherman. Oproti jeho předchůdci Wingmanovi se výrobce pokusil Rev odlehčit a zmenšit. Jak se mu to povedlo, na to se podíváme v dnešní recenzi.

  

Recenze: Nůž Kizlyar Supreme – Survivalist Z – Big Fuc*ing Gun

Nůž Survivalist je pro mě nožem, který by měl hlavně mít ve svém dalším filmu Indiana Jones. Domů si ho pak pořídí každý, kdo si chce sem tam zamachrovat před kamarády jako odborník na survival nebo se intenzivně připravuje na zombie apokalypsu.

 

Recenze: Nůž Kizlyar Supreme – Zorg – tanto do každého EDC

Tak tu máme další kousek od Kizlyar Supreme, což jsou nože, které teď neskutečně frčí. Zorg je zavírací flippertanto čepelí. Tento nůž možná není perfektní, ale posledních pár měsíců mě neskutečně baví. Jak flipování samotné, tak i práce s tanto ostřím.

Recenze: Mačeta CRKT Chanceinhell

Dnes pro vás máme pořádnou pecku, výsledek spolupráce Kena Oniona a CRKT – mačetu s poetickým názvem ChanceInHell.

 

Switch to our mobile site