Kategorie: ZDRAVOTNÍ MATERIÁL

Přehled profesionálních metod zastavení masivního krvácení (POZOR drastické záběry)

Pro profesionální lékaře v terénu je masivní vnější krvácení pacienta noční můrou, protože způsobuje 35% smrtí před hospitalizací a 40% do 24 hodin po hospitalizaci. Jak ho zastavit, jaké jsou nové a jaké jsou tradiční metody, se dočtete níže. Ať už vojenské lékaře na bitevním poli nebo záchranáře na sídlišti dělí jakkoliv velká profesní propast, oba v situaci, kdy jim pacient silně krvácí před očima, musí bleskově reagovat, aby zabránili téměř okamžité smrti. Lékař musí vhodně zvolit metodu zastavení krvácení. Pokud zvolí dobře, instantně zareaguje a ránu zajistí, je možné pacienta dopravit do nemocnice (ať už do polní, nebo do civilní) a pacient má šanci přežít.

 


Na místě je upozornit máslíčka, že v článku se objevují videa a fotografie zobrazující krev a krvavé rány.


Recenze: Outdoorová kosmetika Sportique

Když nás před necelým rokem požádali o testování outdoorové a sportovní kosmetiky značky Sportique, byl jsem velmi skeptický a ze začátku to chtěl odmítnout. Nejen proto, že mi to moc nezapadalo do konceptu Vybaven.cz, ale hlavně proto, že už z principu zásadně odmítám různé bio/health/fair/life produkty. Nakonec jsem na to kývl a ve skrytu duše se těšil na další negativní recenzi plnou vtipných gifů. Jenže ono to fakt funguje…

 

Homeopatická první pomoc

Chtěl jsem sepsat zcela vážný a obsáhlý rozbor tohoto produktu. Dokonce jsem uvažoval nad tím, že si ho vyžádám od prodejce na testy, případně i zakoupím (Stojí cca 1500-2500,-Kč v přepočtu). Bohužel vše ztroskotalo ve chvíli, kdy jsem si sedl k PC a otevřel Word.

Recenze: Lékárnička miniAFAK – malé velké zklamání

Tato recenze lékárničky miniAFAK od Aegis Teamu vznikala zhruba měsíc, během kterého jsme vše níže napsané postupně ověřili na dvou kusech, které jsme měli k dispozici. Jeden jsem dostal od S-Gear, druhý autor této recenze zakoupil spolu s velkým AFAKem a veškerým doporučeným obsahem. Můj miniAFAK nyní cestuje na další testy, takže se jistě dočkáme i dalších názorů. Teď už předávám slovo autorovi, který touto recenzí odstartuje dlouhodobou spolupráci s webem Vybaven.cz. VL

Kompaktní pouzdro pro základní výbavu první pomoci (tzv. mini trauma kit) vyvinutý Akademií AEGIS jsem si vyhlédl a posléze zakoupil z několika důvodů, anebo přesněji z několika naivních představ. Tyto mé představy spočívaly v možnosti každodenního komfortního nošení dvou základních položek sloužících k zástavě masivního končetinového krvácení, tj. zaškrcovadla a tlakového obvazu, a to ideálně způsobem umožňujícím jejich rychlé použití.

 

Recenze: Ready Heat Blanket – panelový ohřívač

READY HEAT BLANKET je panelový ohřívač na bázi suchého tepla schopný vyprodukovat teplotu do výše 50-55°C po dobu 8 hodin. V kombinaci s izotermickou folií slouží jakožto prevence hypotermie.

 

Recenze: Lékárnička „AFAK“ – Aegis First Aid Kit – první seznámení

Stejně jako v případě EDC tašky FatBoy od Maxpedition, kvalitu a promyšlenost této lékárničky od Akademie Aegis rozpoznáte až při delším používání. Proto recenzi zveřejním ve dvou částech. Poprvé nyní, kdy vás s lékárnou AFAK prozatím jen stručně seznámím, a podruhé za půl roku/ za rok, kdy ukážu, jak bude vypadat po dlouhodobém použití a upozorním na případné problémy. Vypadá to totiž na až příliš dobrý výrobek.

Kapesní obvaz vzor 80.

Kapesní obvaz vzor 80, popř. kapesní obvaz vzor 80, typ II (dále jen kapesní obvaz) je součástí zdravotnické výbavy každého vojáka. Ve výzbroji nahrazuje od roku 1984 kapesní obvaz II vzor 60, který již některými vlastnostmi nevyhovuje soudobým požadavkům. Je určen k poskytnutí první pomoci (formou svépomoci nebo vzájemné pomoci) především při střelných a plošných otevřených poraněních, a to i rozsáhlých, popř. mnohočetných. Je rovněž určen k překrytí rány či popáleniny s cílem zabránit jejímu druhotnému mikrobiálnímu znečištění. Slouží k dočasnému zastavení žilního krvácení i krvácení z většiny končetinových tepen. Je vhodný pro prvotní ošetření i hlubokých popálenin menšího rozsahu (do 3,5% povrchu těla). Obal kapesního obvazu, jehož vnitřní strana je sterilní, je možno využít k improvizovanému uzavření otevřeného pneumotoraxu při pronikajícím poranění hrudníku.

Switch to our mobile site