Kategorie: SVÍTILNY

FOGO – chytrá svítilna na cesty

Pokud jste jako malí koukali na šmouly, určitě si pamatujete všestranný stroj s názvem Sečko-žněčko-mlátičko-pečka. FOGO se svým nepřeberným množstvím funkcí tento vynález silně připomíná. Zastane totiž funkci svítilny, GPS, vysílačky, fitness náramku a cyklopočítače.

 

Překlad – Policejní studie taktického použití stroboskopu – ze stránek candlepowerforums.com

Většina taktických svítilen dnes obsahuje režim strobo. Běžný uživatel ale o stroboskopu u svítilen příliš neví, kromě toho, že „to bliká“ a je velmi nepříjemné se do toho koukat. Proto se dnes podíváme na článek holandského policisty, který se už řadu let věnuje studiu použití taktických svítilen a stroboskopu. Jeho výzkum se zaměřuje hlavně na využití těchto prostředků v policejní praxi, ale přiučit se z něj můžou i civilisté, které zajímá, na co režim strobo u své svítilny vlastně mají a co se s ním dá dělat.

ESP LHU 14-35

 

Recenze: Čelová svítilna LED LENSER H5 (první dojmy)

Předpokládám, že výrobce LED LENSER není třeba nijak zvlášť představovat, neznám vlastně nikoho, kdo by se s některou jejich svítilnou osobně nesetkal, nějakou si neosahal, anebo o nějakou alespoň nezakopl při brouzdání po internetu.

Recenze: Čelovka Silva Ranger – po 6 měsících

Značka Silva je dobře známý výrobce buzol, kompasů a také svítilen. Čelovku Ranger jsme zakoupili za 999,-Kč u top-armyshop.cz.

Lumen – Svítilna, která nepotřebuje baterie

Jsme si téměř jistí, že existuje nějaký Murphyho zákon, který říká, že baterie se vybije přesně ve chvíli, kdy ji nejvíce potřebujete. A asi nejhorší je to v situaci, kdy jste po tmě a právě se vám vybila svítilna. To se vám ale nestane se svítilnou Lumen – ta totiž žádnou baterii nemá.

Led Lenser XEO – Dělo na čelo

Německý výrobce svítilen Led Lenser představuje svou nejnovější čelovku XEO. Se svítivostí 2000 lumenů a dosvitem až 300 metrů patří mezi nejvýkonnější čelovky na trhu.

 

Recenze: Svítilna Olight S10 Baton

Dnes se podíváme na EDC svítilnu S10 z řady Baton od firmy Olight. Tato svítilna je zdá se jeden z oblíbenějších modelů u Olight, a dočkala se už několika různých vylepšení. Momentálně oficiální distributoři prodávají verzi S10R, u které se baterie dobíjí přímo ve svítilně přes nabíjecí základnu. Tato recenze je ale na starší model, kde se baterie musí dobíjet tradičně v nabíječce.

 

JumperPack Mini od firmy Cyntur – Nahoďte své auto pomocí powerbanky

Powerbanky jsou dnes už poměrně běžným prostředkem jak nouzově dobít svůj telefon, tablet nebo dokonce notebook. Kalifornská firma Cyntur ale přišla s dalším využitím powerbanky – jejich JumperPack Mini kromě dobíjení elektroniky navíc supluje funkci startovacích kabelů.

 

Společnost Surefire ukázala novinky pro rok 2015

Už jste to viděli?

Recenze: Svítilna Fenix TK20 – po 5 letech používání

Dnešní recenze bude trochu zvláštní. Sepisuji totiž své dojmy z cca pětiletého používání baterky Fenix TK20, která i před pěti lety již byla lehce zastaralá. Ano, móda je móda. V „tacticool” prostředí nové modely svítilen vznikají každý půlrok. Jenže občas (velmi zřídkakdy, ale přece jenom) se podaří vyrobit produkt, na který nemá vliv ani móda, ani plánované stárnutí elektroniky. A ten funguje, funguje a funguje.

 

Switch to our mobile site