Kategorie: NABÍJEČKY

První představení: Solární panel Goal Zero – Nomad 7 Plus

V tomto představení se podíváme na připravovaný model solárního panelu Goal Zero Nomad 7 Plus. Uveden na trh byl nedávno (léto 2016) a koncová cena je 2 990,-Kč. My jsme již v dubnu dostali na test jeden ze dvou kusů, které se nacházely v České republice – na víkend společně s osvědčenou powerbankou Venture 30.

 

Recenze: Solární Panel XTORM SolarBooster AP175 (24W)

Holandské solární panely jsme tu už měli, konkrétně model AP150 s výkonem pouhých 11W. Testovaný model AP175 je 2x větší, víc jak 2x výkonnější a využívající mnohem pokročilejší technologii získávání elektrické energie ze slunce SunPower®. To vše za cenu 3 500,-Kč.

MetAir Solstice – Elektřina ze vzduchu

Nové alternativní zdroje energie vyskakují na outdoorovém trhu jako houby po dešti. Už můžeme svou elektroniku dobíjet pomocí slunce, tepla nebo kinetické energie. Na Kickstarteru nyní běží další projekt, který by měl generovat elektřinu pomocí vzduchu.

 

JumperPack Mini od firmy Cyntur – Nahoďte své auto pomocí powerbanky

Powerbanky jsou dnes už poměrně běžným prostředkem jak nouzově dobít svůj telefon, tablet nebo dokonce notebook. Kalifornská firma Cyntur ale přišla s dalším využitím powerbanky – jejich JumperPack Mini kromě dobíjení elektroniky navíc supluje funkci startovacích kabelů.

 

SolarHug Bracelet – ozdoba, solární nabíječka a 128GB Flash disk v jednom

Stylový náramek sloužící zároveň jako solární nabíječka a 128GB Flash disk – s tímto nápadem přišel Pavol Bujna ze Slovenska a zkouší se prosadit na crowdfundingové platformě Kickstarter.

Nemáme obvykle ve zvyku komunikovat s tvůrci v průběhu jejich kampaní, ale když už se Pavol ozval sám a velmi ochotně odpovídá na dotazy, rozhodl jsem se tento článek pojmout formou rozhovoru. Probrali jsme nejen podrobnosti tohoto projektu, ale i působení na Kickstarteru obecně.

 

XOO Belt – opasek, který řeší hlavní problém dnešní doby

XOO Belt je chytrý opasek, za pomoci kterého si můžete dobít svůj mobilní telefon či tablet. Projekt se objevil na crowdfundingové platformě Indiegogo a během několika dní nasbíral potřebných 50 tisíc dolarů. V současné době (10 dnů do konce kampaně) má „na účtu” celkem 71618,-USD (1601502,-Kč).

 

Recenze: Powerbanka Powerseed PS-15000

Rozhlédnete-li se kolem sebe v tradičně přeplněné a zpravidla i libově vyvoněné tramvaji či autobusu, musí vám být hned jasné, že doby, kdy vám mobilní telefon vydržel na jedno nabití i týden nebo dva, jsou nenávratně pryč. Výkon moderních mobilních zařízení jde neustále vpřed a to zcela bez ohledu na jejich rostoucí energetickou náročnost. Výjimkou pak nejsou ani případy (zpravidla v rukou nezkušeného uživatele), kdy nový mobilní telefon nevydrží na příjmu ani jeden jediný den. Odpovědí na tento zvrácený paradox, kdy výkon neustále stoupá, obrazovky se zvětšují, ale technologie a kapacita baterií nervózně přešlapují na místě, jsou tzv. powerbanky aneb další mrtvá zátěž vašeho EDC batohu / kabelky v podobě baterie, která je dle potřeby schopná všechny technické vymoženosti za pochodu dobít.

Jakou konkrétní powerbanku zvolit, záleží na preferencích každého z nás, kdy logicky platí, že s rostoucí kapacitou baterie úměrně roste její velikost a také hmotnost. Na soudobém trhu existuje také několik hybridů, kombinujících powerbanku např. se svítilnou, flashdiskem, bezdrátovým reproduktorem apod. Při výběru takového zařízení je tedy nezbytné, aby si každý z nás odpověděl na otázku, jaká zařízení vlastně potřebuje nouzově dobíjet, jak často a také jak velkou a těžkou věc navíc je ochotný s sebou nosit.

V mém případě volba padla Powerseed PS-15000, tj. na poměrně velkou (135 x 70 x 23 milimetrů) a těžkou (330 gramů) lithiovou baterii s kapacitou 15 000 mAh.

 

Recenze: Solární panel Xtorm AP150 Solarbooster 11 W – první dojmy

Léto je v plném proudu a pokud se chystáte na delší pobyt v přírodě, určitě se vám bude hodit něco, čím si nabijete mobilní telefon, GPS nebo jinou elektroniku, kterou s sebou nosíte. Zuzana „Zipy“ Dvořáková pro vás otestovala solární panel od holandské firmy Xtorm.

 

Switch to our mobile site