Kategorie: SURVIVAL PŘÍSLUŠENSTVÍ

Nový způsob čištění vody?

Líbil by se vám prostředek na čištění vody, který jen pomocí slunečního světla rychle odstraňuje z vody bakterie a viry a se svými miniaturními rozměry se vám vejde i do peněženky? Díky vědcům ze Stanford University se možná takové skvělé věcičky brzy dočkáme.

 

Velký test filtrů a jiných prostředků na úpravu vody

Spolu s týmem vědců z katedry experimentální biologie rostlin Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze jsme provedli několik testů outdoorových filtrů a prostředků na chemickou úpravu vody. A jak jistě dávno víte z našeho Facebookového profilu, dopracovali jsme se k velmi zajímavým výsledkům.

 

Test prototypu: BUSHCREE – o 33,3% lepší hamaka designována v ČR

Nevěřili byste tomu, jak nás potěšila zpráva jednoho z fanoušků na naší stránce BUSHCRAFT.cz, který se přiznal, že rozvíjí zajímavou vychytávku, která se ve světě již objevila, ale na svou slávu stále ještě čeká. Prototypy testujeme velmi rádi, a protože jde i o zjištění zájmu veřejnosti, rádi vám celý koncept BUSHCREE představíme.

 

Recenze: Sada křesadla a podpalovače Light My Fire – Firesteel 2.0 + Tinder-on-a-Rope

Rozdělat si oheň křesadlem je jednou z nejradostnějších věcí, které na svých výpravách zažijete. Pokud se s tím nechcete trápit a mít jistotu, že do 60s hoříte, mrkněte na tudle dvojici. Křesadlo osvědčené švédské značky Light My FireFiresteel 2.0 patří k tomu nejlepšímu na trhu a pokud srovnám s běžnými křesadly, která jsou už snad ve všech krabičkách na přežití, tak je o 100% lepší. K tomu si do batohu přihodíte kousek Tinder-on-a-Rope od stejného výrobce, rozhodně to dřívko nemusíte tahat celé, a máte vystaráno.

 

Recenze: Švédská lana RUNLOCK – totální univerzál

Víte, že budete potřebovat něco zavázat a ještě úplně nevíte, co to bude? Tak v tom případě vás bude zajímat tato recenze lan RunLock, kterými jednoduše zvládnete připevnit/utáhnout/pověsit cokoliv.

Pleteme z PARACORDU – Návod #2 – opasek z paracordu

Máme pro vás další návod na pletení z paracordu ve spolupráci s PARACORD.CZ. Dnes se podíváme na to, jak si z paracordu vyrobit dvoubarevný opasek. Budeme vycházet ze stejného uzlíku (cobra) jako u náramků. Základy pletení si tedy můžete zopakovat v našem předchozím návodu.

Maskovací toaletní papír skutečně existuje!

Pravidelně v komentářích pod články o nějakých tacticool šílenostech píšete o tom, že bylo už vlastně vyvinuto naprosto všechno, a chybí pouze taktický toaletní papír v maskáčové barvě. Jenže i ten existuje! A to celkem dávno. Jen není určen pro weekend warriors, ale pro lovce.

 

Pleteme z PARACORDU – Návod #1 – náramek Cobra

A máme zde první návod na pletení z paracordu, který jsme Vám přichystali ve spolupráci s PARACORD.CZ.

Existují doslova stovky vzorů na pletení náramků, ale ten nejrozšířenější a zároveň jeden z nejjednodušších je vzor Cobra. Výroba náramku s tímto vzorem je opravdu jednoduchá a potřebujete na ni přibližně tři metry paracordu, nůžky, zapalovač a případně sponu.

 

Recenze: Zápalky větruvzdorné BCB survival

Otestovali jsme pro vás vetru- a voděodolné zápalky BCB survival, které prý používají jednotky NATO a drsní zálesáci. :)

Pletení z Paracordu – díl první: Co možná nevíte o Paracordu – placený článek

Paracord je dobře známou věcí všem dobrodruhům a mnoho z nás se bez něj téměř neobejde. Víte, ale co přesně Paracord je, jak vznikl a jaké existují varianty? V tomto článku se podíváme na teorii o Paracordu a rozšíříme si trochu obzory.

 

Switch to our mobile site