Kategorie: KARIMATKY A PODLOŽKY

Jak se vyrábí samonafukovací karimatky Therm-A-Rest

Therm-A-Rest je asi nejznámějším výrobcem karimatek na světě. Výrobou samonafukovacích a nafukovacích karimatek se zabývají už od roku 1972. Pokud vás zajímá, jak taková výroba samonafukovací karimatky probíhá, můžete v následujícím článku firmě Therm-A-Rest nakouknout pod pokličku.

 

Názor: Karimatka do spacáku, nebo pod něj?

Dnes tu pro vás máme dodatek k recenzi karimatky Klymit Inertia XL.

Zajímalo nás, jak je možné, že karimatka uvnitř spacáku spíše chladila, než izolovala teplo, a jaký to má obecně smysl. Kontaktovali jsme proto špičkového odborníka. Svůj názor pro Vybaven.cz sepsal Ing. Ladislav Sieger, CSc. z katedry fyziky ČVUT FEL.

 
 

Recenze: Karimatka Klymit Static V (Sleeping Pad) – první dojmy

Karimatku Klymit Static V pro testování poskytla společnost HQH SYSTEM. Testování samotné pak proběhlo v listopadu 2014 v průběhu 30 denní offroadové expedice v Maroku a Západní Sahaře.

 

Recenze: Karimatka Klymit Inertia XL (Ultra-Lightweight Sleeping Pad)

Ultra lehkou karimatku Klymit Inertia XL pro testování poskytla společnost HQH SYSTEM. Testování samotné pak proběhlo v listopadu 2014 v průběhu 30 denní offroadové expedice v Maroku a Západní Sahaře.

 

Recenze: Ready Heat Blanket – panelový ohřívač

READY HEAT BLANKET je panelový ohřívač na bázi suchého tepla schopný vyprodukovat teplotu do výše 50-55°C po dobu 8 hodin. V kombinaci s izotermickou folií slouží jakožto prevence hypotermie.

 

Switch to our mobile site