Kategorie: BIVAKOVÁNÍ V PŘÍRODĚ

Nový způsob čištění vody?

Líbil by se vám prostředek na čištění vody, který jen pomocí slunečního světla rychle odstraňuje z vody bakterie a viry a se svými miniaturními rozměry se vám vejde i do peněženky? Díky vědcům ze Stanford University se možná takové skvělé věcičky brzy dočkáme.

 

Therm-A-Rest se pouští do výroby stanů

Nedávno jsme se podívali na to, jak se v Therm-A-Rest vyrábějí karimatky. Na OutDoor Friedrichshafen 2016 tato firma odhalila, že kromě výroby karimatek začnou i s produkcí stanů.

 

Velký test filtrů a jiných prostředků na úpravu vody

Spolu s týmem vědců z katedry experimentální biologie rostlin Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze jsme provedli několik testů outdoorových filtrů a prostředků na chemickou úpravu vody. A jak jistě dávno víte z našeho Facebookového profilu, dopracovali jsme se k velmi zajímavým výsledkům.

 

Nozipp – konec zaseklým zipům

Taky nesnášíte, když jediné, co vás dělí od zaslouženého odpočinku, je zaseknutý zip od spacáku? Spací pytel Nozipp tento problém jednoduše eliminuje – nemá totiž žádný zip. Zavírání spacáku je místo toho řešeno sadou magnetů.

 

Test prototypu: BUSHCREE – o 33,3% lepší hamaka designována v ČR

Nevěřili byste tomu, jak nás potěšila zpráva jednoho z fanoušků na naší stránce BUSHCRAFT.cz, který se přiznal, že rozvíjí zajímavou vychytávku, která se ve světě již objevila, ale na svou slávu stále ještě čeká. Prototypy testujeme velmi rádi, a protože jde i o zjištění zájmu veřejnosti, rádi vám celý koncept BUSHCREE představíme.

 

Jak se vyrábí samonafukovací karimatky Therm-A-Rest

Therm-A-Rest je asi nejznámějším výrobcem karimatek na světě. Výrobou samonafukovacích a nafukovacích karimatek se zabývají už od roku 1972. Pokud vás zajímá, jak taková výroba samonafukovací karimatky probíhá, můžete v následujícím článku firmě Therm-A-Rest nakouknout pod pokličku.

 

Flying tent – univerzální přístřešek

Máte rádi multifunkční nástroje? A co takhle multifunkční přístřešek? Flying tent zastane funkci závěsného stanu, žďáráku, hamaky i pláštěnky.

   

Recenze: Sada křesadla a podpalovače Light My Fire – Firesteel 2.0 + Tinder-on-a-Rope

Rozdělat si oheň křesadlem je jednou z nejradostnějších věcí, které na svých výpravách zažijete. Pokud se s tím nechcete trápit a mít jistotu, že do 60s hoříte, mrkněte na tudle dvojici. Křesadlo osvědčené švédské značky Light My FireFiresteel 2.0 patří k tomu nejlepšímu na trhu a pokud srovnám s běžnými křesadly, která jsou už snad ve všech krabičkách na přežití, tak je o 100% lepší. K tomu si do batohu přihodíte kousek Tinder-on-a-Rope od stejného výrobce, rozhodně to dřívko nemusíte tahat celé, a máte vystaráno.

 

Recenze: Švédská lana RUNLOCK – totální univerzál

Víte, že budete potřebovat něco zavázat a ještě úplně nevíte, co to bude? Tak v tom případě vás bude zajímat tato recenze lan RunLock, kterými jednoduše zvládnete připevnit/utáhnout/pověsit cokoliv.

Pleteme z PARACORDU – Návod #2 – opasek z paracordu

Máme pro vás další návod na pletení z paracordu ve spolupráci s PARACORD.CZ. Dnes se podíváme na to, jak si z paracordu vyrobit dvoubarevný opasek. Budeme vycházet ze stejného uzlíku (cobra) jako u náramků. Základy pletení si tedy můžete zopakovat v našem předchozím návodu.

Switch to our mobile site