Kauza: Cold Steel vs. CRKT

Zdá se, že zde máme další boj o výhodnější pozici na trhu s noži. Tentokrát se nejedná o velkou firmu válcující menšího výrobce jako v případě kauzy MadDog vs Maxpedition, ale pustily se do sebe známé firmy Cold Steel a CRKT. Firma Cold Steel podala na CRKT žalobu kvůli klamavé reklamě a nekalým obchodním praktikám.

 

Předmětem žaloby jsou reklamní slogany „virtual fixed blade“ u zavíracích nožů firmy CRKT s pojistkou LAWKS, AutoLAWKS a L.B.S.. CRKT u těchto pojistek tvrdí, že když jsou nože zajištěné, jsou stejně bezpečné jako nože s pevnou čepelí.

Obrázek převzat z crkt.com

Někomu od Cold Steel toto prohlášení hnulo žlučí a na CRKT je nyní podána žaloba, kterou chce Cold Steel docílit zakázání popisku „virtual fixed blade“ a odškodnění v podobě výtěžků z prodeje nožů s tímto označením.

Cold Steel na svých stránkách prohlašuje, že jde především o bezpečnost zákazníka a že zavírací nože nemůžou být nikdy tak bezpečné, jako nože s pevnou čepelí. Údajně tedy jde o klamavou reklamu, ohrožení zákazníka a poškození jiných firem v nožířském průmyslu, kterým se kvůli tomu prý snižují tržby.

Majitel Cold Steel tvrdí, že už dříve posílal do CRKT dopis s upozorněním, že by měli svůj reklamní slogan stáhnout a že když se nedočkal odpovědi, cítí povinnost vůči zákazníkům podniknout v tomto případě právní kroky. Veškeré peníze, které by na CRKT vysoudil, by prý byly věnovány asociaci Knife Rights.

I kdyby to ale byla pravda, Cold Steel také požaduje uhrazení veškerých soudních výloh, takže při nejmenším má docela rozsáhlou reklamní kampaň zdarma.

Co myslíte, jde opravdu o péči o zákazníka nebo se jen firma Cold Steel chce zviditelnit na úkor CRKT?

Pro Vybaven.cz píše Zuzana „Zipy“ Dvořáková.

Počet komentářů: 2

  1. 3dfx4eva napsal:

    Pani autorka nejspis nevi moc o CEO Cold Steel panu Lynnu Thompsonovi :-). To je ve svete nozu velmi kontroverzni figurka, v rodine US noziru je neoblibeny pro sve chovani ale naprosto dokonale vi jak funguje marketing. Cela zaloba je jen show ktera ma pritahnout pozornost k novym videim „Cold Steel versus“ na Youtube a podporit prodeje novych modelu. Je to asi stejne jako kdyz Lynn se smrtelne vaznou tvari bodal na videu do praseci hlavy a vysvetloval vyhody svych produktu pri rucnim zabijeni zombies protoze „jen se podivejte jak jsem tu lebku probodnul… a spicka je porad ostra… zombie nema sanci“ :-).

  2. Mr.Parenx napsal:

    Souhlasím s 3dfx4eva. Majitel ColdSteel je prostě takovej. Ale ono se není čemu divit. Zájem klesá a tržby jdou dolů. Musí něco podniknout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget