H2gO Purifier – dezinfekce vody trochu jinak

Američan Rodney Herrington vyrobil malé přístroje s názvem H2gO Purifier. Tento přístroj vážící celkem 108g údajně zvládá desinfekci až 120000 litrů vody (dle modelu).

 

Funguje to následujícím způsobem.

 

Potřebujete roztok soli (postačí běžná kuchyňská), který nalijete speciální nádržky.

 

Pak už zbývá vybrat z nabídky (1l-20l) kolik litrů vlastně potřebujete vyčistit a zmáčknout tlačítko.

Za pomoci elektrolýzy H2bO Purifier vyrobí slabý roztok obsahující chlór, který následně během 30 minut vydezinfikuje vaší vodu.

 

Na jedno dobití zvládne přístroj vydezinfikovat až 300 litrů vody. Dobíjet ho lze za pomoci USB, případně prostřednictvím integrovaných solárních panelů.

Cena toho přístroje bude cca kolem 70USD (1500,-Kč).

Zkusíme jeden přístroj sehnat na testy a uvidíme, co to je vlastně zač :) Oficiální web najdete ZDE.

 
A na závěr pár videí k tomu:

Počet komentářů: 6

 1. Soja napsal:

  Tak na testy su dost zvědavý :-) Osobně si myslím, že desinfekce pomocí UV-C je efektivnější, praktičtější a rychlejší, ale pokud to bude fungovat, včetně té možnosti desinfekce až 20L, tak to bude docela zajímavá alternativa.

 2. Martin Tomášek napsal:

  Pokud to dezinfikujou chlorem, nebylo by jednodušší si s sebou vzít trochu sava?

  „Dezinfekce pitné vody ve studnách
  Dávkujte na každých 1000 lit. pitné vody 20 ml SAVA Original. Vodní hladinu skrápějte naředěným roztokem SAVA (například namícháno v kbelíku nebo konvi). Po 30 min. je voda dezinfikována a současně dochází k rozložení účinné látky.“

  • admin napsal:

   Na 1K litrů vody potřebujeme 20ml SAVA. Na jeden litr to bude kolik? Dokážete to nadávkovat a vhodně uskladnit? U toho přístroje je kličová skutečnost, že produkuje SLABÝ roztok, tudíž to tolik nesmrdí chlorem a dá se v pohodě pít (odhaduji, samozřejmě).

 3. 3j napsal:

  Základní problém je že to dezinfikuje nikoliv filtruje.
  Možná to zabije většinu virů, bacilů a prvoků ale všechno znečištění, jak chemické nebo biologické ve vodě zůstane.
  Stejnou službu a spolehlivěji udělají dezinfekční tablety například micropur nebo aquasteril tramp – ten má navíc i činidlo pro následnou dechloraci vody. Za cenu 1500 Kč se dají pořídit cca 4 balení to je na 1200 litrů vody tedy přibližně dvouletou denní spotřebu.

 4. Bakly napsal:

  no mě se to líbí, pokud to funguje jak slibujou tak bych si to i pořídil. Aquasteril je fajn, ale jestli se nepletu tak chlor z něho, i z obdobných tablet časem vyprchá, takže dlouhodobé skladnování je naprd, raději mám pár lahviček sanosylu – stříbro počítám moc nedegraduje. Co se mi ale líbí nejvíc je ten nápad dostat chlor ze soli slabým proudem, přece jen trocha soli se sežene vždycky a nějakej ten volt s trochou snahy taky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget