Recenze: Střelecké brýle Bollé Silium+ – první dojmy

Jak jistě víte, před pár týdny se v německém Norimberku konala světová výstava IWA Outdoor Classics. Velký report jsme o tom dávali SEM.

Jako každý rok na IWA bylo představeno mnoho novinek. Na jednu z nich se podíváme dnes. Jedná se o další generaci střeleckých brýlí Bollé Silium, které máme ve velké lásce a nestydíme se to přiznat (např. ZDE, ZDE či ZDE).

O tom, že došlo k několika změnám, svědčí již název – Bollé Silium+ (výrobní označení SILPPSF). Pojďme se podívat, co že to „plus” znamená.

 

Veškeré důležité informace najdete na obalu:

 

A tady jsou samotné brýle:

 

Vedle původní verze. Všimněte si, že hliníkový rám byl nahrazen plastovým. Velký krok k lepšímu! Daleko lépe sedí na obličeji a dle potřeby se dá i vytvarovat.

Klesla i váha brýlí. Z původních 35g je to nyní pouhých 21g!

Jediným drobným záporem pro mě osobně je fakt, že díky novým materiálům a odlehčení se design brýlí posunul od všedního a nenápadného spíše k taktickému. Ale to už je věc názoru.

 

Vždy chatrně vypadající (avšak absolutně bezproblémový) kloub byl nahrazen o něco mohutnějším. Což samozřejmě souvisí hlavně se změnou materiálu rámu, ale i tak je to celkem pozitivní změna.

 

Zásadně se změnil i „nosník” :) Krom materiálu se změnil také tvar, který nyní působí víc ergonomicky. Jak je to ve skutečnosti, ukáže čas. Hrany skel jsou nyní mnohem hladší a působí kvalitnějším dojmem.

 

Hrany skel jsou nyní mnohem hladší a působí kvalitnějším dojmem.

 

No a poslední změnou, které jste si jistě všimli na předchozích fotkách, je změna barvy skla. Oproti staré verzi Bollé Silium + jsou o něco tmavší.

 

Nedokážu teď říct, jak moc se ty změny projeví v pohodlnosti celodenního nošení, to bude až v samostatné recenzi, cca za půl roku. Nicméně první dojmy jsou veskrze pozitivní. Až na ten nový lehce „tactical” vzhled.

Co se tyče ceny: Oficiálně zatím brýle Bollé Silium + nejsou v prodeji, ale dá se předpokládat, že cena se skoro nezmění a zůstane i nadále kolem 300,- až 350,-Kč.

Počet komentářů: 5

 1. Radek Kubíček napsal:

  Na základě předchozích recenzí jsem byl rozhodnutý si starší verzi Silium pořídit. Teď to vypadá, že si možná počkám :) Případně se zatím víc přikláním k variantě Bollé Combat http://www.top-armyshop.cz/ochranne-bryle-bolle-combat-sada-v-cernem-molle-pouzdre
  Přece jen je cena o dost jinde, zase na druhou stranu bych předpokládal, že budou mnohem kvalitnější, co se ergonomie, tak použitých materiálů týká.
  Máte s nimi někdo nějaké zkušenosti?

  • admin napsal:

   No rozhodně rozdílná cena se někde projeví. Jednak ve vyšší balistické ochraně a jednak asi i materiálech rámu. Ale brýle za 1300 já osobně nevyužiju. Proto mi tolik vyhovuje Bollé Silium. Dobře se nosí, dost toho vydrží a stojí 320,-Kč. Tam prostě není co řešit.

 2. Jan Hus napsal:

  Ahoj,

  po Vasi recenzi zakoupeny a velka spokojenost. Ted koukam na Bolle+ na teto webovce: http://shop.hqh.cz/balisticke-bryle-bolle-silium-plus-safety-spectacles-csp-asaf-pc-lens-2709

  …a tez je pokoupim :)

  Hezky den

 3. Pítrs napsal:

  – Děkuji za doporučení.Paráda.! Navíc, objednávka u Top-army – vyřízena během jednoho dne.P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget