Multiple Impact Bullet – zázrak nebo berlička pro neschopné?

Na světové výstavě Shot Show 2014 v Las Vegas byl před dvěma týdny představen nový druh nábojů – Multiple Impact Bullet.

 

Není to samozřejmě žádná novinka, spojení několika dělových koulí řetězem se používalo už před X stovkami let, ale holt marketing je marketing. A tak tu máme revoluční a zcela unikátní rozevírající se projektil.

Všechny dostupné video testy jsou zatím pouze s využitím papírových terčů a jednoho melounu, takže je těžké posoudit účinnost. Ano, skutečně zatím neexistuje záznam ani průniku figurínou, ani balistickou želatinou. Což ale vůbec nevadí výrobcům, kteří již nyní mají vyděláno přes 100K USD.

Zajímavá je ale samotná koncepce. Pokud jste naprosto mizerný střelec vás něco vyděsilo, střílejte někam tím směrem nejlépe vícekrát za sebou, a nějak to dopadne. Co si o tomto udělátku, určeném hlavně pro sebeobranné účely, myslíte vy?

Já osobně z toho mám pocit, že teď každý, kdo si to koupí, se bude cítit nějak takto:

strelec

Počet komentářů: 1

 1. Jakub napsal:

  No, abych pravdu řekl, připadá mi to jako trochu zbytečnost.

  Předně, pokud střílím někam do prostoru a nejsem si jistý zásahem, tak je lepší používat brokovnici. Je to jedna z nejlepších střelných zbraní pro obranu osoby i majetku, protože je schopna opravdu zastavit útočníka za každé situace.

  Dalším důvodem, proč bych si to nepořídil, je možnost zranění a smrti lidí, které trefit nechci. Když mám pistoli ráže 9 mm a chci zasáhnout útočníka, tak zvednu zbraň, zamířím a vystřelím. Jedna kulka ho trefí a zneškodní i kdyby stál někdo třeba metr od něj. Ale s tímhle projektilem bych se bál, že trefím i někoho, koho jsem původně zasáhnout nechtěl.

  Navíc netuším, jaká je balistika takové střely a jestli nebude spíš nebezpečnější o to víc, než klasická munice.

  Podle mého je lepší prodělat kvalitní výcvik se zbraní, kterou hodlám používat. Pokud možno i s nějakou simulací reálné situace za použití makety zbraně. Plus samozřejmě chodit na střelnici a trénovat střelbu.

  S jakoukoliv municí je pistole pořád jenom pistole a s tou je třeba umět zacházet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget