Recenze: NoName rukavice z Pakistánu za pár šupů

Dnešní recenze bude stručnější a zaměřená především na prodejce. Pakistánská firma Outfly nás kontaktovala s nabídkou, že nám poskytnou vzorky rukavic své produkce k otestování. Výrobní cena (FOB) rukavic je údajně 4,15 USD a prodejní cena by tak ve finále mohla být kolem úžasných 300,-Kč za pár.

Teď se bavíme o vyšším modelu Knuckle Gloves – 7 s chráničem kloubů, dodatečným polstrováním a v provedení z pravé kůže.

 

Rukavice jako takové nejsou špatné, kvalita šití odpovídá ceně, střih celkem sedí a kůže má tu výhodu, že se časem přizpůsobí přímo vaší ruce.

 

Nicméně jsme tu poměrně brzy našli dvě věci, které naprosto potopily možnost brát takovéto rukavice vážně, či je jakkoliv srovnávat se zavedenými značkami typu Mechanix, Oakley či další.

1. střih

K velikosti či tvaru dlaně nemám výhrad. Problém je u konečků prstů, kde je rukavice sešitá na „placičku“ a ponechaný šev uvnitř výrazně vystupuje.

 

Po několika minutách používání se vám tento šev zaryje do prstů pod nehty a při každém pohybu vás bude tento tlak velice iritovat. Ve finále máte pocit, že vám slézají nehty z ruky.

2. materiály

Použitá kůže rozhodně není nejkvalitnější, neposkytuje žádnou ochranu proti proříznutí a prakticky nedýchá, takže máte velice rychle zapařené ruce. To se týká i svrchní textilní části, která je podšitá celkem přijemným materiálem, ale také není příliš prodyšná.

 

Polstrování je z nejobyčejnější pěny a chránič kloubů z plastu připomínajícího PET lahev.

 

A co je největší pecka? Po 40 minutách paintballu vytáhnete z rukavic ruce a zjistíte, že je máte napuštěné nějakým černidlem. Trochu to svědí a za použití Solviny sundáte cca 80% barvy, zbytek slejzá cca 3 dny.

 

Resumé

Jsou věci, na kterých se dá šetřit. Nicméně tady se vám ušetřené peníze mohou nepěkně vymstít – pokud tedy budete zvažovat nákup věcí vyrobených v Pakistánu či jiné rozvíjející se zemi bez záštity nějakou velkou značkou, rozhodně postupujte opatrně.

 

Chtějte zkušenosti uživatelů z terénu a rozhodně nedejte na doporučení prodejce a první dojem z několika vystavených kusů.

Počet komentářů: 4

 1. Nobody napsal:

  Možná by stačilo rukavice před prvním použitím vyprat… 😉 Jestli něco pouští barvu tak to nemusí být zrovna no name výrobek z rozvojové země, matně si vzpomínám na cykloboty Adidas Nola, co ty dokázaly uděla s fuseklema by jeden nevěřil, navíc ta barva z ponožek nešla dolů ani s použitím Solviny a rukavice neméně věhlasné cykloznačky Lake z Kanady sice ruce nešpinily, pouštěly černotu při každém praní i třeba jen ve vlažné vodě…

  • MV napsal:

   Vyprané byly :-) A černily před i po. Nosil jsem je cca dva měsíce, ale opravdu to přeci nemůžete myslet vážně, že byste to jako „toleroval“, protože adidas…

   • Nobody napsal:

    Toleroval jsem to protože narozdíl od rukavic stály ty tretry 3500,- a byly to moje první a asi i poslední adidasy v životě, protože jinak mám k téhle značce dost značný odpor. Kupodivu vydržely 12 let, než odpadla podrážka :)

    • MV napsal:

     Stejně je to mazec :-) Já věci, které černí od začátku velice podezírám. Díky za podělení se o zkušenost!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget