MultiLATPAT – nový maskovací vzor a uniforma lotyšské armády

Tento maskovací vzor a celá uniforma byly ve vývoji od roku 2011. Testy probíhaly v Malájsii, Afghánistánu, Israeli, Mali a Švédsku. V roce 2016 má tato uniforma být dodávána vojákům.

 

Tento komplet stojí 160Eur a má být vyroben z ohniodolné látky, která snižuje riziko popálenin o 26%.

Celkem letos má být vyrobeno 19750 kompletů.

Foto: delfi.lv

 

Co si o tomto novém maskáči a celé uniformě myslíte?

Já osobně jsem vždy měl pocit, že ty vesty jsou již přežitkem a vojáci preferují spíše nosiče plátů a chest rigy, ale třeba to Lotyšům vyhovuje, kdo ví. No a samozřejmě ty velké kostky působí docela divně, je to nezvyk. Na druhou stranu uznávám, že siluetu fakt rozbíjí, což je účel.

Počet komentářů: 3

  1. Tata napsal:

    Kamufláž možná zblízka působí trochu klaunsky, ale v reálu na delší vzdálenost můžou tyhle větší kostky fungovat dost dobře. Barevné složení je otázka prostředí. Vypadá to spíš na sušší lesy, díky absenci sytější světle zelené. U nás by to ale mohlo fungovat lépe, než vz. 95, který je dost tmavý a chybí mu odstíny hnědé. Můj favorit je momentálně Pencott Greenzone.

  2. Václav Posledník napsal:

    Já si nemůžu pomoct, ale tyhle tvary mi nepřijdou moc ideální. Vždyť dokonalý čtverec se v přírodě nevyskytuje. Chápu, proč se to používá, ale pořád si myslím, že nepravidelnější tvary by možná fungovaly ještě lépe.

  3. Nobody napsal:

    Přijde mi ten vzor hrozně hrubý, italská kamufláž „vegetato“ se mi zamlouvá mnohem víc… https://www.youtube.com/watch?v=Z_2nHlsEIUg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget