Recenze: Kalhoty Urban Tactical Pants GEN III Helikon-Tex

Když jsem sepsal své první dojmy z bavlněných kalhot UTP od Helikon-Texu (najdete je ZDE), slíbil jsem, že ty kalhoty pořádně zatížím. V plánu bylo nonstop nošení po dobu dvou měsíců. Bohužel tento test byl předčasně ukončen, protože velmi rychle ty kalhoty začaly vypadat takto:

0000

 

Teda takto:

 

Ale ten rozdíl je v podstatě jen v barvě. :)

Nosil jsem je opravdu všude. A zhruba před dvěma týdny se stala celkem legrační situace. Potkal jsem v metru starého známého a ten se mě zeptal, zda jedu na ryby. V první chvíli jsem jen nechápavě zíral, jak to myslí. Pak mi došlo, že to není mnou nepochopený žert, ale že to skutečně myslí vážně. Poslední tři roky jsem totiž na většinu výletů ven nosil jedny a ty samé kalhoty. Zelené „taktické”, z C&A. Které během lednového výprodeje v roce 2010 stály 250,-Kč. Pominu teď skutečnost, že kalhoty určené do města po dvou měsících vyblednou a ošoupou se tak, že připomínají rybářské. Vyhrabal jsem ty tři roky staré kalhoty a porovnal je s UTP od Helikonu.

Helikon za 1760,- nošené dva měsíce.

 

C&A za 250,- nošené 3 roky.

 

Jen to porovnejte.

UTP Helikon-Tex:

 

C&A:

 

A znovu:

 

A znovu:

 

A ještě pár fotek:

 

A poslední pár:

 

Nevím, proč se tak vytáhly. Možná špatné složení látky, možná výrobní chyba. To teď budeme zjišťovat. Nemohu si ale pomoct, kalhoty za 1760,- dle mého názoru prostě nesmí po dvou měsících nošení vypadat jako ty nejlacinější bezdomovecké tepláky.

0013

 

Takže bavlněné kalhoty Urban Tactical Pants GEN III od firmy Helikon-Tex rozhodně nemohu doporučit.

0014

 

P.S. Na reakci zástupců firmy Helikon stále čekáme, bude z toho velký samostatný článek. Mezitím jsem začal testovat jejich ripstopovou verzi a zdají se být lepší, tak uvidíme.

Počet komentářů: 8

 1. Gespa napsal:

  tyhle kalhoty mám moc rád – jen tak nějaký kalhoty mi nesednout a tyhle jak ulitý, navíc ty kapsy, jejich tvar, počet i rozmístění je pro mě osobně úplně ideál, ale mám je jen krátce, takže mě docela mrzí ty vytahaný kolena (nějaký ty lezoucí nitě či barevnou nestálost osobně přežiju… teda pokud se to pak nezačne párat, samozřejmě)

  takže se moc těším na recenzi těch RIP-STOPů – jen raději upozorním, že existují dvě RIP-STOP verze (první s 60% bavlna, 37% polyester, 3% spandex a druhá s 60% Bavlna, 40% NEELASTICKÝ Polyester), ta druhá by prý měla být odolnější proti tomu vytahání kolen…

  • admin napsal:

   Nakonec jsem ripstopy testoval rovnou dvoje, ty druhé v nové pro Helikon barvě Mud Brown a jsem spokojený. Mám sice pár drobných výhrad, ale recenze bude vesměs kladná. Cca do týdne bude na webu.

   • Kuba napsal:

    Článek jsem nenašel, a tak trochu by mě zajímalo jak dopadly ty rip-stopové ( případně které), mám na ně zálusk. Tak jestli to za ty peníze stojí nebo ne.

    • admin napsal:

     Článek je v našem časopise Vybaven. Když to zjednoduším, tak bavlnu nedoporučuji, rip stop ano. Nyní zkouším Denim, tak uvidíme. Na pohled vypadá nejlépe, velmi kvalitně.

    • Kouba napsal:

     Dobrý den, poslali by jste mi odkaz na ripstop recenzi?!

    • MV napsal:

     Zatím vyšla pouze tištěně, na web jí máme v plánu zveřejnit také, ale datum neslibuji. Rozhodně ripstopy dopadly lépe než bavlna :-)

 2. moymma napsal:

  Tak za sebe…kalhot jsem si koupil několik v různých materiálech a barvách.
  První kus.. v zelené, verze 97%bavlna/ 3% spandex. Co se týká pohodlnosti nemůžu říct křivého slova…to jak sedí a při dřepnutí se natahujou v tříslech a přes zadek je malej osmej div světa. Co tyhle kaťátka ale nerady je praní. Nejen barevná nestálost, která se projeví po několika vypráních, ale i změna velikosti. Teď nemluvím o vytahanejch kolenech ale o změně velikosti když použijete výdobytek moderní civilizace zvaný sušička…Po této proceduře kalhoty změní velikost skoro řekl bych o jedno číslo… Když jsem je bral ze skříně na víkendovou akci, byl jsem v nich jak Alexandr Barišnikov z Moskevského národního baletu. Z taktickejch kapsáčů se najednou staly taktické elasťáčky v olivově zeleném odstínu…Tlačení na kulách nezachránil ani pověstný vetkaný spandex. Marně manželka lichotila že v nich mám prcinu jak malinu, když to mám „zaříznutý“ musí to z šatníku…Po půl roce jsem je poslal do světa za velmi velmi sníženou cenu…Bohužel kalhoty téměř nové vypadaly minimálně na dvojnásobně delší používání…Víc jak 500Kč jsem si za ně tehdy neměl odvahu říct. Od přírody jsem optimista, takže jsem si řekl, dám tě klukům z Polska druhou šanci.

  Druhý kus byly/jsou rip-stop camogrom (multicamo) 60% bavlna/40% poly. Super! barva drží i po dvouletém nošení, na druhou stranu v tom maskovacím vzoru se těžko hledají místa kde je barva vyšisovaná. Tento materiál má tedy svá pro a proti… Plusem je to, že jak vám sedí v den koupě, zůstanou tak na pořád i když jsem je škodolibě opakovaně trápil sušičkou na mnohem vyšší teplotu než první „elastický“ model. Zmíněná výhoda je právě i nevýhoda, kalhoty při dřepnutí nepovolí ani o milimetr, nejsou prostě gumové…pokud vám sedí dobře i v této poloze není tedy co řešit. Další plus je že když je vytáhnete z pračky, tak nejsou oproti té první „gumové“ verzi tak nějak zežmoulané a pokrčené. Hlavně ten suchej zip co je v pase místo knoflíku jsme musel u těch prvních vždycky po praní vzít žehličkou aby nabral původní „plochý“ tvar. Materiál 60/40..naprostá pohoda..
  Pod vlivem pozitivních dojmů jsem se nechal unést a na narozeniny si nadělil znovu další „eleastický“ kousek, tentokrát v barvě coyote.

  Třetí kus 97% bavlna/3% spandex, barva coyote. Poučen z předchozích nezdarů jsem si je v obchodě koupil o číslo větší. Musím uznat že mnou u pokladny cloumal velmi silný pocit nejistoty když jsem platil, neboť v pase bych mohl vzít nájemníka a na zadku jsem měl spousty místa i pro inkontinentní plenu…plnou plenu!. Ale důvěra v manželčiny „schopnosti“ prádlo nejen odbarvovat, ale hlavně i smrskávat mě chlácholila abych vytáhl kreditku a zaplatil. První co jsem s nima udělal tedy bylo že jsme je vrazil do pračky, pak do sušičky a vzhledem k naddimenzovanému rozměr jsme na teplotě rozhodně nešetřil…výsledek…super velikost co mi skvěle sedí, po dalších praních a sušeních se už velikost nemění a při pohybech v maximálním rozsahu látka pruží…prostě skvělé pohodlné kalhoty z odolného materiálu… Látka je fakt pevná což je v letních měsících i trošku nevýhoda…vzhledem k počtu kapes a jejich podšívek se už i tak dost pevná tkanina stává o to neprodyšnější…na horké letní měsíce to kalhoty moc nejsou…Kojotí barva má ještě jednu zvláštnost…ani po dvou letech a několikanásobném praní se nijak výrazně nevyšisovala, tedy v porovnání s mou první olivově zelenou zkušeností. Za tento kus naprostá spokojenost…ale ty nervy jestli se dostatečně „sesuší“ na mou velikost??? No nevím jestli se přímo s tímto kalkulem má chodit na nákupy…Nicméně vše dobře dopadlo a tak jsem helikonky chválil kudy jsem chodil…Kamarádovy se tehdy moc líbily a tak si koupil černé v „gumové verzi“ se spandex.

  Čtvrtý kus 97% bavlna/3% spandex, barva černá. Marně jsem kamarádovy předával své drahé a tím myslím doslova draze nabyté a hlavně zaplacené zkušenosti. Co si budeme povídat kalhoty za 1600,- levné rozhodně nejsou. Nedal si říct. Když mi je se slzami v očích prodával jednou prané, téměř nové za 500Kč protože se do nich už nevlezl ještě neměl rozhodnuto jeslti zabije manželku nebo sebe za to že mě neposlechl.…Jo holt vědět koho jsem si vzal za ženu a víra v její schopnosti v oblasti domácích pracích nese své ovoce… Takže v současnosti jsem majitelem tří kusů těchto kalhot. Jejich nevypočitatelná změna velikosti při mechanickém vysoušení mi nakonec přihrála za pár korun krásné nové černé, které mi kamarádova manželka seprala přímo na moji velikost…

  Takže já jsem spokojen… :-)

 3. taiwi napsal:

  Osobně jsem za poslední dva roky odnosil asi šestery (ripstop i spandex v různých barevných variantách). Střihově je hodnotím velmi podařené, velmi pohodlné (i ripstop verze v létě). S barevnou stálostí souhlasím s příspěvkem výše (nejlépe mi vychází také ten coyote ve spandexu), i já jsem si prošel martyriem zmenšování velikosti při velmi častém praní. Peru minimálně a co jde, tak v rukách, do sušičky vůbec nedávám. K odolnosti: kolena dobrý, ty vydrží dost. Opakovaně se mi ale stává, že se „prošoupe prdel“, klíče a ostřejší věci, jako jsou nože apod., už jsem musel z kalhot rovněž přesunout jinam, protože jinak byly po dvou měsících kalhoty v partiích kolem kapes a některé kapsy naprosto prošoupané durch. U taktických kalhot dost průšvih, řekl bych. Ostřejší zásobníky, to bych se také bál dlouhodobě nosit. U „starších“ kalhot se musely záplatovat snad všechny čtyři hlavní kapsy…….a dvoje z těchto kalhot už jsem vyhodil. Jedny mám na lítačku. U jedněch jsem objevil prošoupaný zadek včera (asi 10km novoroční zdravotní procházka),a dvoje se zatím drží. Naštěstí to kupuji o něco levněji, protože 1600 kč bych za takové kalhoty nedal. Ještě chci z aliexpresu prubnout kopie kopií, je totiž možné, že to bude totéž…….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget