Recenze: Taktická mikina Pentagon Leonidas 2.0. – UPDATE

Fanoušci jistě ví, jak už dva roky krutě válčíme s firmou Helikon. Ta však neustále zvedá kvalitu svých výrobků (např. nové denimové UTP jsou skvělé!) a my jsme se pomalu začínali nudit. Jenže pak jsme narazili na řeckou firmu Pentagon. A to je skvost, přátelé…

Jako první zrecenzujeme taktickou mikinu Pentagon Leonidas verze 2.0, kterou Top-Armyshop.cz nabízí za 1349,-Kč.

 

A teď se přiznám, že mám tu vzácnou chvíli, kdy hledám a nenacházím slova, za pomoci kterých bych popsal ten řecký mýtus s názvem „Kvalitní práce”. Ta mikina je totiž hrozivá.

 

Mohl bych přehlédnout NEkvalitu šití.

 

Mohl bych zavřít oči a nevšímat si neuvěřitelně odfláknutých detailů.

 

Ale rozhodně nehodlám ignorovat fakt, že celý vnitřek mikiny je tvořen nekvalitní „chlupatou látkou” a nemá přitom ani podšívku.

 

Ta látka totiž dělá toto.

 

A takto pak vypadá veškeré oblečení, které máte pod ní.

 

Za 1349,-Kč, připomínám.

Zajímavé je, že kapuce tu podšívku z nějakého důvodu má…

 

Drsné opotřebení látky na vnější straně zad za pár měsíců občasného nošení je pak pouhou třešničkou na dortu.

 

Co na to říká výrobce? Ve zkratce, toto…

intimita

 

Resp. – „Pokud jde o taktické mikiny Leonidas, jsme si vědomi tohoto problému, který se ale dá velmi snadno opravit, během výrobního procesu totiž látka nebyla předem řádně vyprána. Při nákupu mikin Leonidas 2.0 radíme našim zákazníkům, aby ji vyprali naruby a problém by měl být vyřešen. Denně nosím mikinu Leonidas, mám všechny čtyři barvy, a po vyprání jsem nikdy neměl žádné problémy.”

Ne, opravdu mě nenapadlo vyprat před nošením mikinu doručenou z bůhvíjaké továrny (údajně ne čínské) přes půlku světa do Řecka a následně do ČR. A ani v průběhu několika měsíců jsem tu mikinu nepral. Nene. Mimochodem, když je to známý a snadno řešitelný problém již z výroby, neměli by pak na to být upozornění i čeští dodavatelé?

Co se tyče jiných problémů, například kvality šití apod, stále k tomu nemáme žádné vyjádření. Ačkoliv s námi jinak velmi ochotně komunikují.

Vezmu-li v potaz, že podobné fitness mikiny (byť bez sucháčů na rukávech, avšak daleko kvalitnější) se nyní prodávají na každém rohu za pár stovek (např. LIDL – 349,-Kč začátkem srpna), považuji taktickou mikinu Leonidas 2.0. za zoufalý odpad, kterému byste se měli vyhnout obloukem.

Výrobků od firmy Pentagon máme vícero, těšte se proto na další recenze. Čekáme nyní na nějaké doplňující informace z Řecka.

 

 

UPDATE 22.03.2016

 

 

Od sepsání recenze uběhlo přesně 6 měsíců a proto je na čase zveřejnit pokračování této řecké pověsti.

Jak jste si mohli všimnout, do komentářů dorazil i pan Dimos Papadopoulos (dále DP), viceprezident společnosti Pentagon. Nebudu teď citovat všechny jeho komentáře, najdete je dole pod článkem, zkopíruji pouze první, psaný za pomoci google translateru:

VÝROBEK NENÍ prát podle Praní, A doložit TENTO NAJDETE NA Praní je psáno MADE IN EU, a nikoli Číně.”

Všimněte si, jak zcela přehlíží kvalitu šití a mizérii, vydávající se za plochy na patche. Toto je příznačné pro celou komunikaci s Pentagonem. Veškeré chyby, které nelze nijak popřít či vyvrátit, se absolutně ignorují. Reaguje se pouze na to, co lze alespoň trochu napadnout. Pokud to nevychází a pan DP dostává podložený a zdokumentovaný protiargument, okamžitě převádí téma na něco jiného.

Několikrát jsme spolu s panem DP telefonovali a vyměnili si řadu mailů. Některé věcí nejsou doslovným přepisem emailu, ale maximálně nezkreslené informace z těchto hovorů. Nemusím snad ani předesílat, že telefonáty se nesly ve velmi temperamentním „řeckém“ duchu, kdy se křičelo, mlátilo do stolu, vyhrožovalo a zesměšňovalo.

Vybaven: Mikina je velmi pohodlná a náš tester si ji velmi oblíbil. O to více ho potom mrzí fakt, že vnitřek mikiny velmi rychle degraduje, pelichá a špiní veškeré oblečení pod ním. Materiál na rubu použité látky je použit bez podšívky, což celý problém ještě zhoršuje. Pouze kapuce je v pořádku, tam jsou dvě vrstvy látky rubovou stranou k sobě.

DP: Ano, o tomto problému víme a máme pro něj velmi jednoduché řešení. Během výroby nebyl materiál správně „předeprán“ a stačí tedy mikinu naruby vyprat – to doporučujeme všem zákazníkům hned po nákupu Leonidas 2.0. Nosím tuto mikinu každý den, mám všechny 4 barvy a nemám s pelicháním jediný problém.

Vybaven: Mikinu jsme opakovaně prali naruby a i přes to problém přetrvává. Náš partner, který výrobky Pentagon prodává, zároveň tvrdí, že je ve skladě už na mikinách od pohledu poznat, která je vadná a která pelichat nebude, můžeme poprosit o vaše vyjádření?

DP: Není možné, aby tento materiál pelichal. Verze 2.0 má vylepšené složení tkaniny a upravený střih. Se žádnou stížností jsme se nesetkali a předpokládám, že jste mikinu nevyprali podle instrukcí na štítku, což zničilo materiál, který začal pelichat! Pokud chcete, navrhuji nechat mikinu otestovat i mezinárodní společnosti poskytující nezávislé testy. Cenu odhaduji na 2500€ a pokud se prokáže, že materiál byl vadně vyprán, zaplatíte testy vy, platí? Věříte si, hmm? Haha…

(Na tuto nabídku jsme samozřejmě nekývli. Za A) 2500€ je pro nás stále dost peněz a investovat je do testů mikiny za 40€ nám nepřišlo rozumné, když by šel podobný test u znalce pořídit mnohem levněji a za B) nepřijde mi profesionální od výrobce navrhovat podobnou věc „zákazníkovi“. Nicméně jak v případě této mikiny, tak i bot Pentagon Scorpion, DP zcela odmítl testování v kterékoli české certifikované laboratoři či u soudního znalce – pozn. redakce)

Neponechali jsme však nic náhodě a se svými výsledky se svěřili také našemu dlouhodobému partnerovi, společnosti Top-Armyshop, která značku Pentagon výhradně zastupuje na českém trhu. Odpověď jednatele společnosti nás velmi (ne)překvapila.

“ Jedná se o novou verzi mikiny a zatím řešíme tedy první problém. Mikin se už prodalo několik desítek a zatím nebyla žádná reklamace.

Vámi zaslané obrázky s kvalitou nejsou příjemné a také se mi nelíbí.:-\

Co se týká velcro panelu, tak jsem nyní osobně prohlédnul 4 mikiny a vše bylo v pořádku (vypadalo to slušně ušité).

U vnitřní strany v barvě šedé a černé byl stejný chlupatý problém:-) . U barvy coyote a oliv se mi zdálo lepší zpracovaní (materiál nebyl tak chlupatý), ale pochybuji, že se každá barva vyrábí z jiné látky. :-)

Je pravda, že Pentagon svoje výrobky stále vylepšuji ( zkouší jiný materiál, mění střih, upravuje atd. ). Už jsme několik prototypů a změn viděli.”

Takže stejný problém s chlupatěním látky se objevoval i na jiných mikinách už při jejich prodeji. A to rovnou ve dvou barvách. Ostatně to říká i sám DP. A bohužel jejich „jednoduché řešení“ rozhodně nepomáhá. Zkratka vyrobili velkou sérii vadných mikin, hodili je na trh a svou arogancí a obviňovaním v „nesprávném praní“ se snaží přesunout vinu na uživatele.

A aby se to celé uzavřelo s naprostou jistotou, před pár dny dorazila další odpověď:

„Dobrý den,

výrobce si stojí za svým názorem… Po dohodě s výrobcem Vám obuv vyměníme. Je pravda, když přišla řeč na mikinu Leonidas, bylo nám sděleno, že se to už opakovat nebude. Mikina se vyrábí z nového materiálu a v nové továrně.”

Takže navenek je to „Vy jste to zkazili, nosili blbě a neumíte ocenit evropskou kvalitu.”, kdežto interně je z toho tak velký problém, že se musel narychlo měnit materiál a rovnou i továrna.

Rozhodně tím ale nekončíme a během pár dnů přihodíme recenzi na boty Pentagon Scorpion. Těšte se, bude to jízda!

Počet komentářů: 9

 1. MH napsal:

  Zdravím, budú aj nejaké recenzie na nohavice?

 2. DIMOS napsal:

  VÝROBEK NENÍ prát podle Praní, A doložit TENTO NAJDETE NA Praní je psáno MADE IN EU, a nikoli Číně.

  • MV napsal:

   Hi Dimos,

   you can write in English, as we did through email. The hoodie was washed up properly many times as I wrote you, so there is no doubt that it is not the problem.

   Also, from the pictures that our fans sent us it seems, that the material used on our hoodie is slightly different that on their products. Only information I got from you was that we should wash it properly though.

   I am not sure, but I would guess it was made in some cheap chinese factory. This is based only on my personal experience, as EU manufacturers can usually guarantee a higher quality. Can you ensure that there is no part of your production outsourced to Asia? I will be more than happy to make the correction in the text.

   If you wish, we can continue in our email conversation about boots where I still have some unanswered questions about the sole degradation. I am waiting for the info either from you or one of the Czech dealers that was asked exactly the same question.

   Stay safe,

   Matt

 3. DIMOS napsal:

  Matt Thanks for your kind reply, please check that the hoodie you have is made in the EU and there were other versions made in Asia, The Version you have is an EU Version.

  We have sold Many of these hoodies in 2015, and we have not encountered this problem before, so I suggest either the product is defective or it was not washed according to the washing instructions.

  As to the Boots , Again we have sold so many boots, our Specialist Teams are testing them now for over 2 years. I personally contacted our Specialist Teams and met up for a discussion concerning this matter, they showed me their boots after hard training periods and their boots showed no similar signs of wear as yours, Keep in Mind these people train in all types on Terrains and Weather on a daily basis.

  which concludes that its a problem of the User, the rubber on the sole is worn on very specific areas which shows that the user drags he’s feet. If it was a material defect the Sole would have been worn out equally on all parts of the boot.

  We as a company want to give the best products and service to our customers, which means we will exchange any factory defective product and ensure that our customer stays happy , but our guarantee can not cover misuse or mishandling of any products and this is for the users conscience to decide if he has mishandled a product or not.

  Thanks

  Dimos

  • MV napsal:

   Dimos,

   this conversation is very valubale to me. The only thing is that you decided how the whole matter is. Do you want us to send the hodie and boots to you? Maybe that they are made from very different materials then other models or products that are tested by your professional team. This happened to LOWA as well. It is not a solution to say that our tester is dragging his feet. He is not, as I prooved on at least 6 pictures of his shoes that were completely fine.

   You cannot close your eyes against the problems only because you have one example where it works. If you strive for excellence the one case where it is NOT working should be in the centre of your focus.

   Let me know, what I can do for you to find the problem and avoid this scenario in the future.

   Have a nice weekend,

   Matt

 4. Jan Šanda napsal:

  Ahoj všem,
  Mikinu Pentagon už nějaký ten pátek mám a musím uznat že s ní sem celkem spokojený, jen si nejsem jistý jestli jde o verzi 2.0, označení je K08016-01 leonidas sweater.
  Nějaké volné nitky se z rubové strany našli, nicméně kvalita šití je dobrá, švy drží a nikde nepovolují.
  Vnější velcro panely žádný problém, drží perfektně. Třepení látky, žmolkovatění nebo cucky na spodním prádle nejsou vůbec…
  Jediný menší problém který jsem zaznamenal je, že se po čase začali trochu vytahovat rukávy ale nic vážného.
  Nošeno prakticky denně od podzimu do jara jako vrchní část, nebo jako zateplení do zimní bundy..
  Nevím jestli mám kliku na dobrý kus, ale za mě plná spokjenost…

 5. tim napsal:

  Ahoj, nechystáte se testovat taky batoh Kyler? Přiznám že jsem o něm uvažoval, v jednom obchodě jsem si ho prohlížel a nezdál se mi špatnej, ale já moc batohů nikdy nevlastnil tak moc nemůžu posoudit kvalitu.

 6. Janus napsal:

  Od f. Pentagun jsme měl 30 l batoh. Po týdenním nošení v Krkonoších se vypáral nosný popruh v horním uchyvení( jinak se nosil dobře, byl dostatečně široky a popruhy nestahovaly jako u Milvzeku nabo MFH). Zátěž 2x poncho, fotoaparát, mikuna, vepřovka, chleby + nějaká sušenka. Vráceno prodejci. Dle mého názor se jedná, stejně jako u Helikonu o brandovou značku, které si nechává věci šít, jak jinak, v Číně. Už to začíná být celkem jedno po čem sahnete: Emerson, Helikon, Milvztek, MFH, Pentagon všechno na jedno brdo učité v Číně. Rozdíl je jen v ceně. Pokud chci něco koupit nechám si to dovéz z Aliexpresu za 1/2 ve stejné kvalitě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget