Recenze: rolák INFIT Outlast 2 – po 6 měsících

Od české značky Infit jsme tu měli fleecový rolák, který po menší přestávce (především díky zájmu čtenářů naší recenze) vrátil Infit do výroby. Model, na který se podíváme dneska, je vyroben z funkčního materiálu označeném jako Outlast 2 a předem prozradíme, že dojdeme k podobnému závěru :-)

 

Rolák má velice jednoduchou konstrukci. Dva rukávy, stojací límeček a krátký zip vpředu.

 

Všechny švy jsou naprosto čisté, na rukávech najdete elastické klínky, takže se vám rukávy při vyhrnování nevytahají (to nám bylo sympatické i u původního modelu). Nic víc, žádné designové blbiny ( do prodeje šla verze s ornamentem na rameni, nicméně v recenzi je jeden z prvních kusů, který byl celý v černé), žádné zbytečnosti. Malá cedulka s logem firmy ve švu a nepatrný štítek na vnitřní straně.

 

Materiál Outlast 2 je pletenina, která se pyšní svými termoregulačními schopnostmi a já musím jen potvrdit, že kdykoliv jsem si rolák vzal, bylo mi naprosto skvěle. Zima mi byla jen v případě, že vyloženě foukalo, ale stačila tenká šusťákovka a vše bylo v pořádku. Přes léto se dá nosit i samostatně – nijak výrazně se v něm nezpotíte, protože dobře dýchá. V roláku jsem strávil i několiv vícedenních výletů a rozhodně se stal mým oblíbeným – spolehnu se na něj kdykoliv a kdekoliv. Zvenku vypadá trochu jako neopren, ale zevnitř je příjemně česaný hebký materiál, který hřeje a vůbec o něm nevíte.

Jedinou miniaturní výhradu bych měl k podšití zipu kolem krku. Nikdy mě sice zip neškrábal, ale volný rámeček se někdy přehne a musíte si to srovnat. Druhou věcí z počátku byla odolnost materiálu – na bedrech batoh mírně zežmolkuje materiál, ale tato degradace nijak výrazně nepostupuje a rolák je stále ve skvělé kondici i do města.

 

Resumé

Za polovinu ceny toho, co stojí srovnatelné výrobky od světových značek, získáte naprosto skvělou druhou funkční vrstvu. Rolák nezabere moc místa, oblíbíte si ho a nebudete chtít sundat. Nemluvě o tom, že podpoříte tradiční českou značku Infit. Za nás Rolák Infit Outlast 2 za 889,-Kč rozhodně doporučujeme.

 

Počet komentářů: 2

  1. Aleš napsal:

    po přečtení této recenze, jsem si rolák také objednal. V Infitu mi sami nabídli, že mi rolák ušijí přímo na míru… a za týden jsem měl rolák doma. Sedí skvěle, je příjemný na tělo a zima v něm rozhodně není. To neznamená, že vám nahradí péřovou bundu… ale na to, že je tak slabý,skladný a lehký , plní svou funkci dobře. Jen bych chtěl upozornit na chybu v recenzi, kde je uvedeno, že rolák nemá žádné designové blbiny, pouze malou cedulku s logem firmy … ve skutečnosti má rolák grafiku na levém rameni. Já si prohlížel fotky jen v recenzi a nezkontroloval jsem si to… nemám tyhle malůvky rád, tak na rolák dávám ještě jednu vrstvu :-/ … jinak INFIT rozhodně doporučuji.

    • MV napsal:

      Tak to je moje chyba, protože jsem dostal jeden z prvních roláků, kde ty „blbiny“ fakt ještě nebyly. Do prodeje, ale šla evidentně verze s ornamentem na rameni, což upravím v recenzi – neseplo mi, že by to mohlo být u všech barevných provedení tohoto roláku. Děkuji a omlouvám se za mystifikaci!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget