UNEEK – Revoluce v obouvání podle KEEN?

Firma KEEN prorazila v roce 2003 na trh s obuví s jednoduchým, ale převratným konceptem – outdoorové sandály Newport s ochranou prstů. Nyní KEEN přichází s další inovací v oblasti lehké a vzdušné obuvi, kterou nazvali UNEEK.

 

Ano, vidíte dobře. Místo tradiční kůže nebo textilu je vršek boty udělaný ze dvou propletených šňůr. Designéři z KEEN vysvětlují tuto změnu v konstrukci následovně: v současnosti se boty vyrábějí tak, že se nastříhají kusy plochého materiálu a sešijí se dohromady tak, aby přibližně kopírovaly tvar lidské nohy. Při ohýbání se tyto plochy ale úplně noze nepřizpůsobují a na botě vznikají různé ohyby. U této nové konstrukce by k tomu ale docházet nemělo a bota by se měla perfektně přizpůsobit tvaru vašeho chodidla.


 

Šňůry by měly být voděodolné a podrážka neklouzavá, takže se boty dle výrobce hodí i do přírody.

 

Boty se vyrábějí v pánských i dámských barvách a v ČR se prodávají v ceně kolem 3 tisíc.

 

Co na to říkáte? Bude toto další směr ve vývoji a výrobě obuvi, nebo to je jen designový výstřelek, na který si za pár let nikdo nevzpomene?

 

Pro Vybaven.cz píše Zuzana „Zipy“ Dvořáková

 

Fotky převzaty ze stránek výrobce http://www.keenfootwear.com/uneek

Počet komentářů: 2

  1. Patejl napsal:

    Já bych to rád vyzkoušel, případně u zrecenzoval. Ale za 3 tisíce je moc…

  2. passco napsal:

    Možno by boli dobré na leto :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget