Recenze: Taktické boty Bates Enforcer‭ ‬-‭ ‬po necelém roce nošení

‭„‬Odolné boty za pár tisíc‭”‬,‭ ‬takto zní nejčastější dotaz,‭ ‬který od vás dostáváme.‭ ‬Dnes se na jedny takové podíváme.‭

Lehké,‭ ‬nepromokavé boty Bates Enforcer‭ (‬katalogové‭ ‬číslo‭ ‬2280‭) ‬jsou určeny pochůzkářům,‭ ‬bezpečákům a všem ostatním,‭ ‬kdo potřebuje do práce vysokou,‭ ‬odolnou a pohodlnou obuv,‭ ‬ale nechce moc utrácet.

 

Musím‭ ‬říct,‭ ‬že boty opravdu jsou odolné.‭ ‬Po necelém roce občasného nošení vypadají stále skoro jako nové.‭

 

Měl jsem obavu,‭ ‬zda vydrží‭ ‬šev,‭ ‬umístěný hned za ohybem,‭ ‬tzn.‭ ‬v nejnamáhanější oblasti,‭ ‬ale zatím bez problémů.

 

Veškeré lepené spoje jsou taktéž v pořádku.

 

Podrážka se opotřebovala jen minimálně,‭ ‬tipuji,‭ ‬že nějaké dva roky každodenního provozu by zvládnout měla.‭

 

Vnitřek boty také zatím drží.

 

Takže celkově to opravdu vypadá na relativně odolnou obuv.‭ ‬Jedinou subjektivní vadou tohoto modelu je jen‭ ‬„rychlovázání‭”‬,‭ ‬které rozhodně není nijak rychlé.‭ ‬Tkaničky zadrhávají a musí se utahovat očko po očku od nártu až k bérci.

 

Zajímavostí je,‭ ‬že‭ ‬výroba není‭ ‬Čína,‭ ‬ale ještě levnější Bangladéš.

 

Možná pravě proto můj pár bot má jednu podivnou vadu,‭ ‬se kterou jsem se zatím u jiných bot nikdy nesetkal.‭ ‬Určitě víte,‭ ‬jak praská plechový svinovací metr,‭ ‬když ho ohýbáte sem tam.‭ ‬Přesně takto mi při každém kroku praská podrážka levé boty.‭ ‬Nášlap‭ ‬-‭ ‬cvak,‭ ‬odtlačení‭ ‬-‭ ‬cvak.‭ ‬A nepřestalo to ani po roce.‭ ‬Není to nic extra nepříjemného a po pár minutách to vždy přestávám vnímat,‭ ‬ale stejně to není zcela normální…‭ ‬:‭)

Jinak k modelu Bates Enforcer nemám‭ ‬žádné výhrady,‭ ‬jde o nižší třídu odolných bot pro policii/armádu,‭ ‬a s tím je třeba počítat.‭ ‬Žádné extra pohodlí tu opravdu nenajdete.‭ ‬Já osobně ty boty mám zařazené mezi‭ ‬„bahnošlapy‭”‬ do lesa‭ ‬či na střelnici.‭ ‬

 

Otázkou je,‭ ‬zda za tu cenu‭ (‬cca‭ ‬2900,-Kč‭) ‬nezvolit něco pohodlnějšího, například Barracudy nebo vz.2011 od Prabosu.‭ ‬Ať přemýšlím,‭ ‬jak přemýšlím,‭ ‬nenacházím jediný důvod,‭ ‬proč bych vám Bates Enforcer mohl doporučit.

Pokračujte na recenzi bot Bates M-9 Delta.

Boty jsem dostal před rokem výměnou za bannery na webech od e-shopu army-store.net.‭ ‬Jejichž snaživý zaměstnanec‭ (‬či najatý‭ ‬„SEO odborník‭”‬) nám od té doby‭ ‬spamuje v komentářích.‭ ‬Využívám proto příležitosti a prosím o nasměrování jeho nekonečné energie nějakým užitečnějším směrem.‭ ‬Veškeré nové komentáře stejně schvalujeme ručně.

Počet komentářů: 2

 1. Sluggy napsal:

  Mám tyhle botky už možná něco přes dva roky a to za cenu kolem 1900 Kč.
  První pár šel po pár měsících na reklamaci, protože se mi rozjel šev nad patou (tam co se stýká textil s tou koženkou, nebo co to vlastně je), to mi ale vadilo akorát v zimě, protože jsem tím nabíral sníh a do bot mi tudy teklo. No, prej výrobní vada, dostal jsem novej pár.
  Od tý doby boty vcelku držej, žádnej extra problém s nima nemám, snad až na fakt, že si do nich musim brát dost tlustý ponožky, buď mám divnou nohu, nebo si je prostě neumim zavázat (:D), ale stáhnutý zas dost tlačej do nártu…
  Co se zmiňovaný podrážky týče, tak s tou problém není :)

  • admin napsal:

   Bates obecně dělá širší boty, mám pocit. Také musím utahovat, a to i jiný model stejné značky. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget