Recenze: Rothco 8″ Deployment Boots – konec příběhu

Po TÉTO recenzi jsme kontaktovali firmu Rothco prostřednictvím soukromé zprávy na Facebooku. Výsledkem bylo několikadenní mlčení.

Kolega se rozhodl jednat jinak. Sehnal si kontakt rovnou na CEO firmy.

 

[Zkoušel jsem vás kontaktovat přes FB, ale neměl jsem štěstí. Můžete mi prosím pomoc po emailu? Vybaven.cz je největší stránkou testující taktické vybavení v ČR a SR, web je archivován Národní Knihovnou a spojuje komunitu lidí zajímajících se o airsoft, military a outdoor. V posledních týdnech testujeme Vaše taktické boty.

Recenze je v čestině, tak Vám shrnu zásadní zjištění:

Podmínky testování: 1 měsíc občasného nošení po městě a 20km pochod v mírném terénu.

Zjištění číslo 1 – velice slabé lepidlo použité ve švech, podrážka se začala odlepovat po 1 měsíci, což se rapidně zhoršilo po 20km procházce.

Zjištění číslo 2 – Komfort bot je velice nízký, žádná impregnace a vzorek podrážky špatně drží.

Zjištění číslo 3 – tkaničky. To asi nepotřebuje další komentář.

Jak je naším zvykem, chceme vás poprosit o váš názor na tato zjištění a chceme vám dát možnost poskytnout nám vyjádření z vaší strany, které bychom předložili našim fanouškům. Snažíme se být naprosto upřímní a jelikož je vaše značka na našem trhu dobře známe, snažíme se informovat naše čtenáře o kvalitě bot objektivně.]

 

Odpověď přišla do hodiny:

[Díky za váš email. Osoba zodpovědná za kontrolu kvality je mimo kancelář,
ale bude zpět v úterý. Poté zodpoví Váš e-mail.

Regards,

Howard Somberg, President]

 

OK, když není, tak není. Jak jsme vám psali na FB, v úterý se zodpovědný za kvalitu pracovník také nedostavil. Ani ve středu. V pátek nám ředitel oznámil, že zodpovědná osoba má nějaké soukromé trable a že máme prostě čekat dál. A opět jsme čekali. Čekali. A čekali.

 

Celkem si kolega vyměnil celkem 9 mailů se CEO firmy Rothco a ten se stále vymlouval na to, že s tím nic nemůže udělat.

Mezitím se ty boty začaly trhat na jiném místě.

 

Zmínili jsme se o tom na zdi Facebooku Rothco.

 

Naše zpráva tam vydržela jen několik hodin. Pak správce FB dorazil do práce a fotku okamžitě smazal. Nebýt časového posunu (postovali jsme to cca v 10 ráno, v NY tou dobou všichni sladce spali), fotka by nezůstala viset ani 2 minuty. :)

 

Když nás toto jednání začalo lehce unavovat, kolega zvedl mobil a začal volat. Po třech telefonátech s lidmi z obchodu a výroby jsme konečně dostali odpověď!

A teď bez legrace, skutečně jde o oficiální odpověď firmy Rothco.

[Díky za možnost odpovědět na vaši recenzi. Vážíme si toho. Chtěl bych uvést, že jde o pouštní boty, které ve vlhkém klimatu severských lesů asi nejsou nejlépe zvolenou obuví. Jedná se o semišové boty, neošetřené žádnou impregnací. Pokud je vystavíte několika vlhnoucím/schnoucím cyklům, vzhled i celistvost boty se může rapidně zhoršit. Na trhu jsou skvělé přípravky jako silikonové impregnace, které by měly být naneseny na nový výrobek. Obecně boty po aplikaci ztmavnou, ale pomůže to prodloužení životnosti.

Zjištění jedna – lepidla použitá na různých materiálech, která drží podrážku se svrškem, se mohou uvolnit pod tlakem i u jiných značkových bot. Samozřejmě, by se neměly rozpadat. Jsem překvapen, že se to objevilo po tak mírném používání.

Zjištění 2: relativní komfort. Obecně jsou tyto boty vyrobeny jako lehké atletické boty. Pokud je prioritou nízká váha a každodenní pohodlnost, pak je to správný produkt. Samozřejmě, tyto boty nejsou vhodné pokud čekáte větší oporu pro kotník a chodidlo. Těžší, solidněji konstruované boty jako 5053 a 5190 by byly vhodnější.

Zjištění 3 – tkaničky. Předpokládám, že se přetrhly. To se obvykle nestává. Pokud je to potřeba, prodáváme náhradní v různých délkách. bla bla
kus věty chybí.

Zde jsou odkazy na pevnější boty určené do severských lesů, ale nejsou přímo na treky spíše jako boty uniformovaných složek.

Prosím všimněte si, že naše boty jsou ISO 9001:2001 certifikované.]

 

Utíraje slzy smíchu kolega odpověděl:

>>> [Chtěl bych uvést, že jde o pouštní boty, které ve vlhkém klimatu severských lesů asi nejsou nejlépe zvolenou obuví. Jedná se o semišové boty, neošetřené žádnou impregnací. Pokud je vystavíte několika vlhnoucím/schnoucím cyklům, vzhled i celistvost boty se může rapidně zhoršit. Na trhu jsou skvělé přípravky jako silikonové impregnace, které by měly být naneseny na nový výrobek. Obecně boty po aplikaci ztmavnou, ale pomůže to prodloužení životnosti.]

[To je nám jasné. Nepovažovali jsme boty za voděodolné, ale některé kanady jsou impregnované z výroby. Použili jsme silikonovou impregnaci pro vyřešení tohoto problému. Doufám, že vidíte díry mezi podrážkou a kůží. Tyto díry nelze impregnací ošetřit a proto to moc nepomohlo. Za to nemůže fakt, že boty jsou určeny pouze do pouště. Navíc, jsme nikde nenašli informaci o tom, že by se boty nemohly používat v mírném podnebném pásu. Slovo poušť je zmíněno jen v názvu a barvě. Toto může způsobovat mírné zmatení.]

>>> [Zjištění jedna – lepidla použitá na různých materiálech, která drží podrážku se svrškem, se mohou uvolnit pod tlakem i u jiných značkových bot. Samozřejmě, by se neměly rozpadat. Jsem překvapen, že se to objevilo po tak mírném používání.]

[Také nás to překvapilo. Chtěli byste další fotky? Nebo Vám máme boty zaslat k podrobnější analýze?]

>>> [Zjištění 2: relativní komfort. Obecně jsou tyto boty vyrobeny jako lehké atletické boty. Pokud je prioritou nízká váha a každodenní pohodlnost, pak je to správný produkt. Samozřejmě, tyto boty nejsou vhodné pokud čekáte větší oporu pro kotník a chodidlo. Těžší, solidněji konstruované boty jako 5053 a 5190 by byly vhodnější.]

[Chápeme, že tyto modely jsou pevnější a možná pohodlnější, ale v našem případě myslíme to, že například ZIP se špatně zapíná, tvar boty je příliš široky a vzorek podrážky příliš nedrží (u toho uznávám, že jde o boty do pouště a písku.]

>>> [Zjištění 3 – tkaničky. Předpokládám, že se přetrhly. To se obvykle nestává. Pokud je to potřeba, prodáváme náhradní v různých délkách. bla bla kus věty chybí.]

[Nepřetrhly se. Materiál tkaničky je ale docela tenký a nedává nám dojem pevné tkaničky pro military boty, ale spíš prádelní šňůry. Zbytek věty je asi nedokončen..?]

>>> [Prosím všimněte si, že naše boty jsou ISO 9001:2001 certifikované.]

[To rádi slyšíme. Pomůžeme vám zlepšit kvalitu, jak jen budeme moc.]

 

Bohužel po tomto mailu s námi přestal mluvit i Hans. Uběhlo několik dnů a poslali jsme další mail:

[Máme ještě čekat na odpověď, nebo už tato konverzace skončila? Myslel jsem, že dokážeme společně tento problém řešit. Komunikace s vaší společností je obecně docela komplikovaná, jelikož musíme čekat půl týdne na odpověď a čas mezi tím běží (Rothco boty s během toho dále zhoršují). Zajímá nás, jak se to může stát u certifikovaných bot a zda je Vaše společnost ochotna vzít za nízkou kvalitu bot plnou zodpovědnost, nebo se bude nadále schovávat za uměle vytvořenou pozitivní pověst (mazání FB, prezentování bot jako army, atd). Pokud jste nám navrhli modely bot vhodné do severských lesů, jak tomu říkáte, mohli bychom si také vyzkoušet a napsat o nich další, třeba už více positivní, recenzi.

Neberte to prosím jako kritiku z naší strany. Chceme jen na rovinu vědět, co máme od Rothco bot čekat.

Bylo by skvělé, kdybyste prošli poslední tři maily a reagovali na otázky nebo na body, se kterými nesouhlasíte.]

 

Avšak nezabralo ani to. Pravděpodobně jsme nyní na nějakém spam seznamu. :)

 

Takže když to shrnu:

Kvůli špatným botám za 100 dolarů společnost Rothco absolvovala:

1 zprávu na FB, 9 e-mailů se CEO (výmluvy, že pracovník kvality je pryč), 3 telefonáty s lidmi z obchodu a výroby, jeden post na jejich FB, který byl smazán, 4 e-maily z pracovníkem obchodu.

A dva články na Vybaven.cz, které jasně ukazují, jak je to vlastně s kvalitou firmy Rothco a jejich schopností řešit problémy a uznat vlastní chyby. Koupili byste po tom nějaké boty značky Rothco?

 

Na závěr zbývá jen ukázat, jak na tento incident reagoval dodavatel Militarysklad.cz, od kterého ty boty mám.

Odpovědný pracovník to celé vyřešil během minuty za pomoci dvou vět:

„Dobrý den,

pošlete ty boty na naší litvínovskou adresu a připište moje jméno. Mezitím si vyberte něco jiného.

S pozdravem…”

 

Takže již po několikáté musím Militaryskladu poděkovat za perfektní spolupráci.

Co se Rothca tyče, tomu se nyní budu obloukem vyhýbat. A vzhledem k 15 tisícové komunitě na mých webech a skupinách, myslím si, že nebudu sám. Naštěstí v naších vlhkých severských lesích se najdou daleko lepší značky.

noway

Počet komentářů: 10

 1. Lukáš Hroník napsal:

  smutne, mě od nich kalhoty vydrželi dva měsíce s tim, že se rozpadli, oduvodněno ,, příliš vysoké zatížení“ přitom jsem je měl občasně do města neboť 90% svého času trávim v monterkách. od ty doby tu ,,firmu“ raději obcházim obloukem.

 2. Soja napsal:

  Perfektní recenze jak bot, tak firmy :-) Chybí mi tu jenom jedna věc, nějaká možnost jak článek ohodnotit bez nutnosti psát zprávu, protože tomuhle bych dal plný počet bodů :-)

  • admin napsal:

   Budeme se snažit všechny recenze mít stejně kvalitní, abyste nemusel shánět hodnocení, ale rovnou počítal s tím, že na Vybaven.cz jsou jen a pouze pětihvězdičkové články. :)
   No a samozřejmě sdílejte nás dál a doporučujte známým! Čím víc lidí tu bude, tím více recenzí si budeme moct dovolit.

   • Soja napsal:

    Jestli bude v takové kvalitě web pokračovat, tak budu jenom rád. Zatím je to dohromady s Postapem včetně facebookových stránek místo, kde se dozvídám hromadu nových, často užitečných informací a o zábavu tu taky není nouze :-) Jen tak dál.

 3. Daniel Jandera napsal:

  mám od Rothco dvoje kalhoty (jedny rok a druhé asi 3 roky). Kalhoty nosím většinou pořád, takže pořádná zátěž. Ty co jsou 3 roky ty už se začínají rozpadat (prodřená látka a několik švů) ty rok staré jeden párající šev. Takže asi jsem měl štěstí, ale ty boty vypadají opravdu mizerně…

 4. Petr napsal:

  Problém těchto velkých výrobců (Rothco, Miltec) je ten, že ta jejich obrovská nabídka je tvořena mnoha různými dodavateli pravidla z celého světa (Rothco má dokonce dodavatele z ČR :-) ) a rozptyl kvality je tak obrovský. Od obou značek mám výrobky, se kterými jsem naprosto spokojen. Proto zaplať pánbu za tento web, který dokáže šmejdy odhalit a ušetří tak naše peněženky.

  • admin napsal:

   Ono ani tolik nejde o konkrétní produkty, jako o přístup k problému a neochotu jakkoli jednat a cokoli řešit. Zmetkové výrobky jsou běžné, počítá se s tím, proto oslovujeme výrobce a žádáme o názor. A názor, že to holt není do mokrých severských lesů, se nedá považovat za adekvátní.

   • Petr napsal:

    Tak vo tom žádná, takovýhle postoj je trapný. Nevím, co je za problém říct. „OK, stala se chyba, reklamujte u svého prodejce.“

 5. Curtez - AuthorizedBoots.com napsal:

  Wow, this totally sucks. All this time I assumed that Rothco was a better company who actually stood by their products. I’ll have to share this with our readers, and see if they have an opinion…

  • admin napsal:

   Maybe it is out off their league to talk with European customers. Ask your fans what they think about Rothco and see whether the company will start acting responsibly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget