Recenze: Boty [CENSORED] – po dvou měsících nošení

Měla tu být recenze bot [CENSORED], ale vzhledem k tomu, že odpovědná pracovnice této firmy si naši recenzi nepřála, musíme učinit tento pro nás neobvyklý krok.

 

Dále tedy najdete pouze informace z oficiálního webu firmy, pár našich fotek a celou komunikaci. Tu zase prý nesmíme krátit a zveřejňovat jen to, co se nám hodí, proto tam ponecháváme i názvy. :)

 

„Firma Garmisch, s.r.o. se sídlem v Jakubově  u Moravských Budějovic  vyrábí na území naší republiky obuv od roku 1992.

Od doby svého vzniku si kvalitou a širokým sortimentem vyráběné obuvi získala pevné místo na naše trhu.“ – z webu garmischsro.cz

 

„Obuv je navrhována ve spolupráci s italskými návrháři z oblasti Dolomit, kde je zároveň ověřována v těchto náročných podmínkách.“ – z webu garmischsro.cz

 

Vybaven.cz:

„Vážená paní Mutlová,

jménem webu VYBAVEN.CZ bych Vám rád položil několik otázek ohledně bot značky Garmish. Zabýváme se nezávislým testováním outdoor a military výrobků, které publikujeme na našich stránkách. V současnosti testujeme i dva modely bot Garmish. Zde jsou naše dosavadní zkušenosti:

 

Montagna (2měsíce, nošené velmi málo, zatím pouze město)
Po dvou měsících občasného nošení po městě, se začala na několika místech odlepovat svrchní useň od obsázky/podrážky. Nevíme, zda to nemůže být nějakou vadnou sérií nebo výrobní vadou.
1) Jak byste podobnou věc posoudili jako výrobce? Uznali byste to jako vadu?
2) Máte zkušenost s podobnou vadou u tohoto nebo jiných modelů?
3) Má tato vada vliv na technické vlastnosti boty?
Každopádně jsme zvědaví, jak si lovecké boty povedou při nějakém drsnějším treku lesem.

 

Boty Expert New Antry (dámské)
S těmito botami jsme spokojeni, nicméně nás zaujala mírně asymetrická konstrukce boty.
4) Je to úmysl, nebo se jedná o nepřesnost?
5) Je toto ještě přpustná odchylka?
6) Použili jste zde stejnou techniku lepení jako u bot Montagna?

 

V testu budeme přůběžně pokračovat a rádi bychom s Vámi zůstali v kontaktu ohledně možných nedostatků nebo další spolupráce.

Pokud nám dokážete dát i nějaké obecné informace o tom, jak si tyto modely vedou na trhu, jakou technologii lepení používáte apod.,  rádi je využijeme v naší recenzi.

V případě jakýchkoliv otázek se na mě neváhejte obrátit.

S přáním krásného víkendu,

Matyáš Vejskal
Analytik a redaktor“

 

Po týdnu mlčení (včera) jsem tam zavolal. Paní mě odkázala na svou dceru, která má na starosti „všechny ty maily a tak“. Ta mi pak sdělila, že o mailu neví, ale pokud jsme ty boty zakoupili v prodejně, proč je tedy nereklamujeme. Nikdo přece netvrdí, že boty Garmisch vydrží 10 let. Někomu sice možná ano, ale ne všem. I přes to jsem ji požádal o sepsání reakce, kterou bychom rádi zveřejnili na webu a kolega jí přeposlal svůj mail.

 

Dnes jsem volal znova. A to jsem asi dělat neměl. Rozhovor probíhal zhruba takto:

CENSORED

 

Nebo takto:

CENSORED

 

Ze začátku paní tvrdila, že se k tomu ještě neodstala, že mají dnes celkem fofr v práci a že do firmy dorazil pan majitel. Ale pak se něco změnilo a začalo se křičet. Máme prý přestat špinit jméno malých českých výrobců a jít raději házet špínu na velké americké podniky, na které si asi netroufáme kvůli jejich právníkům. Pan majitel prý celý den řval jak tur a odmítl číst ty frašky, natož na ně reagovat. Chápou sice, že každý se musí nějak živit, ale toto je přece moc! Pak už nám bylo doporučeno otestovat boty Meindl, které se vyrábí v Indonésii, stojí 5 tisíc a také se rozlepují, a následovalo zavěšení telefonu.

Než jsem se stihl vzpamatovat, stejné číslo volalo nazpět. Na telefonu byla jiná pracovnice. Pokud trváme na reakci, tak ji tedy sepíše, ale nejdříve během příštího týdne. Když jsem řekl, že recenze bude zveřejněna dnes/zítra a navrhl dodatečné umístění do komentářů, odmítla to s tím, že to není akceptovatelné. Na moje upozornění, že v tom případě budu považovat za reakci to, co jsem teď musel 10 minut poslouchat, řekla: „klidně to tam napište, ale úplně všechno. Ne, že budete vytrhávat věci z kontextu a zveřejňovat to, co se Vám hodí.“ Tak snad jsem na nic nezapomněl, prosím případně o doplnění…

 

Po půlhodinové procházce (stále lehce v šoku) jsem sepsal rozsáhlý mail, ve snaze tuto absolutně groteskní situaci řešit:

„Dobrý den.

Moc se omlouvám za opětovné vyrušení, ale rád bych se ujistil, že nedošlo k nějakému nedorozumění. Jsme skupina lidí spojených společným koníčkem – kvalitní turistickou výbavou, do které investujeme nemalé částky. Své poznatky z běžného používání pak sepisujeme do rozsáhlých a, troufám si tvrdit, zcela objektivních a podložených fakty recenzí. V žádném případě tedy není naším úmyslem špinit jméno českých (ani jakýchkoli jiných) firem.

Vyžádal jsem si proto kopii mailu, který Vám posílal kolega a stále mi není úplně jasné, který z těch bodů posloužil jakou spouštěč tolik výrazné reakce z Vaší strany. Pokud Vám tedy nepsal i další zprávy, o kterých z nějakého důvodu nemám ponětí. To by mi pak dávalo větší smysl a s kolegou bychom to okamžitě museli náležitě řešit.

Dovolte mi vrátit se k našemu telefonickému rozhovoru a o něco podrobněji vyjádřit svůj názor k jednotlivým probraným bodům.

Je mi velmi líto, že pan majitel, člověk se 40letou praxí „řval jak tur”. Nemyslím si však, že ve svém mailu kolega napsal cokoli, co by se dalo označit za „frašky”. Jsou to skutečně boty značky Garmish a skutečně je nosím dva měsíce. Máte-li zájem, mohu Vám ty boty zaslat k posouzení jejich stavu.

Dále nemohu souhlasit s tvrzením, že házíme špínu na české výrobce ze strachu před právníky z Ameriky. Testovali jsme již boty značek Adidas, Bates, Magnum a Rothco a zrovna ty poslední zmíněné nedopadly úplně nejlépe. A i tehdy jsme byli v kontaktu s výrobcem a snažili se o zpětnou vazbu. Tyto recenze najdete zde: http://vybaven.cz/rubrika/obleceni-a-obuv/boty/ Máte pravdu v tom, že jsme zatím netestovali Boty Meindl a je opravdu možné, že jsou „lepeny v Indonésii“, ale mohu Vás ujistit, že i ty budeme v budoucnu testovat stejně objektivně, jako boty jakéhokoli jiného výrobce.

Mám-li být upřímný, recenze bot Garmish Montagna měla původně být celkem kladná, měl jsem k botám jen několik málo výhrad, například dlouhou dobu potřebnou k roznošení. Chtěl jsem ty boty doporučit všem, kdo hledá slušnou outdoorovou obuv pod dva tisíce korun. Avšak při pečlivém prozkoumání a nafocení bot jsem si všiml těch nedostatků, o kterých jsme Vám psali. A pravě vzhledem k tomu, že jsem byl s těmito botami jinak spokojený, požádal jsem kolegu o navázání komunikace. Nechtěl jsem v žádném případě svou recenzí jakkoli pošpinit jméno českého výrobce, když se mohlo jednat třeba o běžnou výrobní vadu.

A na závěr bych se ještě chtěl vyjádřit k Vašemu zákazu testování bot značky Garmish, ať už těchto dvou modelů, případně dalších do budoucna. Jak již jsem uvedl do telefonu, boty nám nebyly věnovány do žádného testu. Jejich pořízení bylo mým soukromým rozhodnutím pravě ve snaze podpořit menší české výrobce. Nemohu proto Váš zákaz testování akceptovat.

Ať už se stalo cokoli, rád bych se jménem celého týmu Vybaven.cz omluvil za případné nedorozumění a způsobené námi negativní emoce.

S přátelským pozdravem,

VL a tým Vybaven.cz“

To už ale zůstalo nějak bez odpovědi… Takže tolik firma [CENSORED] a jejich kvalita, marketing a obchodní komunikace… Podporujte české výrobce! :)

Počet komentářů: 14

 1. Vevi napsal:

  Taky od nich mam jedny boty, snad garmish steppa oliv nebo tak nějak se jmenujou a jsem s nima docela spokojenej i po dvou letech. Ale když vidim jak ta firma jedná, už si od nich žádný nekoupim a lituju že jsem podpořil takovýhle neochoty…

 2. passco napsal:

  Ked sa takto bavia aj so svojimi zamestnancami potom sa nedivím, že tie topánky nie sú TIP TOP :)

 3. Begotten napsal:

  No šefové jsou nervozní všude proto mají zaměstnance co mají umět „vystupovat“ a jednat. A pokud několik lidí z jedné firmy jedná jak hova*a tak opravdu nestojí za nic. A pokud nezmění jednání o 180° ANO přeji jim krach.

  Jednat takto s recenzenty to je opravdu nejvyšší kalibr hrubosti a (nevím jak to nazvat asi nepředvídavosti) nyní mohly přijít o 100 zákazníků a ty to řeknou dalším 100 a ty dalším…

  Firmy mají jednat se zákazníky to chytré si vzít o lepidle mohly diskutovat a navrhnout změnu a né nadávky.

  Hodně věcí co jsou zde recenzovany kladně jsem koupil a hodlám v tom pokračovat. Ale boty 100% budu hledat jinde…

  A pokud zde bude tato firma číst diskuze a diskutovat tak to vidím minimálně na ohromnou omluvu a poskytnutí nějakých bot na testování + kontakt na zodpovědnou osobu která bude na emailu na dotazy reagovat slušně a adekvátně odpovídat a příp uzná chybu a bude se snažit něco napravit.

  S pozdravem
  Begotten

  • Begotten napsal:

   v Japonsku by to bylo na Seppuku tak ať si alespoň něco z toho firma Garmish vezme.

   …sejmout recenzenta co chtěl dát kladnou recenzi jen proto že se ptal na chybky které se dají ospravedlnit a opravit … ohh

 4. Vojtěch Mortis Ptáček napsal:

  Zdravím, boty značky Garmish nemám a pravděpodobně ani mít nebudu. Chybné kusy se najdou všude a zaměstnanec může uklouznout, ale takto přetrvávající úporně negativní přístup a snaha o zakazování testu mi přijdou tragikomické. Dnes nežijeme v době a prostoru, kde by bylo moudré zastrašovat a urážet člověka/redakci, která provádí test našeho zboží. Dokážu pochopit nechuť se vyjádřit pro málo známé (tudíž pro neznalého nepříliš validní) informační médium, ale i pak si před odpovědí prozkoumám terén.
  Kdyby bazénářský ekvivalent Vybaven.cz testoval bazénovou a technickou chemii naší firmy, tak bych si dával velký pozor co odpovídám a čím to podložím. Přeji hezký den

 5. Petr Burový napsal:

  Teda, před pár dny jsem na tuto značku narazil a některé boty se mi líbí. A protože jsem zvyklý vše nové prověřit, hledal jsem ohlasy na značku. Rád podporuji české výrobce a hodně českého vybavení na hory mám. Ale pokud komunikují tímto stylem, raději se poohlédnu jinde. Případná reklamace by mohla totiž vypadat podobně jako reakce na váš telefon. Hnus

 6. Krteczek napsal:

  Trochu zvláštní mi připadá, že v posledním mailu se zmiňuješ o tom, že ti zakázali testovat jejich výrobky, zatímco v přepisu rozhovorů o ničem podobnym nepíšeš..

  Jak to tedy je? :)

  • admin napsal:

   Nevím, kdo jste a proč si tykáme, ale ok. V přepisu mi to přišlo zbytečné zdůrazňovat, když to mám v úvodu článku a v mailu, který jsem poslal té příjemné dámě. Během telefonátu jsem jaksi neměl možnost vyslovit svůj názor, tak jsem to udělal přes mail. Lhat o tom tady na webu asi nebudu, že?

 7. Jakub napsal:

  Mám od nich boty High a až na tvrdou podrážku si je nemůžu vynachvalit. Jsou to kvalitní a pevné boty. Když jsem je kupoval po internetu, špatně jsem zvolil velikost. Zavolal jsem a slečna byla ochotná a milá. Během chvíle byl problém vyřešen a boty se bez problému vyměnily. Nebyl to rozhodně můj poslední nákup.

 8. Jiří Hrabovský napsal:

  Jo jo, srážka s blbcem je to nejhorší, co může člověka potkat.

 9. Lukas napsal:

  Pracoval jsem jako eshopar a odborny prodavac, mel jsem i vlastni eshop, takze me prekvapilo, ze nereaguji ani na obednavku a po mesici ani na otazku, co se deje… Jako soukromnik bych prisel o duveru znacky a jako zamestnanec o praci…

 10. Frank napsal:

  Spousta trotlů dá jen na „nějakou recenzi“, nedokážou si vybrat, posoudit, popřemýšlet, rozhodnout se sami než nakoupí? Asi NE, potřebují k tomu „ručičku“ která kdesi cosi napíše, ale s čím je spokojen jeden, tak dalších deset nemusí a nebo s čím je spokojeno deset, nemusí být spokojen ten jedenáctý :-(. Známe boty Garmisch, za těch zhruba 20 let jsme jich v rodině měli několik, pokud už se náhodou vyskytl nějaký problém, vždy byl firmou vtřícně vyřešen, takže my tady na ty řečičky nedáme. Pokud si někdo něco nepřeje, tak to asi nedělám ať je to z jakéhokoliv důvodu. Nehledě na to, že to bude zase jen subjektivní hodnocení jednoho konkrétního kusu výrobku, který „nemusí“být 100%.
  A k analytikům, testérům nebo jak si všichni říkáte, pořád je Váš jakýkoliv test jen subjektivní ohodnocení, to by jste museli koupit jakýkoliv výrobek aspoň dvaceti lidem a udělat hloubkovou anylýzu jejich hodnocení. Jinak je to velmi závádějící a těchto informací na netu člověk najde velmi mnoho.
  PS: a konkrétně třeba k těm malým rozlepům, někdo to řeší reklamací, někdo to neřeší vůbec, někdo ví, že to není nic zvláštního a může nebo nemusí se to objevit a prostě si to opraví nebo nechá opravit……stránku jsem objevil zcela náhodou a ze zvědavosti jsem nahlédl…a můj komentář, stránka řekněme o ničem, dokud si vyhlédnutý výrobek nekoupím a nevyzkouším, recenze mohou být třeba i makové.
  HOWG

  • MV napsal:

   Potom vám doporučuji dát na marketingová sdělení výrobců, nechat si věšet bulíky na nos od prodejců a nepátrat po skutečné kvalitě věcí. Nebo prostě běžte do krámu a vemte první věc po cestě (hlavně nehledejte levnější variantu na internetu!). Pokud máte jednu dobrou zkušenost s výrobkem před xx lety, nemusíte vůbec řešit, že kvalita výroby kolísá, firmy procházejí jistými fázemi recese a progrese – prostě jen kupujte to, čemu ortodoxně věříte. Pak ale nejste člověk, pro kterého bych recenze psal, číst vás to nenutím a ani se k tomu nemusíte vyjadřovat. To není osobní, to je konstatování :)

   Nikdo neříká, že naše testy jsou křišťálově objektivní (pokud tedy nemluvíme o recenzích, do kterých si kupujeme analýzy soudních znalců, nebo necháváme dělat laboratorní testy produktů) a ani to, že lze z jedné naší zkušenosti hodnotit celou produkci firmy – hodnotíme pouze výrobek, který jsme měli v testu a přístup prodejce konkrétně k mojí osobě. Možná jste se víc usmíval, nebo přinesl švestičky ze zahrádky a vše bylo ve vašem případě fajn.

   JEDINÉ, CO NA 1000% TVRDÍME JE TO, ŽE NAŠE RECENZE JSOU NEZÁVISLÉ – to znamená, že nejde o zaplacené marketingové vymývání mozků zákazníků před nákupem – kdo chce, tak čte a udělá si názor, kdo nechce, tak se rozhoduje jinak. Děkuji za komentář, ačkoliv z něj je vidět, že jste smysl stránek zkoumal z odlišného úhlu pohledu než by bylo záhodno 😉

   HOWG i z mé strany

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget