The Universal Survival Knife – prostě TUSK

The Universal Survival Knife (TUSK) od Loyal Blades je trochu jako Kinder vajíčko – to co byste očekávali na povrchu a ještě k tomu překvapení uvnitř.

 

TUSK splňuje vše, co by správný survival nůž měl mít. Odolná fulltang konstrukce, choil pro lepší úchop při jemné práci, ostrá horní hrana čepele, o kterou můžete škrtat firesteelem, průvleky na paracord a další.To, čím se ale TUSK liší od ostatních survival nožů, je schované pod střenkami. Zde se ukrývá sada klíčů různých velikostí a tvarů a místo na vložení bitů, takže z nože můžete udělat provizorní šroubovák.


Nůž je vyroben z oceli 440C, střenky jsou z micarty a drží na třech šroubech. Ty se dají oddělat pomocí imbusového klíče, který se k noži dodává.  K TUSK dostanete ještě kydexové nebo kožené pouzdro, brousek a firesteel.


TUSK se vyrábí ručně ve Španělsku, takže žádná asijská strojová výroba. A výrobce se mazlí s každým detailem.

Na nůž je poskytována doživotní záruka na výrobní vady, která se přenáší i na další majitele nože a údajně na její uplatnění ani nepotřebujete účet za nůž.

Co na TUSK říkáte? Pokud se vám zalíbil, můžete jeho výrobu podpořit na kickstarteru. Nůž se tam prodává za 145 dolarů, čili 3600 kč. Kampaň trvá jeden měsíc a už po 3 dnech je aktuálně vybráno 74% z plánovaných 29 000€.

Počet komentářů: 6

 1. Milan napsal:

  Pěknej, jediné, co mne odradí, je výbrus do oblouku za rikasem – tzn. připadá v úvahu jen sekundární výbrus do „V“ – jestli dobře vidím, přidaný brousek nemá oblé hrany – ostřit oblouk přes ostrou hranu ideální není, a pak zaleštit na pastě to samé.

 2. Milan napsal:

  P.S. Ten kydex, to je tedy hnus, cena za 440C je na hraně.

 3. Vácha V. napsal:

  Za to combo mi ta cena přijde OK, ale přesně jak píše Milan …. copak je to Pininfarina, že musí být všechno do křivek? Kdo to má kruci na těch kamenech doma brousit?

 4. Bodo.10 napsal:

  Ak chcem pouzivat veci v rucke, tak musim drzat noz za ostrie- to nepokladam za dobry napad.

 5. PravyMuz.sk napsal:

  Tak za 100 EUR sa dá kúpiť o mnoho lepši nôž na prežitie napr. Gerber LMF II. Infantry a za ďalších 45 kvalitný firestarter aj brúsny kameň. Materiál 440C trocha neštandardne na survival nôž.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget