Švýcarský nůž Victorinox za pár korun – malý tip

Ano, v dnešní době, kdy nejlevnější alespoň trochu vybavený švýcarák Victorinox stojí kolem 700,- až 1000,-, nůž této firmy se dá sehnat i za stovku.

Jedná se o klasický Bundeswehr-Taschenmesser. Nůž který byl v miliónech kusů dodáván ještě před dvaceti lety německé armádě několika dodavateli. Mezi nimi byla i firma Victorinox. Tento nůž byl později nahrazen novější verzí a tyto staré kusy se pravidelně v Německu vyprodávají po krabicích. BW-Taschenmesser najdete v každém armyshopu, bazaru, starožitnictví atd. Třeba tento jsem si pořídil před týdnem za lidovou cenu 100,-Kč. Bylo tam i několik nožů jiných dodavatelů, ale ty jsem nebral. Kvalitní jsou samozřejmě všechny, ale když už kupovat klasický zavírák, tak ať je to Victorinox.

BW-Taschenmesser poznáte podle klasické slepice na střence. No a samozřejmě podle olivové barvy.

Na čepeli nože potřebujete mít tento nápis.

Po několika desítkách let na skladě jsou ty nože samozřejmě špinavé a ohmatané.

Avšak ani pilka, ani čepel nejsou jeté, je to vidět hned na první pohled.

Měkký plast však může být otlučen.

Pokud to někomu to vadí a chtěl by za pár korun úplně nový Victorinox, může při troše snahy vyměnit střenky za exotické dřevo či něco jiného. Třeba já tam asi zkusím nacpat mexické Ziricote.

Celkově se jedná o velmi příjemný zavíráček od firmy s mnohaletou historií. Bundeswehr-Taschenmesser je ideální pomocník do kapsy nebo jako první nůž pro vaše dítě. Za tu cenu ho může ztrácet jednou týdně a nebude to žádná rána pro váš rodinný rozpočet. Jsou známé také varianty obsahující kleště, pilník na nehty apod. Po chvilce hledání si jistě vybere každý.

POZOR: klasičtí fejkaři Miltec, MFH, FOX a další teď rozjeli svou výrobu kopií tohoto nože, které jsou méně kvalitní, předražené a nabízeny většinou internetových armyshopů. Neobjednávejte tyto nože přes internet, podívejte se na ně osobně. Když už volit, zda moderní kopii, nebo klasiku, byť třeba od jiných výrobců, než Victorinox, já osobně bych bral klasiku.

Počet komentářů: 9

 1. migon napsal:

  ahoj muzes mi rict kde jsi to koupil? diky

  • admin napsal:

   Zrovna tento je z bazaru u Karláku v Praze, ale ty zbylé kusy asi dnes vyzvednu pro přátele, které tento článek zaujal víc, než bych čekal :)

   • Roman napsal:

    Rád bych v tom případě byl tvým přítelem :) odkaz na ebay je fajn, ale s poštovnym a tak… a nakonec mi přijde omlácenej popraskanej a zubatej. Mohli bychom se domluvit že bys mi jeden pěknej kousek zabral a poslal poštou? Tady v okolí KV jsou tyhle nože k nesehnání

 2. Roman napsal:

  Neumíte někdo sehnat tento nůž origo Victorinox za zmíněnou cenu? u nás v Army shopu jsou vypočítaví a jak je na tom napsáno swiss tak pod 800 nejdou :) díky

 3. admin napsal:

  2Roman: Bohužel jsou všechny již zadané, až na něco dalšího narazím, napíšu na FB, do skupiny Vybaven.cz

 4. Ruda napsal:

  já ti nevím, ale nedávno sem koupil victorinox /nůž, malý nůž, otvíraky na pivo i konzervu, pilka, vývrtka a jehla/ za 470,-

 5. Fousek napsal:

  netvrdim, že se tyhle nože už nedaj sehnat za 100,- ale celkem stoupaj na ceně a stává se z nich sběratelská záležitost a co se týče kvality tak někteří původní dodavatelé jsou snad horší než novodobá čínská výroba.

  ale daj se sehnat ty nový „Victorinox Bundeswehr“ poměrně levně tj cca za 1/3 ceny novýho nože

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget