Buck Compadre – nová řada nástrojů od firmy Buck Knives

Společnost Buck Knives přichystala na rok 2015 celou řadu nástrojů do nepohody. Série nese název Compadre a najdeme tam nůž s pevnou čepelí (104 Compadre Camp Knife), menší turistická sekerka (106 Compadre Hatchet) a jistá podivnost připomínající víceúčelovou mačetu, ale sloužící prý k přípravě dřeva na oheň (108 Compadre Chopping Froe).

 

Celková délka nože 104 Compadre Camp Knife lehce přesahuje 24cm, váha je cca 200g a doporučená maloobchodní cena je 80USD, což je nějakých 1664,-Kč.

 

Délka sekery106 Compadre Hatchet je 35cm a váha je kolem 670g, doporučená cena je 120 USD, tedy 2500,-Kč.

 

Mačeta 108 Compadre Chopping Froe je z celé trojice nejmohutnější a také nejdražší. Délka je 43cm (délka čepele 24cm), váha 900g a stojí tato radost 160 USD, v korunách 3330,-Kč.

 

Celá série Compadre je vyrobena z uhlíkové oceli 5160 s výrazným červeným povrchem. Všechny nástroje jsou fulltang a na střenky je použit tzv. Dymondwood, alias lepená překližka :). Fotografie pouzder zatím nejsou na světě, ale očekává se kožená klasika, jako obvykle šitá v Mexiku.

Viz: tisková zpráva Buck Knives.

Co si o řadě Compadre myslíte vy? Já osobně cítím velký rozpor mezi relativně vysokou cenou a přehnaně „redneckovským“ vzhledem. Pokud to mají být užitkové nástroje na špinavou práci, měla by ta cena být minimálně dvakrát nižší.

Počet komentářů: 3

  1. Marian napsal:

    vypadato nevkusne ocel može byt ale krajši si urobim doma na kuchynskom stole a za ty prachy je tu veeelka konkurencia od poriadnich overenich značiek

  2. Milan napsal:

    Nůž se mi tvarově líbí. Červená barva může být velice praktická, o to víc, když se má jednat o pracovní nůž, někdy jej člověk odloží a pak těžko hledá. Osobně se mi výrazné barevné kombinace na nožích líbí.
    Sekera vypadá zajímavě, ale nikdy jsem žádnou takovouhle neměl v ruce, přeci jen bych zůstal věrný klasice a za ty peníze radši pořídil Hultafors či Fiskars.
    Sekáč mi připadá jako nástroj na půlení vepřů a přípravě žeber na barbecue, než na přípravu dřeva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget