Böker Plus Cop-Tool – špatný vtip nebo užitečný nástroj?

Böker Plus Cop-Tool je další novinkou firmy Böker pro letošní rok. A tak nějak mi připadá, že to je spíše zbytečná ztráta času, materiálů a lidských zdrojů.

 

Celková délka: 15,2cm
Šířka: 4,5cm
Váha: 120g
Střenky: G10
Ocel: 440C
Cena: 65.95Eur (1817,-Kč)

 

Dámy a pánové z oboru, skutečně vám přijde takovýto nástroj užitečný? Skutečně byste ho za cca dvojku zakoupili a denně nosili? Pokud ano, najdete ho na oficiálním webu.

Já osobně považuji celé odvětví těchto Ultra Defender Tactical Survival Toolů za slepou uličku evoluce nožů. Ale třeba se mýlím. Podělte se o názor.

Počet komentářů: 19

 1. Josef napsal:

  kus střepu je užitečnější

 2. Mirek napsal:

  Za dvojku? nechapu kdo si to koupí, ale třeba se najdou zájemci.

 3. Honza0297 napsal:

  Za tu cenu by jich šlo vyrobit 10 i s přirážkou pro výrobce, dodavatele i výrobce ne?
  A ani za takovou cenu bych to asi nevyužil. Pila malá, přeřezávačka prakticky nepoužitelná a rozbíječ skla je na ozdobu. Nepletu se?

 4. v8skic napsal:

  Dobrý leda tak k tomu, když se chceš někomu podepsat na kapotu. Našel jsem video, kde se to borec snaží předvíst na dřevě:
  https://www.youtube.com/watch?v=JcdENhlDIW0

 5. Bart napsal:

  připadá mi to jako nástroj k ničemu, za 2000 už je dost dobrý nůž…

 6. MS napsal:

  Osobně u sebe nosím vždy svoje Spyderco a teleskop na sklo stačí dostatečně :) Každopádně je to brak :)

 7. Adam Burda napsal:

  MOhu se zeptat, kdo stojí za tímto, na výsost originálním článkem? Je evidentní, že ani autor se nenamáhal zjistit si o tomto noži víc.

  Už z názvu je jasné, že se jedná o nástroj určený pro policisty a další jednotky IZS. Ano, kdejaký trouba s sebou tahá své Spyderco a teleskop na sklo, ale ve chvíli, kdy to máte nosit celý den ve službě, hezky se pronesete.

  Tento nůž nebyl vytvořen pro ty, kdo ho mají zájem nosit u sebe jako every day carry tool, ale pro ty, kdo ho budou s velkou pravděpodobností používat, tedy policisty, záchranáře a hasiče.

  Prosím autora, aby se podobných „článků“ vyvaroval. Není to totiž první mozkomíšní sliz, co jsem tu četl. I já bych dokázal napsat lepší. Nehledě na to, že pokud chci psát o nožích, měl bych psát o tom, co jsem používal k tomu, k čemu to má být použito.

  Adam Burda

  • admin napsal:

   Adame, nedokážete-li porozumět psanému textu, nečtěte. Zkuste raději třeba skládat Puzzle.

   Když v názvu uvedu Cop-tool a pak se zeptám, cituji „Dámy a pánové z oboru…“, tak jedině Vám nedošlo, že se ptám skutečně lidí z oboru. Z oboru, pro který je ten nůž určený. A těch sem chodí více než dost (dokonce jeden z redaktorů je též z oboru). Zajímalo mě, zda skutečně mají zájem vyhodit dva tisíce ze svých ne moc vysokých platů za tento vynález a zda si dovedou představit, že by ho denně nosili a používali. Asi tak, jako jeden z těch diskutérů nahoře. Obušek má v povinné pracovní výbavě a Spyderco nosí z vlastního rozhodnutí a používá na řezání odolných materiálů.

   Teď už Vám to došlo, nebo to mám přepsat do jednodušších vet?

   Adame, prosím, už nikdy nekomentujte články na tomto webu. Nebudete pak vypadat tak hloupě, jako v tuto chvíli, a já nebudu muset reagovat na Váš slovní průjem.

  • Igor napsal:

   chcel som ti k tomu daco krasne napisat,ale presla ma chut :) vazne,daj si zrusit internet..urobis sluzbu ludstvu

  • Boris napsal:

   A vy pane Burda jste policista, záchranář, nebo hasič, že máte takové odborné znalosti a víte, co se v těchto profesích využije a co je jen předražená blbost?

  • Neznámý napsal:

   Abych řekl pravdu, tak vůbec nevím, jak bych tenhle šunt měl použít při zásahu… Teda pokud bych ho nechtěl použít na dloubání špíny s poza nehtu ale i na to nebude použitelnej…

 8. bzučo napsal:

  Dajme tomu, že som z „oboru“. No takýto tool by som v živote do služby nezobral. Z môjho platu si nemôžem dovoliť dať skoro 70 eur za niečo, čo v živote nepoužijem. Ale konkrétne – rozbíjač skla – pri nehode alebo nejakej rizikovej situácii ani nepomyslím, že mám niečo ťaké pri sebe, v službe mám kvalitné topánky alebo teleskopický obušok, ktorým okno alebo sklo rozbijem skorej a určite s menšími následkami pre mňa – porezaná ruka a pod. Tá zúbkovaná čepeľ bol asi slepý výstrel, len fakt netuším, na čo by som to mohol použiť. A ten „vlčí zub“ tiež moc nechápem, pri vyprosťovaní z auta alebo prerezávaní pásov je to úplne nepoužitelné, ten tvar a žiadne ukotvenie z boku zabezpečí len to, že buď ublížim obeti nehody alebo sebe samému. Nie som hasič ani záchranár, ale väčšinou na nehode bývam prvý a toto určite nie je to, čo by som si kúpil. Ja som si zadovážil univerzálny nôž za cca 30 EUR a som nadmieru spokojný…

 9. johan napsal:

  Kritizovat lidi je opravdu snadne stejne jako nikdy nevyzkouseny vyrobek.cena je opravdu premrstena ale dovedu si predstavit vyuziti noze jako elektrikar a nekdy dokonce i s tim kladivem na konci :-)

 10. nechciuvest@seznam.cz napsal:

  Tenhle nástroj bych nechtěl ani za desetinovou cenu, myslím, že je jen velmi málo užitečný.

 11. Standa napsal:

  Mohu připojit názor červené uniformy. Obrázek jsem si udělal na základě fotografií a několika videí a nenašel jsem pro zdravotnické použití tohoto nože (toolu, či jak to nazvat) žádné využitelné výhody, naopak několik závažných nedostatků.

  1) Provedení kryté čepele (háčku) je příliš mělké, při obnažování pacienta se bude pravděpodobně vysmekávat. Navíc hrozí poranění pacienta nekrytou částí čepele.

  2) Využití vroubkované čepele pro zdravotníky je naprosto minimální. Obvazový a krycí materiál se velmi špatně řeže obecně, proto zdravotníci raději dávají přednost kvalitním nůžkám, případně zavíracím nožům s hladkou čepelí jako univerzálnější variantě pro použití i mimo sanitu.

  3) Rozbíječ skla je pro svou výrobní nenáročnost součástí opravdu každého v uvozovkách záchranářského nože :-) Nutno podotknout, že jsem ho v praxi ještě nepoužil.

 12. MS napsal:

  Teleskopický obušek je jeden z donucovacích prostředků, který každý policista nosí ve službě celý den. A že by se nějak extrémně pronesl se mi nezdá :) Více vystihl admin. :)

 13. Uby napsal:

  Jsem z oboru, kromtoho se zabývámikonstrukcí a výrobou nožú. Při testování se nám do rukou dostalo už mnoho „rescue“nožů a „recue“ tools..
  V mnoha případech jde o zoufalé pokusy vymyslet univerzální nástroj a právě toto je jejich absolutní slabina. Na dopravní nehody používáme speciální řezače pásů k tomu vyrobené. Nedělají nic jiného, ale fungují a to opakovaně bez nutnosti brousit. Většinou se jen vymění čepele. Rozbíjet okno obuškem je zvěrstvo z hlediska profesionality — na kterou se autor ptá. Rozbíječ musí být špičatý a velmi dobře kalený aby sklo dobře fragmentovalo a padalo pokud možno dolů, nikoli do obličeje nebo za krk pacientovi. Další věc je psychologický efekt – pacient po nehodě je dost vystresovaný a my mu nesmíme ten stres ještě zvětšovat ranami obuškem, nebo kamenem či jiným velkým destrukčním předmětem. Právě kvalita prokalení bývá kamenem úrazu.. Tento konkrétní model jsme dosud v rukách neměli, tak ho nehodlám nijak hodnotit. Napsal jsem POUZE pohled z hlediska profesionálního hasiče.NIKOLI jako civilní člověk. Pokud nejste profesionál a dostanete se do situace, kdy budete potřebovat dostat se z vozidla, nebo někomu pomoci, je jedno co použijete. Pás přeříznete i běžným nožem (pokud nemáte zkušenost jak se používá řezač pásů je to i mnohem rychlejší) Na okno stačí i kámen (ba i miniaturní odštěpek izolace autosvíčky). Pamatujte, jde o život a zdraví, je menší zlo pořezaný pacient od střepů, než mrtvý, kterého se kvůli nerozbití okna nepodařilo dostat ven. Shrnuto podtrženo. Pro výkon povolání raději víc spolehlivých nástrojů než jeden radoby univerzal. Pro civilní použití je dobré cokoli máte poruce, než nemít nic.
  PS: nože za 400Kč a méně (někdy i mnohem dražší:-) ) hrající si na rescue tool raději nechte být, s těmi naděláte víc škod, než užitku :-)

 14. dewi napsal:

  Vážně nedokážu pochopit k čemu to je. Takové ořezávátko na tužky s glass breakerem za dva tácy? To radši ořezávátko za korunu a nouzové kladívko na okna do auta za 200, háček na oblečení/pásy a glass breaker je i tam.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget