Lumen – Svítilna, která nepotřebuje baterie

Jsme si téměř jistí, že existuje nějaký Murphyho zákon, který říká, že baterie se vybije přesně ve chvíli, kdy ji nejvíce potřebujete. A asi nejhorší je to v situaci, kdy jste po tmě a právě se vám vybila svítilna. To se vám ale nestane se svítilnou Lumen – ta totiž žádnou baterii nemá.

 

Ptáte se, jak je to možné? Svítilna má v sobě zabudovaný maličký termoelektrický generátor, takže ji napájíte teplotou vlastního těla. Stačí na svítilnu položit prst a ona začne svítit.

 

Pochopitelně se nejedná o vysoce výkonnou svítilnu, ale rozhodně to bude spolehlivé záložní světlo, u kterého když ho po půl roce vytáhnete z batohu, máte jistotu, že bude fungovat.

 

A kdyby se vám stalo, že vás tma přepadne ještě před tím, než si rozsvítíte, Lumen má jednu zajímavou vychytávku. V těle má zabudovanou kapsli s tritiem, díky které svítilnu snadno najdete.

 

Svítilna se vyrábí ve dvou provedeních, buď s hliníkovým, nebo s titanovým tělem. Rozměry svítilny jsou 40 mm x 13 mm x 80 mm a váha je 45g u hliníkové verze a 60g u titanové verze.

Cena v rámci crowdfundingové kampaně byla od 30$ (762 Kč) za hliníkovou verzi bez tritia až po 60$ (1524 Kč) za titanovou verzi s tritiem.

 

Na kickstarteru měla svítilna obrovský úspěch a z původního cíle 3000 dolarů se finální částka vyšplhala až na 156 000 dolarů (skoro 4 miliony korun).

Počet komentářů: 1

  1. Artifex napsal:

    Tak tohle bude fungovat jen krátkou dobu, dokud se kovové tělo nezahřeje teplem ruky.
    Delší dobu jedině, pokud se baterka položí na nějaký kovový nebo jinak teplovodivý materiál nebo v přírodě při položení na něco chladného a občasnou změnu umístění, rozhodně to ale není na držení v ruce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget