Recenze: Hodinky CLAWGEAR MISSION SENSOR MK.II – shrnutí poznatků

Skoro po dvou měsících už víme, že jsme toho o hodinkách zjistili tak akorát dost. Ve většině aspektů stále vycházíme z naší recenze (LINK) a můžeme maximálně tak přidat pár poznatků.

 

Začneme tím pozitivním.

+1) Na hodinky jsem si už zvyknul a zvládnu je nosit celý den. Nicméně se sem tam přistihnu, že si hodinky povoluji nebo utahuji, podle toho, jak moc chci, aby mě tlačily nebo mi poletovaly po ruce.

+2) Čas, Budík, Stopky, Časový odpočet, Teplota, Předpověď počasí. To jsou funkce, které umím pravidelně používat. Fungují celkem intuitivně, jsou přesné (předpověď počasí mě nepřestává překvapovat a docela se strefuje) a jsem ochotný se na ně spolehnout.

+3) Podsvícení mi taky celkem sedí, ve tmě zbytečně neoslňuje, nicméně má ho smysl opravdu používat jen v noci.

+4) Odolnost. Displej je stále bez škrábance, hodinky zvládly i plavání, výlet na Niagáry a mnoho dalších vodních dobrodružství.

 

A teď pár poznatků, které se nám tolik nelíbily:

-1) Čitelnost je občas trochu horší a musím se více soustředit – hlavně na slunci nebo v pološeru, kdy ještě moc nepomáhá podscícení.

-2) Design. Bílé značky na hodinkách opravdu nedrží a i nám už slézají písmenka světových stran.

 

Také na poutku pro pásek byl nápis Clawgear, který jsem při škrábnutí o ostrou hranu klacku snadno setřel a až poté zjistil, že nápis jde rozetřít i prstem. Nicméně odešla i matná úprava pásku, takže v místě škrábance vypadají hodinky trochu vyleštěně.

 

-3) Dual-time má malou SW chybičku. Pokud se na této obrazovce přehoupne čas přes celou hodinu, tak se celá hodina někdy neaktualizuje (čekali bychom h+1), a minuty běží od nuly. Konkrétně třeba máte 14:59:59 a poté dostanete 14:00:00. Stačí z této obrazovky odejít, vrátit se zpět a až potom je vše v pořádku – tedy 15:00:00. OK, nic hrozného, ale podle nás trochu zbytečně odfláklnuté.


 

-4) Tlakoměr, Výškoměr, Záznam nadmořské výšky, Kompas, Kola (Laps) u stopek. To jsou funkce, které pro mě nejsou spolehlivé a používal jsem je jen v rámci „testování“. Při normálním provozu je nepoužívám vůbec a to buď proto, že raději použiji přesnější způsob, nebo jako v případě měření kol u stopek jsou, výsledky tak komplikovaně čitelné, že se raději obejdu bez toho.

Tak, a víc toho o těchto hodinkách opravdu nenapíšeme. Ani tečku. Všechny tyto poznatky jsme prodiskutovali přímo s Clawgearem, který ocenil naši detailní práci a přislíbil, že do případné vylepšené verze Mission Sensor Mk.III zkusí chybičky vychytat.

 

Nicméně jsme se shodli, že za tu cenu nejde o špatné hodinky a rozhodně by měly být hodnoceny právě s přihlédnutím k ceně. Pokud tedy hledáte levné, odolné hodinky s pár extra funkcemi, které se nebudete bát během extrémního výcviku/tréninku/blbnutí zničit, tak hurá do nich.

Nemáte někdo nápad, co s těmi našemi? Dražit nebo crash-test?:) … nemůžeme se rozhodnout :)

 

Pro Vybaven.cz testuje a píše Matyáš Vejskal.

Počet komentářů: 17

 1. DeadlyAngel napsal:

  Mě se zamlouvají, asi bych i stál o dražbu :)

 2. Jakub napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jde nějakým způsobem nastavit barvu znaků na bílou barvu, tak jak to je na obrázcích. Děkuji.

 3. Lenka napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, jak se vypíná to pípání po každé hodině, je to hodně otravné. Děkuji za odpověď

  • MV napsal:

   Zdravím Lenko, jmenuje se to CHIME a najdete to v nastavení. (Držte tlačítko MODE na obrazovce s aktuálním časem, potom měňte šipkou dolů a hned za formátem 12/24 je toto pípání. Hned poté jsou tóny tlačítek, ty jsem také okamžitě vypínal:)) Hodně štěstí!

 4. Martin napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda jsou rádiově řízené (pokud ne jak moc jsou přesné)a jak funguje přepínání mezi letním a zimním časem. Předem děkuji za odpověď

  • MV napsal:

   Dobrý den, děkuji za perfektní dotaz, příště určitě zahrnu přímo do recenze:)

   Hodinky si nařídíte sám, žádná radiová synchronizace neprobíhá. Letní čas si přenastavujete také manuálně. Co se týče přesnosti, výrobce nijak negarantuje, osobně jsem během testování žádné výrazné odchylky nepozoroval.

 5. Martin napsal:

  Dobrý den, měl bych ještě dva dotazy..
  Jaký je rozdíl naměřené teploty pokud jsou hodinky na ruce ?
  Výdrž baterie, nikde jsem se o ní nic nezjistil a pokud výrobce píše „pro šetření baterie“ moc důvěry kvalitě baterie nedávám…
  Přeji pěkný den a předem děkuji za odpověď.

  • MV napsal:

   Zkreslení záleží na okolní teplotě a je podobné jako u Garminu. Obvykle kolem 5°C, ale záleží na okolní teplotě (když mrzne, tak to je víc).

   Baterii jsem neřešil, mně vydržely 3měsíce a podle všeho slouží dál – výměna v servise by neměla být zdrcující výdaj navíc.

 6. Martin napsal:

  Ještě jednou mockrát děkuji..

 7. martin napsal:

  zdravim chtel sem se zeptat u hodinek mi porad na prave strane naho re poblikaha znak jakoby „hor“ nevite jak se toho zbavit? a je treba nejak kalibrovat ukazatel okolni teploty? dekuji

  • MV napsal:

   Jedná se o ukazatel probíhajícího záznamu trasy – načítají se vám nastoupené/sejité metry a celkové převýšení od výchozího bodu. Stačí se dostat přes levé horní tlačítko „Sensor“ na záložku TRK a krátce stisknout pravý dolní Lap/Reset. Snad to zabere:-)

 8. Daniel napsal:

  Mám naprosto identické hodinky s jiným designem za 1290,-Kč, pod názvem EQAS 400.

  Souhlasím s hodnocením. Co se týká řemínku, tak je na standardní stěžejky, takže se dá libovolně vyměnit. Já jsem si tam dal Nato řemínek (černý). Baterie je tam CR2032 a jde bez problémů doma vyměnit (na 4 šrouby, pod víčkem je těsnění).
  Jedině mi vadí velmi malá odolnost vůči čemukoliv. Dešti odolají, u plavání bych si zrovna nebyl moc jistý. Sklíčko je plastové, takže na něm mám ochrannou folii.
  Jinak jsem celkem spokojený, ale časem pořídím něco podobného v odolné verzi (ovšem za mnohem vyšší cenu).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget