Jak dostat děti ven? Junior Paintball jako nový kroužek

V ČR byl nedávno představen JUNIOR PAINTBALL. Jedná se o projekt pro mladistvé a děti, který je má zvednou od počítačů a dostat je trochu na vzduch. Oproti paintballu pro dospělé se používají lehčí značkovače (rovná se „zbraně“) a menší kuličky, aby byla zajištěna bezpečnost. Děti doteď možná trochu trpěly při použití kalibru kuliček 68 a klasických, pro děti docela těžkých, značkovačů.

JUNIOR PAINTBALL problém řeší tím, že přináší nové technologie uzpůsobené právě pro křehké dětičky, což možná ocení i křehcí dospělí, kteří si zatím na paintball netroufali. Největší výzvou pro nový sport bude získání rodičů na svou stranu, protože v současné době plné násilí považují paintball za nebezpečnou a militantní hru.

Na vzniku odlehčené verze paintballu se podílejí profesionální sportovní hráči a reprezentanti ČR s jejich trenéry. Základem je zachování stejné porce zábavy při použití sportovních značkovačů s váhou 0,9 kg (standardní značkovače mají okolo 1,7 kg) a malých kuliček .50 CAL. (o 60% slabší, pomalu se k nám dostávají ze světa).

Věděli jste že, pravděpodobnost zranění je 0,3 na 1000 obyvatel v roce, což řadí paintball k nejbezpečnějším sportům vůbec? Junior paintball však posouvá hranice bezpečnosti ještě mnohem dál díky zařazení celo-hlavových masek, kombinéz s vyztuženým krčním límcem a také ochrannou vestou.

Otázka je teda jasná, co bude synátor dělat příští rok? :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Switch to our mobile site

Powered by Jasper Roberts Consulting - Widget